so 13. 1. 2007
HC Slavia Praha
1:5 0:2, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 54. Bacovský (Novák) - 8. Freisler (Soldán), 16. Sklenář (Růžička), 46. Beránek, 58. Stoklasa (Krejčí), 59. Kachlík (Fiala, Soldán). Rozhodčí: Turčan – Koskuba, Rozlílek. Vyloučení: 8:12, navíc Kadič (UNL) 5+OK HRUB, Indra (SLA) 5+OK HRUB, funkcionář UNL TH. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Pinka, Macaj, Fryč, Zukal, Moščic, Musílek - Salač, Hanzl, Kadič - Novák, Bacovský, Moro - Pekárek, Kočí, Hrala.

HC Slavia Praha: Furch - Drbohlav, Beránek, Soldán, Mazanec, Jebavý, Hertl, Lang - Fiala, Růžička, Bartošek - Krejčí, Kauschitz, Freisler - Sklenář, Fára, Stoklasa - Indra, Kachlík, Hafenrichter.

Oba soupeři zahájili utkání velice svižně, nicméně všechny útočné akce končily v bezpečné vzdálenosti od obou mužů v brankovištích. Jako první se probili přes defenzivní nástrahy soupeře domácí, Hanzl se po výtečné spolupráci spoluhráčů octl ve výhodné pozici mezi kruhy, na gólmana hostí Furcha si však nepřišel. Lekci z účelnosti dostala Lvíčata za několik okamžiků, nenápadný pokus Soldána od modré si v 8. minutě našel cestu až za Barochova záda - 0:1. V půlce první třetiny odhodily oba týmy poslední ostychy a ofenziva dostala výraznou zelenou. Ve 13. minutě se blýskli pohlednou akcí domácí, Hanzlovu příhru křížem zprava přetavil v ránu těžkého kalibru Salač. Tentýž hráč se vzápětí octl tváří v tvář Furchovi, se svým bekhendovým zakončením však nepochodil. Trpěliví Slávisté zasadili Ústí druhou nečekanou ránu v 16. minutě. Na modré převzal kotouč od Růžičky Sklenář a švihem zpoza obránce zavěsil pod víko - 0:2.

Červenobílí načali prostřední dějství ve velkém stylu. Se Stoklasovým přispěním se kolem levého hrazení protáhl až před Barocha Indra, jenž zacinkal na levou tyčku ústecké klece. Pár vteřin na to nalil Hafenrichter do ohně před domácí branku Fárovi, který vyprášil Barochovu výstroj. Ústečtí kontrovali ve 26. minutě, Hanzl se pustil do křížku hned s třemi bránícími hráči hostí a srdnatým průnikem získal pro své barvy přesilovku. Ta však zůstala nevyužita i po Kadičově zakončení, které mu pasem od zadního hrazení nabídl Salač. Aktivita Lvíčat kulminovala kolem 30. minuty. Nejprve se do sólového úniku dostal Hrala, jehož bekhend dokázal Furch zneutralizovat. Vzápětí se jako kolem červenobílých kuželek proklouzal až před branku Pražanů Salač, který ale místo zakončení zamířil až k zadnímu mantinelu, odkud se neúspěšně pokoušel adresovat pas některému z Lvíčat. Slávisté se připomněli Barochovi nedlouho po Salačově akci, Indra s Kachlíkem dotáhli svou kooperaci až k ústeckému brankovišti, kde na ně čekal připravený Baroch. Hosté také druhou část uzavřeli, ve 40. minutě spálil z bezprostřední blízkosti tutovku Hertl.

Krátce po začátku třetí třetiny se po opakovaných faulech hostí naskytla Lvíčatům dvouminutová přesilovka 5 na 3, která ovšem rezultovala pouze v Novákovo břevno. Ve 46. minutě zaplatili žlutomodří za svou nemohoucnost v koncovce potřetí. Po jednom z osobních soubojů se octl kotouč na holi Beránka, který si cestou od modré přichystal své zakončení na jedničku - 0:3. Po této brance vedoucí ústeckého mužstva avizoval předchozí nepískané zákroky Pražanů až příliš vehementně, za což si od rozhodčího Turčana vysloužil trest ve hře. Po tomto incidentu atmosféra na hřišti zhoustla a hráči obou celků si přestali brát servítky. Za hrubost si v krátkém rozmezí šlo odpočinout k časoměřičům hned pět hráčů, tři z nich na slávistickou půlku trestné lavice. Napětí mezi soupeři eskalovalo v 53. minutě, kdy rukavice shodili Kadič s Indrou, kteří si za boxerské intermezzo vykoledovali trest do konce utkání. Následná přesilovka 4 na 3 přinesla branku domácím, kterou za Furcha doslova dotlačil dorážející Novák - 1:3. Na dostřel hostím se pak mohla Lvíčata dostat v 56. minutě, dvojice Hanzl - Zukal ale kýženou kontaktní branku z vyložené pozice spoluhráčům nepřinesli. Žlutomodré naděje poté rázným způsobem utnuli Slávisté dvojicí rychlých gólů. V počínající 58. minutě zužitkoval vynikající Krejčího pas zpoza branky křižnou střelou z levého kruhu Stoklasa - 1:4. Za necelé dvě minuty rozmontovalo domácí obranu na součástky trio Soldán - Fiala - Kachlík, když poslední jmenovaný uzavřel účet zápasu pohodlným doklepnutím takřka z brankové čáry - 1:5.

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): "Myslím, že jsme sehráli proti Slavii důstojnou roli. Nastoupili jsme v patnácti hráčích, navíc s několika dorostenci. Kloz a brankář Dědek jeli s "A" týmem do Havířova. Dvě třetiny jsme byli rovnocenným soupeřem, hráli jsme vcelku dobře, ale nedokázali jsme proměnit vyložené šance. Ale klobouk dolů před klukama, kteří v takto malém počtu dokázali Slavii vzdorovat. Slavia je jedním z aspirantů na titul a proti takovému soupeři jsme podali dobrý výkon. Hodně do toho také vstoupil rozhodčí, který z toho udělal nepěknou podívanou. Přišli jsme tak o našeho klíčového hráče Salače, který má zraněné kolenní vazy. Před tímto zraněním jsme rozhodčího upozorňovali na některé fauly, které kdyby pískal, tak se tohle nestalo."