so 9. 9. 2006
ČEZ Motor České Budějovice
1:8 0:2, 1:4, 0:2

Branky a nahrávky: 33. Kočí (Jindřich, Musílek) - 4. Matušík, 18. Kovář (Stejskal), 23. Hlavatý (Matušík), 25. Sekera (Matušík), 31. Rod (Matušík), 36. Sekera (Matušík, Klíma), 43. Feferle (Hájek, Klíma), 48. Rod (Matušík) Rozhodčí: Froněk - Šulo, Sichrovský. Vyloučení: 14:14, navíc Janský (UNL) 5 min. + OK (NAR-Z), Parýzek (CEB) 10 min. (NAR-Z). Využití: 1:5. Diváci: 100. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Baroch - Macaj, Musílek, Moščič, Kučera, Urušev, Kopejtko, Pinka, Weidlich - Kočí, Jindřich, Hanzl, Mach, Janský, Kloz, Hříbal, Škaloud, Hrala, Kadič, Salač, Moro

ČEZ Motor České Budějovice: Kovář - Bílek, Müller, Parýzek, Zíb, Klíma, Hlavatý - Slavík, Rezek, Feferle, Sekera, Bíza, Hájek, Ferebauer, Stejskal, Rod, Matušík, Formánek, Červený

Z počátku se utkání odehrávalo především ve středním pásmu. První střelu vyslal ve třetí minutě na domácího Lukáše Barocha z levého křídla budějovický Josef Slavík, Baroch byl však na místě. V čase 3:10 byl za zdržování hry vyloučen ústecký Ilja Urušev. Přesilovku využil po 22 vteřinách střelou k levé tyči kapitán hostí Milan Matušík – 0:1. O chvíli později pálil mimo Barochovu Tomáš Rod. V další přesilovce Budějovických vystihl gólman směr nebezpečné střely z backhandu Jířího Ferebauera. Necelou minutu před koncem Hanzlova trestu byl vyloučený i první hráč hostujícího týmu. Domácí si tak mohli vyzkoušet přes minutu trvající přesilovku. Ani v té však na budějovického Jakuba Kováře nevystřelili. Práci měl hostující brankář až po polovině úvodní dvacetiminutovky. V přesilovce 5 na 3 nastřelil po pěkné přihrávce Jana Kloze před brankou osamocený Martin Mach jen brankáře. Ve 14. minutě se do zakončení dostal z trestné lavice vracející se Matušík. Tentokrát však na Barocha nevyzrál. Další oslabení sehráli Ústečtí velmi dobře, nepustili soupeře ani k jedné střele, avšak pár vteřin po skončení trestu dostal ideální přihrávku ze skrumáže v rohu kluziště Tomáš Hájek a zblízka zavěsil – 0:2. Konec třetiny dohrávala obě družstva ve čtyřech.

Úvod druhé třetiny opět patřil hostům. Po několika úspěšných zákrocích musel Lukáš Baroch potřetí lovit puk ze své branky. Martin Hlavatý v čase 22:41 z mezikruží trefil pod břevno – 0:3. O chvilku později nebyl po krátké poradě rozhodčích uznán další gól, který byl dosažen rukou budějovického hráče. Za minutu se ale v přesilovce hosté dočkali. Matušík naservíroval puk volnému Sekerovi, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou bránu – 0:4. Ve 26. minutě pálil Kloz po pěkné kombinaci s Uruševem. Přesně v polovině utkání však opět udeřilo na druhé straně. Akci dva na jednoho zakončil mezi betony Tomáš Rod. Další asistenci si připsal Matušík. Ve 33. minutě se dočkali i domácí. Přesilovkovou kombinaci zakončil po střele Viktora Musílka od modré tečí před brankářem Jakub Kočí – 1:5. Druhá asistence byla připsána Miroslavu Jindřichovi. To však bylo ze strany Ústí vše. V 36. minutě se ve dvojnásobné přesilovce po další asistenci Matušíka opět prosadil Sekera – 1:6.

Ve třetí třetině zkraje dvakrát zahrozil domácí Robin Hanzl, Kovář však kryl. V čase 42:55 opět udeřili hosté. Sám před gólmanem se objevil David Feferle a nezaváhal. Střelou mezi Baruchovy betony zvýšil z pohledu hostů na 7:1. Dále hra pokračovala vyloučeními na obou stranách. Budějovice proměnily svou již pátou přesilovku. Po přihrávce Matušíka si z levého křídla nabruslil až před bránu Rod a opět nedal Baruchovi šanci. Kapitán hostí Milan Matušík si tak připsal již svou pátou asistenci a celkově šestý bod v zápase. 10 minut před závěrečným hvizdem byl za držení vyloučen ústecký František Moščič. Poté naskočil na led a po 13 vteřinách tvrdě narazil na mantinel budějovického hráče, za což si vysloužil trest ve hře. Po necelé polovině pětiminutového oslabení se na individuální akci vydal Jan Kloz. Zastavit ho museli Českobudějovičtí až za cenu faulů. 2 minuty dostal Sekera za sekání a 4 minuty Zíb za vysokou hůl. V následné hře 4 na 3 pálil tvrdě od modré Urušev. Další úspěšný zákrok si Kovář připsal po střele Musílka. Posledním zákrokem v zápase zmařil ústecký brankář Baroch šanci na hattrick Rodovi.

Milan Černý (České Budějovice): "Určitě jsme nějaké obavy měli, protože Ústí má určitě slušné mužstvo. Zvládli jsme to nad očekávání, můžeme být spokojeni s naší hrou. Utkání se pískalo podle nových trendů. Myslím, že jsme hráli ve všech směrech docela slušně a výsledek je celkem lichotivý."

Vladimír Bednář (Ústí): "Vývoj zápasu se nám od začátku moc nepodařil, určitě jsme nezopakovali výkon jako na Slavii. Říkali jsme hráčům, že to bude o něčem jiném, že se venku hraje mnohem lépe než doma. Takový kvalitní mančaft, jako jsou Budějovice, nás přehrával. Je vidět, že tam je hodně mezer a nedostatků, které musíme odstranit. Myslím, že máme ještě čas, ale určitě se budeme muset poohlédnout po nějakých hráčích, protože kvalita extraligy je vysoká a z první ligy to je velký skok."