Ú s t í n/L. - Dvakrát prohrávali, dvakrát srovnali. Na třetí zásah z hole Tomáše Horny jedenáct minut před koncem již reagovat nestačili, naopak Kalla pečetil na konečných 4:2 pro Kladno. Lvi tak poprvé v přípravě na novou sezónu kapitulovali. V druhém utkání s extraligovým Kladnem hráli sice dlouho vyrovnaný mač, který vybočil z přátelské atmosféry častými nečistými zákroky. Kladenský Čech byl dokonce vyloučen po zásahu Ladislava Slížka vysokou holí do konce utkání, celkem bylo rozdáno osmnáct dvouminutových trestů. A právě díky úspěšným oslabením Středočeši slavili, dvakrát totiž v nevýhodě skórovali. Obnovenou a bohužel neúspěšnou premiéru ve Lví aréně si odbyla staronová brankářská jednička Michal Fikrt.
čt 17. 8. 2006
Rytíři Kladno
2:4 1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 12. Houdek (Zapotočný, Klimt), 32. Janků (Vítek, Grof) – 2. Čurilla (Hájek, Trončinský), 31. Havel (Čurilla), 49. Horna (Kalla), 55. Kalla (Kuchler). Rozhodčí: Florián – Merc, Loskot. Vyloučení: 8:10, navíc Čech (KLA) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kudrna Jan, Nádašdi, Suchánek, Zápotočný - Antoš, Hulva, Ivan, Janků, Klimt, Klobouček, Kloz, Kudrna Jiří, Martinec, Pazourek, Slížek, Vítek.

Rytíři Kladno: Orct - Kolafa, Štěpánek, Procházka, Čech, Trončinský, Hájek, Zeman, Růžička - Bílek, Frolík, Hluchý, Horna, Kalla, Kuchler, Havel, Čurilla, Jaroš, Rudovský, Diviš, Hudiček.

Hosté z Kladna hráli brzy přesilovku. První velkou šanci ještě Fikrt zlikvidoval, ale hned při té další, z hole Čurilly, kapituloval. Inkasovaná branka domácí Lvy trochu zaskočila a Kladno poté převzalo otěže zápasu do svých rukou. Domácí se osmělili až v 8. minutě, když Antoš přesným pasem našel najetého Pazourka, ale jeho pokus jen vyprášil Orctovy betony. V 11. minutě hráli svou první přesilovku i domácí. Klimt vyslal projektil, Orct vyrazil jen k volnému Ivanovi, ale ani pohotová dorážka k vyrovnání nevedla. Vzápětí vystřelil od modré Houdek, na jehož střelu Orct nedosáhl. Zdálo se však, že těsně před brankovištěm změnil dráhu puku někdo z hostujících hráčů.

První vážnější akce druhé třetiny přišla až ve 24. minutě, ale Fikrt byl pozorný. Do té doby se spíš hráči snažili neudělat nějakou chybu, protože puk se na mokrém ledě hodně lepil. O minutu později měli Lvi možnost hrát 52 vteřin přesilovku 5 proti 3, ale stihli během ní jen jedinkrát vystřelit. Ve 28. minutě, přesně v okamžiku, kdy Trončinský naskakoval na led z trestné lavice, měl na hokejce gól Klobouček. Jeho volej ale Orct skvěle vystihl. Zřejmě zlomový okamžik přišel přibližně v polovině zápasu. Na trestné lavici v tu dobu pykal Kolafa, když Čech hokejkou trefil do obličeje Slížka. Na ledě se objevila krev a kladenský obránce musel pod sprchy. Domácí hokejisté tak měli další, tentokrát více než minutovou, přesilovku 5 proti 3. Ani tu však nedokázali využít. V následném oslabení 4 proti 5 vystihl Čurilla přihrávku Klimta, spolu s Havlem se dostali do přečíslení a posledně jmenovaný nedal domácímu brankáři žádnou šanci - 1:2. Z vedení se hosté radovali přesně 55 vteřin. Vítek se neukvapil, naznačil střelu, místo ní našel volného Janků, který se do odkryté kladenské svatyně nemýlil.

Úvod závěrečného dějství strávili domácí dvakrát za sebou v oslabení, dokázali se ale ubránit. Nedokázali však ve 48. minutě, při signalizovaném trestu, uhlídat Hornu, který přesnou střelou k levé tyči vyjádřil kladenskou herní převahu - 2:3. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, brankáři obou týmů své spoluhráče ale vždy podrželi. O tom, že hostům dnes vyhovovala hlavně hra v oslabení, přesvědčil v 55. minutě slušně zaplněné ochozy Kalla. Jeho průnik mezi domácími hokejisty a pohotovou střelu z vrcholu kruhu, za kterou se brankář Slovanu Fikrt jen ohlédl, museli ocenit i domácí fanoušci.

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): "Příprava to byla velmi dobrá, měli jsme kvalitního soupeře. Dali jsme příležitost hlavně mladým hráčům a myslím, že jsme, i když je to v plné přípravě, podali dobrý výkon. Měli jsme dobrý pohyb, nasazení a s výkonem jsme celkem spokojeni. Dnes to utkání rozhodly hlavně přesilovky. Větší část druhé třetiny jsme odehráli v oslabení, to jsme ubránili, a to bylo asi rozhodující. Domácím se dnes přesilovky nedařily."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Pro nás to byl dobrý přípravný zápas, protože kvalitní soupeř z extraligy nás vždy dobře prověří. Jsou tam vidět ty naše chyby a oproti tomu zápasu na Kladně hrál dnes soupeř s výborným pohybem a zaslouženě vyhrál. Utkání nám ukázalo, kdo jak se v tom rychlejším hokeji orientuje. I na přesilovkách bylo vidět, že jim zatím v tréninku nevěnujeme tak velký prostor. Dnes byla proti jiným zápasům zase jiná sestava a zítra tam zase uděláme nějaké drobné změny."