so 2. 12. 2006
HC Energie Karlovy Vary
2:6 0:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Jindřich (Pinka), 49. Salač (Zukal) - 4. Budínský (Kuběna), 5. Schmidt (Baran), 11. Zmeškal (Bauer), 28. Sláma (Mašek), 32. Boguský (Baran), 56. Budínský (Kuběna, Zmeškal). Rozhodčí: Bolina – Frühauf, Vlasjuk. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (32. Baroch) - Pinka, Macaj, Kopejtko, Zukal, Weidlich, Kučera, Fryč - Salač, Jindřich, Kadič - Bacovský, Moro, Novák - Hrala, Kočí, Mach.

HC Energie Karlovy Vary: Benda - Zmeškal, Mašek, Přindiš, Boguský, Satora, Schmidt - Sláma, Bauer, Šnajdr - Kuběna, Budínský, Mareček - Topinka, Baran, Rohan.

První šanci utkání si navzdory pozici v juniorském extraligovém pelotonu vypracovali domácí. Po Kočího rozehrávce a nahození Kučery se před brankou Varů pokoušel prosadit Mach. Lvíčata mohla navázat na jeho možnost v následné přesilovce, v té však překvapivě udeřilo na druhé straně. Kuběna vyzval pasem přes tři čtvrtě kluziště ke skórování Budínského, který samostatný nájezd zakončil suverénně mezi Dědkovy betony - 0:1. Podruhé se musel Dědek otáčet za svá záda za necelou minutu, diagonálou od pravého hrazení našel Baran mezi kruhy Schmidta a ten bleskovou kličkou do bekhendu nezaváhal. Hosté těžili ze své rychlosti, přehledu a větší hokejovosti další šance. Ve 12. minutě se dočkali potřetí. Bauerovo nahození tečoval šikovně Zmeškal - 0:3. Hosté se drželi na koni až do konce třetiny, Lvíčata neměla na jejich hru žádnou protizbraň a po dalších příležitostech Kuběny a Budínského mohla být vděčna jen za tříbrankové manko.

V úvodu prostřední části poslal hlavní sudí v krátkém sledu na trestnou lavici dva hráče hostí a Ústí zkrácenou dvounásobnou přesilovkou nepohrdlo. Ze Zukovaly hole se dostal kotouč do mlýnice před brankou Varů, kde ho do klece zametl Salač - 1:3. Lvíčata se postupně začala přizpůsobovat tempu hostí, na jejich straně přibylo důrazu a nasazení, tato snaha měla ovšem jepičí život. Ve 28. minutě se v přesilovce zorientoval ve zmatku před Dědkovou brankou nejlépe Sláma a hosté znovu vedli o tři branky. Jedinečnou možnost na rychlou odpověď měli Ústečtí ve 30. minutě. V přesilovce nejprve pálil z mezikrůží Jindřich, vyraženého kotouče se záhy zmocnil Salač, který z ostrého úhlu poslal kotouč jen do boční sítě. O pár sekund později nechal své strážce za sebou Moro, v tváří tvář gólmanu hostí Bendovi však nečekaně pustil puk za sebe a překvapený Salač zamířil pouze do Bendovy výstroje. Otřepané pravidlo „nedáš-dostaneš“ dostihlo Lvíčata pár sekund nato. V přesilovce se znovu prosadili hosté z bezprostřední blízkosti, na 5:1 zvyšoval Boguský. Domácí ani po tomto zásahu nikterak neskládali zbraně, jejich úsilí ale troskotalo na hokejkách karlovarského obranného valu.

Dobře naložení a s lehkostí hrající hosté, kteří si v závěru druhé části dovolili i několik technických fines, se Slovanu připomněli hned po druhé pauze. Dvakrát se během minuty zjevil jako přízrak před vystřídavším brankářem Ústí Barochem Sláma, ani jednou mu však pšenka nekvetla. Vědomi si pohodlného vedení popustili hosté otěžím zápasu a ve 49. minutě je stihl trest. Od vlastní modré našlápl do velkého sóla Salač, který své představení zakončil chladnokrevnou kličkou do bekhendu - 2:5. Ústecké snížení se stalo Varům potřebným impulsem a hned jich bylo plné hřiště. V 56. minutě vygradovalo jejich znovuzrození šestým gólem. Skvělým křižným pasem namazal Zmeškal na pravém kruhu číhajícímu Kuběnovi, ten dal na druhou Budínskému, jenž našel u levé tyče potřebnou skulinu - 2:6. Hosté zůstali při chuti až do samotného konce utkání a několikrát ještě dokázali domácí obranu zaměstnat.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Měli jsme dobrý vstup do zápasu, v 10. minutě jsme vedli už 3:0. Samozřejmě jsme se pak snažili vyvarovat toho, co se nám tu stalo posledně, kdy jsme v poslední třetině pětkrát inkasovali. Až na pár krátkých momentů jsme zápas kontrolovali, neustále jsme si drželi dostatečný náskok, abychom z toho neudělali zbytečné drama. Do Ústí jsme jeli s určitým respektem, Slovan hraje důrazný přímočarý hokej a dokáže být vepředu nebezpečný. Nicméně jsem rád, že to kluci zvládli."

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): Nevyjádřil se.