so 20. 1. 2007
HC Sparta Praha
2:5 0:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 33. Moro (Salač), 49. Kadič (Hanzl) - 6. Hertl (Rybecký), 18. Procházka (Kafka, Škaloud), 38. Rybecký (Kanov, Hertl), 47. Hertl (Trojan, Karpov), 54. Karpov. Rozhodčí: Chochola, Marek. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:3. Diváci: 70. Střely na branku: 18:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Musílek, Šimon, Moščic, Brož - Salač, Hanzl, Kadič - Dolina, Hrala, Moro - Novák, Pekárek, Kočí.

HC Sparta Praha: Michalec - Sem, Čížek, Hanzl, Kanov, Procházka, Trojan, Vošmik - Mrňa, Morkes, Bezouška - Hertl, Rybecký, Karpov - Kafka,Škaloud, Slaba.

Do sobotního zápasu vstoupili aktivněji hosté, když jako první prověřil Dědka střelou z pravé strany Rybecký. Chvilku poté putoval jako první na trestnou lavici za nedovolené bránění domácí Macaj. Ústečtí Lvi toto oslabení zahráli výborně a hostům nedovolili ani jednou vystřelit. V 6. minutě dostal od Rybeckého puk za modrou Tomáš Hertl, ten projel podél levého mantinelu, nabruslil si až před Dědka a z úhlu vstřelil první branku Sparty! Na druhé straně vyzkoušel pozornost Michalce zprava ústecký Kočí. Při další přesilovce Sparty neuspěl zblízka Hertl, nepřesný byl při další střele Slaba a mezi tři tyče se netrefil ani Vošmik. V 11. minutě střílel na druhé straně Hanzl jen do boční síťky Michalcovy branky. Další zákroky si dál připisoval převážně domácí gólman, který si poradil s tvrdou střelou Mrni a nevyzrál na něj ani aktivní Hertl a posléze ani dorážející Karpov. Z následného protiútoku se do šance dral Novák, zákrok Kanova rozhodčí k nevoli domácích diváků posoudil jako čistý. Na gólmana Sparty tak vystřelil až o minutu později při signalizovaném trestu Salač. V 16. minutě střílel dvakrát nebezpečně Bezouška, další úspěšné zákroky si však připsal gólman Dědek. O dvě minuty později už však podruhé v zápase kapituloval. Přesilovkou kombinaci Škalouda s Kafkou zakončil střelou od modré do levého růžku Otakar Procházka! Dědek tuto střelu přes hráče stojící před ním ani nezaregistroval. V 19. minutě střílel zprava Rybecký, jeho střela obkroužila konstrukci branky a k překvapení všech vylétla k ústeckému gólmanovi.. Ten musel vytáhnout další perfektní zákrok při střele Slaby pár vteřin před první sirénou.

První střelou druhé části se opět prezentovala Sparta. Nepřesná střela Sema se odrazila od mantinelu zpět před bránu, kde čekal Mrňa, který však puk za Dědka neprocpal. Ve 22. minutě se domácím naskytla více jak minutu a půl trvající dvojnásobná přesilovka, se kterou Lvi naložili trestuhodně a nepřesnými přihrávkami se neudrželi v pásmu. Ve 25. minutě připravil Bezouškovi dobrou pozici Morkes, ten však střílel těsně vedle. O minutu později nezužitkoval střílenou přihrávku Slaba. Následná akce na druhé straně proběhla jako přes kopírák, Dolinovu přihrávku sice Hříbal do brány nasměroval, avšak v tomto případě gólman zasáhl. Krátce před polovinou zápasu zkoušel při přesilovce od modré štěstí kapitán hostí Kanov. Jeho střela Dědka příliš nevystrašila. Na konci oslabení se puku zmocnila dvojice Hanzl – Salač, jejich přečíslení 2 na 1 zakončil střelou mezi betony druhý jmenovaný. I po této střele však zůstalo Michalcovo konto čisté. Změnit tento fakt se nepovedlo ani Musílkovi, jehož střela od modré byla tečována nad branku. další pokus ústeckého kapitána Michalec už nezachytil, do cesty se mu však postavila tyčka! Ústecký nápor korunoval v 33. minutě při přesilovce bekhendem střílející Miroslav Moro, kterému ideální přihrávku poslal Hanzl! Při další přesilovce prověřil Vošmik od modré Dědka. Neuspěl ani tvrdě střílející Trojan. Ani ne 60 vteřin hráli domácí v pěti, když byl v 38. minutě vyloučen Dolina. Nahození Kanova od modré sklepnul před Dědkem Tomáš Rybecký a vrátil tak hostům dvougólové vedení!

Na začátku třetí třetiny dostali výhodu přesilovky domácí. Přesnou kombinací uzamkli Spartu v pásmu, jenže až na nepřesný pokus Macaje střelu na gólmana nevyslali. Ve 45. minutě neprostřelil betony Dědka Slaba, odražený puk neproměnil v gól ani od mantinelu střílející Hanzl. Další tvrdou, leč nepřesnou, střelou se prezentoval po levém křídle ujíždějící Mrňa. Následná akce hostů už ale gólem skončila. Zblízka střílel do odkryté Dědkovy brány aktivní Tomáš Hertl. Domácí gólman byl po tomto gólu oprávněně rozzlobený na svou obranu. Ve 48. minutě zazvonila na obě tyče a za zády Michalce skončila střela Jakuba Kadiče z mezikruží, který tak snížil na 2:4. Hned poté se domácím naskytla přesilová hra a šance na další snížení. Během této výhody se ale Lvi k ohrožení branky hostů nedostali. Na začátku poslední desetiminutovky se opět blýsknul gólman Dědek, který si poradil s akcí trojice Hertl – Rybecký – Škaloud. V 54. minutě domácí brankář i přes výborný výkon inkasoval pátý gól, když se po buly dostal k puku Tomáš Karpov a nekompromisně zavěsil!O chvíli později se do zakončení dostával domácí Pekárek, v tísni už však nevystřelil. O zvýšení náskoku se ještě pokoušeli Hertl, Mrňa a Bezouška, ani jeden z nich už však domácího gólmana nepřekonal.

Jiří Doležal (Sparta): "My jsme poprvé v této sezóně Ústí porazili, i když i v těch předchozích zápasech jsme byli lepším týmem a soupeře jsme jasně přehrávali. Dneska byla domácí sestava hodně prořídlá, takže my jsme tady svůj úkol splnili. Nám chyběli dva hráči, kteří nastoupí večer v derby. Takže jsem rád, že jsme alespoň jednou Ústí porazili. S dnešním výkonem mohu být spokojený, i tentokrát jsme měli více ze hry, domácí jsme přestříleli. Jediný zápor na dnešním výkonu bych viděl v neproměňování šancí, kdy mohlo být již mnohem dříve rozhodnuto o vývoji zápasu."

Vladimír Bednář (Ústí n. L.): "Mysleli jsme si, že porazíme Spartu i počtvrté, ale to se bohužel nestalo. My už ten náš kádr stavíme na příští sezónu, nejstarším byl dnes vlastně Moro, takže kluci vlastně dostávají příležitost. Ale ten kádr je tak úzký, že vydržíme chvíli a pak už je to na krev, těm klukům docházejí síly a proto nám dává soupeř ke konci nějaké góly. I v Budějovicích jsme hráli solidní hokej, tam jsme po dvou třetinách prohrávali 2:1, ale napadalo nám to tam tu třetí třetinu. Musíme to formovat na tu příští sezónu ještě nám tam zbývá nějakých 10 zápasů, tak musíme získat nějaké hráče a doplnit to. Určitě to nebude jednoduché a budeme muset hodně makat. Dobrý výkon dnes podala první lajna. Základ toho mančaftu je Dědek, který nás hodně drží, ale i jemu dojdou síly, protože je nyní vytěžován i v áčku.. Oni se ti mladí kluci také pomalu chytají. Ten přechod z dorostu není tak jednoduchý, to bylo vidět v Budějovicích."