Ve vyhecovaném severočeském derby byl výsledek dlouho na vážkách. Až do posledních chvil to mohlo být jedno i druhé mužstvo, které mohlo brát body. Hosté se brzy ujali vedení 2:0, když z prvních tří úvodních šancí hned dvě dokázali proměnit. Potom se stáhli do obranné ulity, proti které byli domácí bezmocní a celé první dvě třetiny byl k vidění nepříliš atraktivní rozkouskovaný hokej. To se ovšem změnilo ve třetí třetině, kdy zápas gradoval a diváci se dočkali i vytoužených gólů. Zřejmě větší vůle po vítězství hnala domácí hokejisty do útoku a po velkém náporu nakonec dovedli utkání do vítězného konce.

st 19. 11. 2003
SK Trhači Kadaň
4:3 1:2, 0:0, 3:1

Branky: 14. D. Tvrzník (Dragoun), 43. Koudelka (Skuhrovec), 49. Drábek (Buďa, Lipina), 56. Buďa (Lipina) - 4. Kuchler (Polanský, Stavenský), 11. Stavenský (Polanský), 54. Tvrdek (Kreuzman). Rozhodčí: Würtherle - Novák, Špringl. Vyloučení: 5:7, navíc Klaus (KAD) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3000.

Hned první akce Kadaně ve 4. minutě znamenala změnu stavu. Před Sáblíkem se objevil nikým neatakovaný Kuchler, který měl dost času na zakončení a střelou nad vyrážečku poslal hosty do vedení - 0:1. Vzápětí měli domácí Lvi výhodu přesilové hry, ale naprosto nic při ní nevymysleli. Do náporu se domácí hokejisté postupně dostávali až při hře s plným počtem hráčů, ale tím se také otvírala okénka v jejich obraně, do kterých hosté nebezpečně zajížděli. Jednu takovou šanci si v 10. minutě vypracoval Tvrdek, ale Sáblík výborně zasáhl. Ovšem o minutu později se domácí brankář nedohodl se Staňkem, čehož využil Stavenský a volně ležící puk uklidil do odkryté svatyně Slovanu - 0:2. Vzápětí mohl na druhé straně snížit D. Tvrzník, ale jeho teč prudké střely šla mimo. Zaslouženého snížení se domácí dočkali v minutě 14. Do útočného pásma se proháčkoval Dragoun, jeho střelu vyrazil Fikrt jen k D. Tvrzníkovi a ten švihem zpoza hráče rozvlnil síť za zády brankáře Kadaně - 1:2.

Prvních 6 minut druhé třetiny byl vidět nezáživný hokej, kdy se kotouč honil hlavně po mantinelech. Pokud se však domácím hokejistům podařila nějaká rychlá akce na jeden dotek, pravdou ale je, že jich mnoho nebylo, dělali hostům v obraně velké starosti. Přesně v polovině zápasu se do přečíslení 2 na 1 dostali Kudrna s Koudelkou, ale jejich šance se nevešla do branky. Poté se na druhé straně prosadil přes Drábka Tvrdek, ale jeho střelu Sáblík vyrazil. Naštěstí pro domácí byl u odraženého kotouče jako první Sedlák a zavezl puk do bezpečné vzdálenosti od branky. Asi největší šance prostřední části hry se zrodila ve 36. minutě. Appel dostal přesnou přihrávku do jízdy na modrou čáru, ale jeho bleskový blafák Fikrt bravurně zneškodnil.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí hokejisté s chutí zkorigovat stav na ukazateli skóre. Naproti tomu hosté měli jasné instrukce aspoň prvních 10 minut neinkasovat. Plány kadaňským trenérům ale zhatil ve 43. minutě Koudelka. Nenechal se Kivoněm odstavit od kotouče a ač tísněn, lehkou střelou trefil přesně mezírku mezi Fikrtovými betony - 2:2. O 2 minuty později se o slovo přihlásili i hosté. V přesilové hře tečoval nejprve Řezníček zblízka těsně vedle a vzápětí se Sáblík hodně zapotil při šanci osamoceného Pelána. Obrat z 0:2 na 3:2 zaznamenali domácí hokejisté ve 49. minutě. Rozjetý Drábek dostal od Budi přesný pas na modrou čáru, před Fikrtem zamíchal a z hranice brankoviště se střelou zápěstím trefil přesně pod víko. Hosté ale stačili během 5 minut vyrovnat. Po vhazování po pravici domácího brankáře hráči Slovanu dokonale zaspali a Tvrdek po Kreuzmanově přistrčení pohodlně překonal Sáblíka - 3:3. Vyrovnaný stav vydržel ale pouze 2 minuty. V 56. minutě hráli domácí Lvi přesilovku. Vyraženého kotouče po střele Lipiny se zmocnil Buďa, objel branku a než se Fikrt stačil přemístit, bekhendem zastrčil za jeho záda - 4:3. Vítězství domácího týmu mohl ještě 2 minuty před sirénou potvrdit D. Tvrzník, ale jeho sólo skončilo na pozorném Fikrtovi.

Ohlasy trenérů:
Alois Chlustina (SK Kadaň): "Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale za stavu 2:0 jsme dostali nešťastný gól na 2:1. Ve druhé třetině bylo těch 10, 12 minut trochu v režii domácích, ale my jsme to udrželi a do třetí třetiny jsme nastupovali s odhodláním do 10. minuty nedostat gól. Opět ale po našich hrubých chybách domácí vyrovnali na 2:2 a vzápětí v přesilové hře otočili na 2:3. My jsme ještě srovnali, ale opět jsme nepochopitelně šli do čtyř. Já jsem si nikdy na rozhodčí nestěžoval, ale tady bych panu hlavnímu rozhodčímu výčitku dal. To, co pískal nám a odpouštěl domácím... Zde bych použil slova pana Setikovského, že na nás použili hodně nehokejové metody."
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kadaň letos hraje dobře, podává špičkové výkony. Má spoustu dobrých hokejistů, takže by si mohli odpustit zbytečné fauly, které k hokeji nepatří. To se vracím k zápasu u nich. Dnes to byl oboustranně kvalitní zápas, aspoň co se týče druhé poloviny utkání. My jsme ale asi chtěli víc vyhrát, v závěru zápasu jsme měli více vůle po vítězství. Dnešní zápas byl v pořádku. Já vycházím z toho, že hokej by se měl hrát tak, aby se po zápase mohl člověk podívat hráčům soupeře i trenérovi do očí. Myslím, že hráči byli dnes trochu přemotivovaní. Hned na začátku zápasu jsme se dostali do skluzu 0:2 a na naší hře byla poté patrná křečovitost."