čt 22. 2. 2007
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
7:1 1:0, 4:1, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Zukal (Bacovský), 21. Salač (TS), 26. Kadič (Salač), 28. Kočí (Kadič), 40. Hanzl (Salač, Bacovský), 58. Místecký (Janíček), 60. Chládek (Moščic) - 22. Kamír. Rozhodčí: Turčan - Mašek, Sichrovský. Vyloučení: 7:10, navíc Dutka (JHR) TS. Využití: 4:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Jiráček - Musílek, Macaj, Brož, Zukal, Šimon, Moščic - Salač, Hanzl, Kadič - Dolina, Chládek, Bacovský - Šrámek, Kočí, Janíček - Místecký, Pekárek.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kalčík (31. Dvořák) - Pospíchal, Vácha, Palacký, Fiedler, Dutka - Janský, Slavík, Korner - Uhlíř, Pankratz, Dušek - Novák, Zich, Kamír.

Utkání začalo v nepříliš vysokém tempu. V 8. minutě se jako první dostali do velkých šancí domácí, ale nejprve Šrámek a po něm Kadič branku vstřelit nedokázali. V 10. minutě mohlo udeřit na druhé straně. Při přesilovce se málem prosadil Uhlíř. Ten samý hráč měl vyrovnání na hokejce o 2 minuty později, když se ocitl pozapomenut před domácí brankou, ale Jiráček se přelstít nenechal. Jediná branka první třetiny padla v 15. minutě při přesilovce domácích. Již po 22 vteřinách ji využil po střele z vrcholu kruhu Zukal.

Již po několika odehraných vteřinách druhé třetiny vyslal Zukal na zteč Salače, ale jeho akci zmařil faul. Hlavní rozhodčí Turčan poté nařídil trestné střílení. K tomu se postavil sám postižený a chladnokrevně proměnil - 2:0. Domácí hokejisté si ještě dvougólové vedení ani nestačili vychutnat, když se kolem Brože prosmýkl Kamír a své sólo zakončil trefou do černého - 2:1. Ve 26. minutě trefil Salač nejprve tyč a vzápětí vyzval přihrávkou ke skórování Kadiče - 3:1. O další 2 minuty později už to bylo 4:1. Kočí dostal puk před branku a bekhendem přehodil Kalčíkův beton. V polovině zápasu hosté vyměnili brankáře. Od 35. minuty hráli domácí dlouhou přesilovku, z toho plné 2 minuty dvojnásobnou, ale vůbec se jim nevydařila. Jedinou vteřinu před druhou sirénou stihl ještě střelou z mezikruží zvýšit vedení na 5:1 Hanzl.

Začátek závěrečné části hry patřil hostům. Ti hráli brzy přesilovku, dostali domácí pod tlak, ale Zich svoji tutovku neproměnil. Hra se poté zklidnila a zdálo se, že ani jedno mužstvo nikam nespěchá. V 51. minutě jeli domácí při vlastním oslabení ve dvou proti dvěma, ale Chládka vychytal Dvořák. Poté se do slibné šance dostal ještě Salač, ale celá akce skončila hromadnou strkanicí v brankovišti. V 58. minutě, v přesilovce, vytvořila útočná řada mladíků závar před brankou Jihočechů a Dvořák si srazil Místeckého střelu za svá záda - 6:1. Účet zápasu podtrhl v poslední minutě Chládek, který střelou z voleje zužitkoval Moščicovu přihrávku od zadního mantinelu.