po 11. 12. 2006
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
5:7 2:2, 2:4, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Pinka, 9. Novák (Kloz, Pinka), 24. Bacovský (Pinka), 40. Šrámek (Hříbal, Kopejtko), 54. Hrala (Kloz) - 6. Semorád (Nakládal), 19. Paučin, 26. Bláha (Kaut), 27. Nakládal (Jindřich), 27. Salava (Semorád), 35. Salava, 54. Nykl (Kaut). Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 5:6, 5:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (27. Baroch) - Musílek, Macaj, Kučera, Fryč, Zukal, Kopejtko, Pinka - Moro, Salač, Hanzl - Novák, Kloz, Bacovský - Mach, Hrala, Hříbal - Kočí, Šrámek, Jindřich.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Šimko – Drtina, Kučera, Poskočil, Salava D., Šnejdr, Rejzek, Nakládal, Šindler – Jindřich, Kousal, Škumát – Paučin, Semorád, Dobiáš – Kaut, Bláha, Šejba – Verner, Salava J., Nykl.

V úvodní šanci se zjevil hostující Paučin a daleko od skórování nebyl, když jeho pokus zpoza branky musel lvím skokem likvidovat Dědek. Nedáš – dostaneš, Pinka si zajel na výlet a pochodil, jeho bekhendová klička obránci a blafák brankáři slavily úspěch – 1:0. Nedlouho nato se ale lvíčata nechala dvakrát po sobě rychle vyloučit. V dvojnásobné přesilovce sklepl puk letící z obranné třetiny domácích vysoko ve vzduchu šikovně Nakládal, vystřelil a Semorád pohotově dorazil přesnou střelou do růžku – 1:1. V podobném stylu si převzali vedení opět Ústečtí, když Pinka vyslal plachtivý puk na Šimka, těsně před ním ho sklepl Kloz a co kolegové naseli, to Novák sklidil – 2:1. V 18. minutě mohli domácí zvýšit v přesilovce, ba naopak se musel prezentovat při samostatném úniku Bláhy Dědek. Krátký byl už ale na Paučina, který využil zdánlivě nepodstatné ztrátě puku z hokejky Kloze ve středním pásmu a udeřil pokusem od modré – 2:2.

Přesilovky byly důležitou zbraní, na počátku druhé části si ji mohli znovu zahrát žlutomodří, po projektilu Mora rychle dorážel mezi Šimkovy nohy Bacovský - 3:2. Zdálo se, že mají domácí hru pod kontrolou, ale další minuty vypověděly o úplném opaku. V čase 25:10 svítily na kostce dvě trojky, když domácí beci nechali za brankou zdarma puk pro Kauta a jeho přihrávku mezi kruhy zužitkoval zkušeně Bláha - 3:3. V dalším střídání už se ujali Pardubičtí vedení, Nakládal skutečně Dědkovi naložil velké sousto, ústecký gólman pustil druhou střelu z dálky a šel se zabalit do deky – 3:4. Baroch si nestihl oťukat ani tyče a už lovil puk ze sítě také, po 14 vteřinách přidal pátý zářez Dobiáš - 3:5. Ve 28. minutě ujel hbitý Mach, ale jeho bekhendové zakončení branku neznamenalo. O 7 minut později hezky zakombinovali hosté a po přihrávce skrz celé útočné pásmo se z šesté branky svého týmu radoval Jakub Salava - 3:6. Když odbila předposlední minuta, i domácí smíření s nepovedenou druhou části se pomalu chystali do šaten, dostali výhodu jednoho muže v poli a stačilo jim pouhých 8 vteřin k jejímu využití. Znovu to byla dorážka v podání rychlých rukou Šrámka, která měnila skóre – 4:6. Gól do šatny poté odmítl Novák v samostatném úniku, což se později ukázalo jako zlomový moment utkání.

Ve 44. minutě mohli Východočeši ještě o branku utéct, když od prken našel Jindřich Škumáta a ten vyslal pohledný pokus do protipohybu pozorného Barocha. Pokud zápas disponoval atraktivitou nebo pohledností, tyto vlastnosti se v dalších minutách vytratily. Až v 50. minutě Hanzl nahrál do jízdy Salačovi a ten musel dlouhou přihrávku tečovat za letu, čímž si vysloužil potlesk několika málo diváků. V 54. minutě přišla paradoxně v nejméně pohledné třetině ten nejhezčí gól. Kloz se mohutně nadechl už ve svém obranném pásmu, prokličkoval celým kluzištěm, a když oklamal i brankáře, nezištně přihrál Horalovi, jenž trefoval prázdnou klec – 5:6. Naděje opět ale zhasla dřív, než stačila vzplanout. Ihned po buly ujeli Nykl s Kautem a prvně jmenovaný šikovnou přihrávku přetavil v poslední branku mače – 5:7. Ke konci ještě málem daroval po odrazu od mantinelu Baroch soupeři další gól, naštěstí puk na poslední chvíli zkrotil.

Jaroslav Bednář (Ústí nad Labem): "Nevěřili jsme si na ně, protože jejich poslední výsledky nejsou náhodné, staré hráče propustili a nasadili mladé a dravé, kteří dobře bruslí. Na to jsem mužstvo upozorňoval a Pardubice to i potvrdily, ale kdybychom byli koncentrovanější ve všech řadách, mohli jsme to uhrát. Oproti zápasu s Plzní to byly nebe a dudy. Dostali jsme laciné branky po neobsazení hráčů, Dědkovi to také nešlo jako dřív, celý tým byl malátný. Brankáře nerad střídám, ale po gólech, které Dědek dostal, to už jinak nešlo. Za stavu 3:5 ještě byla velká šance, kdyby dal Novák gól do šatny, bylo to ještě hratelné. Když jsme dali kontaktní gól ve třetí třetině, vzápětí jsme inkasovali, to se nesmí stát. Když dáte banku, máte se nabudit a nějakou přidat, ne inkasovat. Už toho asi mají kluci plné brýle, čekají na Vánoce, až si odpočinou. Už nás také uspokojuje dost bodů. Je tu ale kvalitní tým, který něco dokázal. Vyztužují se okolní týmy jako Teplice nebo Děčín, kluci jsou unavení, ale ty oddíly se chtějí zachránit. Cyklus čtvrtek, pátek, sobota je pak pro kluky náročný, ale ve střídavých startech budou pokračovat, my už zachránění jsme a cíl jsme tím splnili. Potřebujeme dohrát sezonu a formovat si tým na příští rok, ještě bychom ale mohli něco dokázat a nějaké zápasy vyhrát."

Jiří Šejba (Pardubice): doplníme.