Ú s t í n/L. - První domácí příprava, první vítězství. Spokojeně mohla odcházet více než tisícovka diváků ze Lví arény. Slovan si totiž bez větších komplikací poradil s dánským Fredrikshavn IK 7:1, v jehož sestavě se objevilo šest Čechů v čele s bývalými reprezentanty Tomášem Sršněm nebo Martinem Špaňhelem, které trénuje další Čech Jiří Justra. Z nových letních posil se trefilz tři, Marek Ivan dokonce dvakrát, po brance přidali Jakub Hulva a Petr Přeučil, navíc Josef Vítek přidal dvě gólové přihrávky. Čisté konto Jiřímu Zikmundovi sebral soupeř v závěru druhé třetiny.
po 14. 8. 2006
Fredrikshavn IK
7:1 1:0, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 14. Hulva (Vítek), 30. Ivan (Slížek), 32. Přeučil (Klimt, SLížek), 38. Ivan (Vítek), 42. Slížek (Zápotočný, Hulva), 44. Klobouček (Hulva), 56. Kudrna Jan (Kudrna Jiří) – 39. Schioldan (Lavrentiev). Rozhodčí: Zubzanda - Sichovský, Richter. Vyloučení: 7:10, navíc Sršeň 5 min.+OK a Grey (oba FRE) 10 min. . Využití: 3:1. Diváci: 1200. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ziknund - Zápotočný, Nádašdi, Grof, Ficenc, Hořava, Houdek, Kudrna Jan, Klobouček - Ivan, Pazourek, Suchánek - Přeušil, Slížek, Klimt - Janků, Martinec, Vítek - Kloz, Hulva, Kudrna Jiří.

Fredrikshavn IK: Pisar - Stoklund, Martin, Schioldan, Reinert, Špaňhel, Knudsen, Raevdal, Lie Mark - Sršeň, Lie Morten, Grey - Piroutek, Jokinen, Laylin - Skjoth, Lavrentiev, Jensen - Paška, Prokop, Kaňka.

První buly pod zbrusunovou multimediální kostkou bylo vhozeno přesně v 18. hod a byli to domácí, kdož ho vyhráli a v podobě Ivanovy střely byli aktivnější. Avšak i Grofova rána z 8. minuty byla pouze vizitkou českého hokeje do dánského exilu. O minutu později dostali Lvi první výhodu muže v poli, ale nevyužili ani tu následující. Až když sudí zvedal pravici na znamení dalšího vyloučení, doklepl do sítě Hulva pokus Vítka – 1:0. V pozici dorážejícího se ocitl o chvíli po akci Kloboučka i Pazourek, jenže našel pouze lapačku. V ojedinělé šanci z týmu Frederikshavnu byl v 17. minutě jeden z českých legionářů Prokop, ale těsně minul a nejinak si vedl několik desítek sekund před první sirénou i Laylin.

Z počátku druhé části vyslali modrožlutí na branku Pisara jen několik střel, zatímco Zikmund na straně druhé musel čelit nebezpečnému nájezdu Sršně. Nedlouho po něm unikal od modré sám na ústeckého strážce klece Kaňka, ale ten si sám touš posunul daleko z úhlu zbytečnou kličkou navíc. Takřka v polovině hrací doby se do jiné části přelil i celý zápas. Brankostroj Slovanu spustil Marek Ivan, jenž nedal Pisarovi zblízka šanci – 2:0. Ústečtí byli rázem na koni a svou převahu korunovali pohotovou dorážkou z mezikruží adresovanou Přeučilem - 3:0. Ve 36. minutě musel další z výtečných zákroků vytasit Zikmund, když lapil šanci Kaňky. Nedáš-dostaneš. Hokejové pravidlo na sebe nedalo zanevřít i tentokrát a před vystřídavším Stoklundem si Ivan dvakrát vyměnil puk s Vítkem a zvýšil přenou bombou na 4:0. Úspěchu se však dočkali i hosté a bylo to ve 39. minutě při přesilovce, kterou ukončil ranou do levého horního růžku Schioldan - 4:1. Prostřední část uzavřelo vyloučení Sršně, který dostal větší a osobní trest do konce utkání za krosček.

Se vstupem do závěrečné části se domácí opět moc „nepárali“. Za přesilovky 4 na 3 zužitkoval Slížek Zápotočného přihrávku a poslal ji mezi nohy dánského brankáře – 5:1. Po střeleckém výpadku, kdy Janků trefil tyč, skóre zvýšil Klobouček po nahrávce Hulvy – 6:1. Intermezzo Kloboučka doplnil opět Janků, když stál Stoklundovi tváří v tvář a opět napálil puk do tyče, od níž se odrazil pod beton a tam zůstal až do hvizdu arbitrovy píšťalky. Postupem času začali hosté tahat za stále větší část otěží zápasu, agilní Kaňka trefil břevno, jehož zvuk slyšel Zikmund ještě dlouho. Ústecký gólman poté musel eliminovat i pokusy Schioldana a Martina. V 54. minutě pak čelil dalšímu tlaku umocněným přesilovou hrou. Tu ale Ústečtí ubránili a nakonec zpečetili zápis utkání poslední brankou z kuchyně bratří Kudrnových. Jiří Kudrna nabil svému bratrovi a ten završil na 7:1.