čt 23. 11. 2006, Sazka Arena
HC Slavia Praha
4:2 2:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Sklenář (Růžička, Drbohlav), 6. Lang (Česnek), 23. Růžička (Sklenář), 38. Stoklasa (Lang, Beránek) - 15. Salač (Fryč, Weidlich), 45. Moro (Salač). Vyloučení: 5:7, Kopejtko(UNL) - OT 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Slavia Praha: Furch - Drbohlav, Jebavý, Beránek, Lang, Soldán, Mazanec - Sklenář, Růžička, Stromko(C) - Kachlík, Malárik, Stoklasa - Indra, Kauschitz, Česnek - Krejčí, Fára, Hafenrichter - Freisler

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Macaj, Fryč, Zukal, Kopejtko, Pinka, Weidlich(C) - Kočí, Jindřich, Šrámek, Hanzl, Novák, Hříbal, Bacovský, Hrala, Kadič, Salač, Moro

Domácí začali zápas ofenzivně a Dědek musel střely slávistů krotit už v první minutě. Slávisté svůj úvodní tlak přetavili v první branku zápasu. Růžička dobře tečoval Drbohlavovu přihrávku na Sklenáře, který se tak dostal do samostatného nájezdu a v této činnosti se odchovanec Znojma příliš nemýlí. S přehledem zamířil mezi Dědkovy betony. Druhou trefu přidali slávisté v přesilové hře. Po závaru před brankou a přistrčení Česneka rozvlnil síť podruhé Lukáš Lang. Po dobré přihrávce Salače byl sám před Furchem Miroslav Moro, ale domácí brankář zakončení odolal. Slávisté dál pokračovali v přestřelce před Dědkem, ale už v menším tempu než zprvu. Ale i hosté měli šance a velké. Kadič vystřelil těsně za modrou, Furch puk v brankovišti zastavil a s vypětím všech sil dosáhl i na dorážku aktivního Mora ze stoprocentní gólové šance. Snížené nasazení domácích nabídlo šanci hostům a ty soupeře potrestali. Vlastimil Salač ujížděl od pravého mantinelu na branku, naznačil zakončení, položil tak Furcha, ale ještě objel branku a na druhé tyči zametl puk za čáru. Následovalo několik minut slávistického oblehání třetiny hostů.

Útočná nálada zůstala domácím i na počátku druhé části. Nádherná akce přinesla třetí branku Slavie. Stromko zavezl puk do útočného pásma, předal Růžičkovi, ten Sklenářovi, ten zpět na syna slávistického trenéra a ten vedle zmateného gólmana do odkryté branky. Tlak domácích nepolevoval a Dědek musel být stále na pozoru. Na ledě se také začalo přiostřovat a sem tam se po odpískání hráči postrkovali. Následovalo několik vyloučení na obou stranách a silná nevole od obou trenérů k výkonu rozhodčího. Slavia si i nadále udržovala poziční převahu. Domácí zvýšili své vedení při hře 4 na 4. Stoklasa řešil situaci 2 na 1 střelou, která se mu hodně povedla a skončila v levém horním růžku Dědkovy klece.

Úvod třetí třetiny měl celkem poklidné tempo. Žádné z mužstev se nikam nehnalo. Přesilovku, ač stylem úniku, využil Moro. Ujel po levé straně a parádní střelou do horní části branky skóroval. Ke kurióznímu řešení donutil Dědka svou střelou Jakub Kachlík. Vystřelil, Dědek puk hlavičkoval a ten nakonec skončil těsně vedle jeho tyčky. Při Slovanu a jeho brankáři stálo také štěstí. Česnekův pokus z mezikruží vytáhl Dědek koncem své hole. S blížícím se koncem třetiny začali hosté stupňovat tlak. Pak ale přišlo vyloučení hostujícího Zukala a Slavia hrála přesilovku. V zápase se už nic důležitého nestalo a domácí vyhráli.

Vladimír Bednář (trenér, HC Slovan Ústí nad Labem)

”Začátek zápasu jsme začali ospale a dostali jsme dva laciné góly po našich chybách. Musím říci, že Slavia má dobrý mančaft, my takový nemáme a navíc jsou naši klíčový hráči nemocní. Jsme de facto i celkově spokojeni, že máme osmnáct bodů náskok na poslední a už teď aby si kluci ještě zahráli. Myslím, že do konce sezóny ještě někoho potrápíme. Naším hlavním cílem je udržet se a vypadá to dobře.”

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha)

Klasický zápas se soupeřem jako je Jindřichův Hradec, Hradec Králové a Ústí. Hra na jednu bránu, soupeř dvakrát přijede, dá góly a to jsme měli ještě štěstí, že Furch další dvě branky zachránil.”