so 9. 12. 2006
HC Škoda Plzeň
2:0 0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 44. Moro (Hanzl, Salač), 52. Hanzl (Zukal, Pinka). Rozhodčí: Štěpán - Mašek, Vitík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Musílek (6. Pinka), Macaj, Kučera, Weidlich, Zukal, Kopejtko, Musílek - Moro, Salač, Hanzl - Novák, Kloz, Bacovský - Mach, Hrala, Kočí

HC Škoda Plzeň: Ulč - Boháč, Kašpar, Martinec, Zeman, Černý, Špiler, Malý - Holý, Heřman, Novák - Stránský, Kubalík, Sýkora - Holub, Šimán, Jindra - Pitule

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji. Z úvodního tlaku ale vyloženou šanci nevyprodukovali. Po šesti minutách na konci přesilovky si na modré Martinec s Kubalíkem vyměnili puk a druhý jmenovaný ostrou ranou sestřelil ústeckého beka Viktora Musílka. Ten utkání se zraněným zápěstím nedohrál. Chvíli poté znovu Kubalík po přistrčení Stránského zpoza branky nastřelil jen Dědka. Když hosté minutu před koncem trefili v další početní výhodě jen břevno a po vhazování v samém závěru třetiny nestihli v nadějné pozici zakončit, udrželi domácí srovnané skóre do odchodu do šaten.

Domácí se v prostřední periodě zlepšili. Nejdřív Hanzl v dobré pozici mezi kruhy přestřelil, pak Bacovský posunul do levé strany na Nováka, který z úhlu zkusil oklamat Ulče v brance hostí. Přehodil si puk na bekhend, ale netrefil se mezi tyče. V zápětí se vřítil do brejku hostující Heřman. Postupoval přes půl hřiště zcela neatakován, zkusil Dědka rozkývat, puk mu ale po zemi mezi nohama neprostrčil. Chvíli nato otřel Sýkora v přesilovce nepovedenou střelou po zemi puk o vnější tyč. Velkou šanci domácích zachytila hostující obrana ve 37. minutě. Akci dvou na jednoho zakončil Hanzl sám a odražený puk neusměrnil do branky Zukal i proto, že byl při pokusu faulován. Krátce před koncem třetiny Mach centroval do brankoviště na Salače příliš vysoký pas, na druhé straně Jindra od modré trefil jen tyč. „Nic jsem neviděl, jen jsem se modlil, aby se to odrazil ven,“ vydechl domácí hrdina Jan Dědek.

V nástupu do posledního dějství nejdřív neprostrčil Novák na najetého Salače, na druhé straně prověřil Dědkův plastrón Heřman, nejnebezpečnější hráč hostí. V 44. minutě se poprvé měnilo skóre. Pětice domácích uzamkla hosty v obranném pásmu. Odražený puk pak vrátil do odkryté poloviny branky Miroslav Moro. Hned po buly mohl podruhé rozsvítit červené světlo Kloz, ale svou samostatnou akci, kdy si položil Ulče, zakončil mimo tři tyče. Domácí pak ustáli přečíslení dvou na jednoho, když na Holého střelu z první se Dědek stačil přemístit, pak se Stránský trefil jen do boční sítě. Zlomový moment přišel v polovině třetiny. Hosté svou 22 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku ve vyrovnání nepřetavili, naopak domácí výhodu už po devíti vteřinách zužitkovali. Zukalovu střelu ještě Ulč vyrazil, dorážku usměrnil do sítě Robin Hanzl. Když Dědek zlikvidoval bekhendovou střelu ze sólového úniku Sýkory, Stránský se mezi kruhy do branky netrefil a domácí přestáli i závěrečnou přesilovku umocněnou plzeňskou power play, mohli slavit první letošní vítězství v souboji se Západočechy.

Radim Rulík, trenér Plzně: Máme problém, že hráči trénují s A-mužstvem nebo netrénují. Máme mužstvo rozhozené a hra byla hlavně proto špatná. Bylo to vidět i v přesilovkách, které jsme nemohli dlouho trénovat. Nemáme hráče k dispozici v tréninku. Áčko má starosti s marodkou, berou si juniory. Máme jiný rytmus.

Vladimír Bednář, trenér Ústí: Po dvou porážkách se silnými soupeři jsme chtěli bodovat. Jsem Plzeňák, chtěl jsem uspět, navíc Hradec získává také body, tak si chceme udržet náskok, aby po Vánocích byl klid. Rozhodující bylo, že jsme ustáli první třetinu, kdy byli hosté hodně nahoře. Pak se hra srovnala. Postupem času jsme se lepšili, hráli jsme dobře ve středním pásmu. Ubránili jsme oslabení ve třech a sami jsme přesilovku proměnili. Dali jsme dva góly a v závěru jsme už bránili.