po 16. 10. 2006
HC Sparta Praha
3:2 1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Bacovský (Kučera), 23. Kloz, 40. Salač (Kloz) - 17. Hertl (Krätzer), 37. Mrňa (Trojan). Rozhodčí: Froněk - Šulo, Rozlílek. Vyloučení: 4:6, navíc Sem (SPA) TS za PNP, Kučera, Kopejtko (oba UNL), Spudil a Krätzer (oba SPA) 5+OK HRUB. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 22:43 (7:18, 9:12, 6:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Fryč, Kučera, Kopejtko, Pinka - Hanzl, Mach, Janský - Kloz, Škaloud, Kadič - Salač, Bacovský, Moro.

HC Sparta Praha: Michalec - Vošmik, Procházka, Cunik, Spudil, Trojan, Sem, Čížek, Kanov - Rybecký, Mrňa, Krätzer - Kafka, Karpov, Bezouška - Morkes, Regner, Ton - Slaba, Pacovský.

Na první zteč se ve vlastním oslabení vydal ústecký Kloz, který obránce obelstil stahovačkou, avšak jeho střela putovala mimo tyče. Čtrnáctka Sparty poté ale vymyslela nebezpečnější šanci, když chytrou přihrávkou poslala do trháku Kafku. Ten byl bekhendovým blafákem ke skórování blíž, ale stále daleko. Hosté byli lepším a dravějším týmem, svého soka tlačili a když si nemohli díky obsazenému útočnému pásmu ideálně přihrávat, Karpov prostě z rohu dojel po brankové čáře až k Barochovi a snažil se téměř zpoza branky zasunout alá Wayne Gretzky. Poté přešel přes beka Fryče jakoby nic Bezouška a Baroch musel znovu zachraňovat. V čase 9:57 to byli ale domácí, kdo udeřili. Kučerova asistence našla před pražskou svatyní Bacovského a ten na dvě dorážky dokázal svého postavení využít – 1:0. Ve 13. minutě hrála Sparta přesilovou hru, Hertl se snažil zavézt kotouč do pásma, na spoluhráče by ale čekal dlouho, a tak se odhodlal ke střele ozvalo se jen zazvonění tyče. Sparta udeřila až v mnohem méně nebezpečné situaci - Hertl opět nechtěl na nikoho čekat a ještě ve středním pásmu poslal projektil na Barocha, který kapituloval – 1:1.

Brzo na začátku druhé třetiny byli sparťané vyloučeni a ústecké přesilovkové komando v čele s generálem Klozem bylo blízko skórování, za brankou dokonce probliklo červené světlo, jenže sudí roztáhl ruce. Vzápětí je ale zkřížil nad hlavou a za zalehnutí puku v brankovišti Semem. K puku se postavil právě Kloz, naznačil Michalcovi střelu mezi betony a rychlou kličkou do bekhendu mu nedal šanci – 2:1. Po překlenutí do druhé poloviny zápasu mohli jít domácí do dvoubrankového vedení. Hanzl osvobodil svůj tým vyhozením z pásma, Mach jeho přihrávku převzal a pokračoval s Klozem už jen na jediného beka, žabička mu však skočila až moc. Když časomíra ukazovala dvě šestatřicítky za sebou, pražský Mrňa se napřáhl opět z dálky ke střele a jako z kopíráku vstřelil i druhý gól svého týmu – 2:2. Závěr třetiny patřil ale ještě Ústeckým. V přesilové hře si dvakrát narazili Kloz se Salačem a posledně jmenovaný poslal Lvy do vedení – 3:2.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se pustili do individuálních akcí Krätzer a Bezouška, avšak oba střílelo z těžkých pozic. Ve 49. minutě se oněch pár diváku zvedlo ze svých sedaček, když opět z několika metrů pokoušel štěstí Pacovský – Baroch vyrazil a diváci zase usedli. Podobným pokusem se prezentoval i Kloz, když jeho střelu zpod nohou obránce viděl Michalec až ve své lapačce. Poté Barocha jednou zachránila tyč a v následné přesilovce Hertl vyprášil i jeho betony. Na konečném stavu a výhře domácích už nic nezměnil ani závěrečný tlak umocněný odvoláním brankáře.

Vladimír Bednář (Ústí n/L.): Na Spartu jsme si věřili, protože jsme ji porazili i v Holešovicích. První třetinu byli lepší, ale my jsme to nějak zvládli. Ubojovali jsme to a měli jsme i štěstí, stejně jsme to měli rozehrané už v Budějovicích, ale tam přišla ta osudná minuta. Stejného scénáře jsem se obával i dnes ve třetí třetině, naštěstí k tomu nedošlo. Kluci už našli cestu, jak vyhrávat. Musí se hrát opatrně, vyhazovat kotouče. Jsme strašně rádi, že jsme vyhráli 3:2 a odskočili o šest nebo sedm bodů, to je pro záchranu hrozně důležité. Vyšší ambice rozhodně nemáme, jsme dole a hlavní cíl je zachránit se. Máme ještě dva tři hráče v hledáčku, posílit, aby to mělo nějakou fazónu, abychom pořád jen nebojovali. Zlomová utkání o sestup teprve přijdou s Hradcem Králové a Jindřichovým Hradcem a na to se připravujeme. Posílit musíme vzadu, tam hrajeme na pět beků. Moščič má zlomenou klíční kost, Weidlich jde na operaci, Urušev má zraněnou ruku a odjel do Ruska, Musílek má natažený přitahovač.

Jiří Doležal (Sparta Praha): My jsme do zápasu vlítli nádherným způsobem, deset minut jsme měli velikou převahu, ale bohužel jsme nedali branku. Potvrdilo se nám už z několika zápasů to, že neproměňujeme šance, měli jsme jich aspoň pět a nedali jsme gól. Pak nás soupeř překvapil jednou dorážkou. My jsme poté jen dotahovali a dvakrát šťastně vyrovnali střelami od modré čáry. Pořád jsme měli trošičku navrch, ale Ústí hrálo disciplinovaně a stačilo jim to. Díky častým vyloučením a minimálnímu počtu meziher jsme se poté nemohli dostat do tlaku, přibržďovalo nás to. Trestné stříleni bylo asi nařízeno správně, pokud hráč zalehne kotouč v brankovišti, je to automatické. My jsme s Ústím prohráli v první utkání, i když jsme soupeře přestříleli stejně jako dnes. Vidím to jenom v neproměňování šancí.