Ú s t í n/L., K a d a ň - Netradiční dopolední začátek přípravy u severočeského rivala v Kadani poznamenal diváckou návštěvu. Před velmi skromnou návštěvou Slovanu nestačilo dvougólové vedení a v rušném utkání protkaném spoustou vyloučených nakonec remizoval 3:3. Skóre srovnal v závěru druhou zápasovou trefou kadaňský Stavenský. Po první třetině vládli Ústečtí po zásazích Antoše a Jana Kudrny, ve třetí vedli ještě 3:2, když se trefil i Jiří Kudrna. Nakonec se však mohli domácí spokojeně sbalit na cestu na sever Evropy, kde o víkendu odehrají turnaj. Oba sokové se poměří v generálce na ligovou soutěž v Ústí ve středu 6. září.
čt 24. 8. 2006
SK Trhači Kadaň
3:3 0:2, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: Stavenský 2, Defler - Antoš, Jan Kudrna, Jiří Kudrna.

SK Trhači Kadaň: Slipčenko, Hübl - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Lašek, Hlavatý, Růžička, Hlubuček, Pražák, Žák, Derfler, Postl, Stavenský, Veverka, Metlička, Závada, Hubínek, Kajer, Krpenský, Hlusička, Polanský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund, Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Klobouček, Kudrna Jan, Nádašdi, Suchánek, Zápotočný - Antoš, Hulva, Ivan, Janků, Klimt, Kloz, Kudrna Jiří, Martinec, Pazourek, Přeučil, Slížek, Vítek.

Zpočátku zápasu musel Jiří Zikmund, který dostal tentokrát v ústecké bráně příležitiost před Fikrtem, dávat větší pozor než jeho kadaňský protějšek. Třeba při jedovaté ráně Metličky. Ústí se však nenechalo dlouho hanbit a domácím bylo před vlastní bránou horko. Jednu z nebezpečných situací hasil až faulem Růžička.

V 11. minutě Slovan otevřel skóre. Grof sice ještě úspěšný nebyl. Na Antošovu střelu byl však Slipčenko krátký. Asistenci si připsali Hulva s Pazourkem. Vstřelená branka vlila hostím do žil ještě čerstvější krev a domácí obrana netušila, kam dřív skočit.

Od 12. minuty sice hrála Kadaň dvakrát po sobě přesilovku, ale příliš se jí nevedlo. V druhé početní výhodě si aspoň domácí dokázali vytvořit několik akcí, ale žádná z nich nebyla gólově nebezpečná. Dvě minuty před první sirénou šel pykat domácí Derfler. Vzápětí se k němu připojili Žák a Krpenský. A Ústí se hnalo do útoku. Pár okamžiků nato bylo jasné, kdo bude vítězem třetiny. Slipčenko střelu Jana Kudrny jen zpomalil. Puk se pak došoural za jeho záda.

V začátku druhé třetiny se před brankami nic výraznějšího nědělo. Pnily se pouze trestné lavice. Až ve 28. minutě přišla výraznější akce ze strany hostí. Trojice Grof, Pazourek, Hulva se řítila směrem k domácímu muži s maskou. Jejich záměr, přelstít posledního vzdorujícího hráče v černožlutém, se však minul účinkem.

Na druhé straně zabojovala dvojice Postl, Pražák a vynutili si faul Hořavy. Od poloviny utkání se začal hrát zábavnější, rychlejší a pohlednější hokej, z kterého těžil v 35. minutě Stanislav Stavenský. Jeho první střela se ještě neujala, ale pozdější dorážka z voleje už místo v síti měla. Asistence patřila Pospíšilovi.

Chvíli poté odpočíval na tretné lavici domácí Závada. Grof měl pro oslabenému soupeři volnější pole působnosti a plně toho využíval. Slipčenko netušil, kde mu hlava stojí. Přesto se ještě ve druhé třetině radovali z vyrovnání domácí. Minutu před odchodem do šaten byl Zikmund přesvědčen, že po nevinné střele od modré čáry, drží puk mezi betony, Jaké jaké bylo jeho překvapení, když se ke kotouči dostal Derfler a s přehledem skóroval.

Aktivněji vlétli do třetí třetiny Ústečtí. Přeučil se snažil před domácí klecí najít Kudrnu, ale ten byl na jeho přihrávku příliš krátký. Škoda, Slipčenko by se nestihl včas přemístit a Kudrna měl před sebou prázdnou branku. Hhrálo z jedné strany na druhou, ale přeci jen nebezpečnější akce a zakončení byla na straně Slovanu. Neutuchající snaha hostí pak vyvrcholila ve 49. minutě, kdy Kloz s Jiřím Kudrnou oklamali Kadaňské. Již ve středním pásmu prchli a v situaci dva na jednoho poslal Kloz krátkou přihrávku Kudrnovi, který konečně našel skulinku pod betony - 2:3.

Ve závěrečné desetiminutovce se během chvilky sešla opět v prostoru před trestoměřiči dvojice Hlusička-Lašek. Grof pak od modré zkoušel položit domácí ještě na lopatky, ale za pukem se pouze zavřela lapačka domácího strážce svatyně. A obraz jako ze záznamu se opakoval i za několik vteřin. Poslední slovo normální hrací doby však nakonec patřilo opět Stavenskému. Ten ze tří metrů propálil mezi betony Zikmunda, který přes svého obránce nic neviděl - 3:3.

Nájezdy:

Po skončení utkání jely oba týmy 5 trestných nájezdů. Ty nakonec skončily vítězně pro 3:2 domácí.