so 30. 9. 2006
Královští lvi Hradec Králové
5:4 1:1, 2:3, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Ropický (Šimoníček), 27. Pochobradský (Hloušek), 37. Přeučil (Hloušek), 48. Šimoníček (Ropický), 49. Hanousek M. (Šejnoha). Vyloučení: 8:6, navíc Fryč (UNL) 10 min OT a Kloz (UNL) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 41:22.

Královští lvi Hradec Králové: Balážik (od 28. Rýdl) - Hanousek Michael, Klement, Seidl, Rozlivka, Kotrč, Macháček, Samec - Ropický, Pospíšil, Pochobradský, Šejnoha, Petružálek, Kohout, Zadina, Šimoníček, Berger, Hloušek, Přeučil, Žídek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Fryč, Moščic, Kučera, Urušev, Kopejtko - Šrámek, Karel, Kočí, Jindřich, Hanzl, Mach, Janský, Kloz, Škaloud, Hrala, Salač, Moro.

Oba týmy si byly vědomy důležitosti sobotního utkání, a tak se dala očekávat hra ze zajištěné obrany z obou stran. Již v deváté minutě to ale byla ústecká obrana, která při vlastní přesilovce zapomněla na Petra Ropického, jenž obdržel přesný pas od Jiřího Šimoníčka a v pádu našel skulinku mezi betony Lukáše Barocha. Po obdržení branky byli hosté aktivnějším týmem na ledové ploše a nakonec se dočkali vyrovnání. Pouhých 9 vteřin stačilo ústeckým hráčům na přesilovkou kombinaci, na jejímž konci byl Miroslav Moro.

V následujících dvaceti minutách dostalo utkání ty správné grády. Ústí vlétlo do třetiny bez servítek a hned ve 22. minutě slavilo gólový úspěch kapitána Jana Kloze. S tím ale nemohl souhlasit Lubomír Pochobradský a proměněním Hlouškovy přihrávky skóre srovnal. Ústečtí však byli gólově při chuti. V čase 27:11 vyslal na Balážika střelu Petr Kopejtko. Hradeckému brankáři však kotouč nešťastně vypadl a skončil v síti. V tu chvíli se trenér Seidl rozhodl pro výměnu brankářů, ale ani ta Ústí nezabrzdila. Petr Kopejtko se na listinu střelců zapsal zanedlouho podruhé a nebýt rychlé kontaktní branky Hradce, o kterou se zasloužil svým důrazem před bránou Petr Přeučil, mohlo být s domácími zle.

Ústečtí nastupovali do třetiny s jednogólovým náskokem a na první pohled bylo vidět, že se soustředí hlavně na obranu hubeného náskoku. Hradečtí měli úkol naprosto opačný a v čase 47:43 se jim ho podařilo splnit. Jiří Šimoníček po pohledné individuální akci vyrovnal na 4:4 a zápas začínal znovu. Za necelou minutu usedl na trestnou lavici hostující hráč a nabídl Hradci příležitost, která se neodmítá. Domácí v přesilovce nic speciálního nevymýšleli. Jan Šejnoha připravil puk Michaelu Hanouskovi, jehož střela od modré našla svůj cíl. Ústečtí Lvi už nedokázali na bleskový obrat Energetiků odpovědět a z Hradce Králové tak odjeli s prázdnou. Hradečtí si do tabulky připisují tři body za druhé vítězství, a oba celky tak mají po dnešním utkání po šesti bodech.