Ú s t í n/L. - Ráz druhého utkání mezi Vsetínem a Ústeckými Lvy určila rychlá branka z hole kapitána domácích Stantiena, který již ve třicáté sekundě zápasu překonal Málka. V polovině zápasu se Valachům podařilo přetavit přesilovku pět na tři ve druhý gól. Úspěšným sniperem byl zkušený Rob. V úvodu třetí třetiny pak znovu při přesilovce zvýšil tečovanou střelou na 3:0 Demel. Lvi ještě pět minut před koncem korigovali výsledek díky Jakubu Grofovi a zkusili i power-play, v té však inkasovali do prázdné branky na konečných 4:1 pro domácí . Série se tak přesouvá na sever Čech za stavu 1:1. FOTO ZDE!.
po 27. 3. 2006, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
4:1 1:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Stantien (Valko), 33. Rob (Jenáček), 44. Demel (Hrabal), 60. Steiner (Dubec, Horák) - 56. Grof (Červenka, Sýkora). Rozhodčí: Bolina, Šindler - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 4862. Stav série: 1:1.

VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Augusta, Bolf, Spitzer, Ponomarev, Bauer, Horák - Květoň, Stantien, Jenáček, Zdráhal, Steiner, Demel, Dubec, O. Hruška, Rob, Valko, Sakrajda, Duba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt.

Druhé barážové utkání se neslo v podobném duchu, jako první duel. Ústí vstoupilo do dnešního klání v nezměněné sestavě, na soupisce Vsetína byl trenéry vyměněn pouze Radim Hruška svým jmenovcem Ondřejem. Domácí začali svižně. Valko zavezl puk do útočného pásma a prověřil Málka tvrdou ranou. Ústecký gólman střelu vytěsnil levým betonem, ovšem skulinu mezi tyčí a Málkovou výstrojí dokázal najít domácí kapitán Stantien – 1:0. Valachy vsítěná branka hodně nabudila, šestinásobný mistr prováděl jednu útočnou akci za druhou. Hosté dostali příležitost srovnat stav v početní výhodě, kdy na trestné lavici seděl Steiner. Největší šanci však v mezikruží spálil Jankových.

V osmé minutě provedl nebývalou individuální akci ala Wayne Greztky opět domácí Stantien. Na levém kruhu se zmocnil kotouče, obkroužil Málkovu branku a jenom rychlá lapačka ústeckého gólmana zabránila druhému vsetínskému gólu. Následně mohl do prázdné brány po křížné přihrávce Valko, avšak Málek se stihl včas přemístit. Vsetín stihl v první třetině zahrát několik přesilovek a jednu – stejně jako ve včerejším utkání – dokonce dvojnásobnou. Nejblíže ke gólu byl Luboš Rob, když v rozmezí půl minuty trefil dvakrát břevno. Protože se už do první sirény neprosadilo ani jedno z mužstev, skončila první infarktová třetina jednobrankovým vedením Vsetína.

Druhé dějství neztratilo na hokejové urputnosti. Třicet sekund po vhazování zamíchal Hrabal na pravém kruhu, vystřelil na Málka a odražený puk poslal do stejných míst Kučný. O několik okamžiků později, při počtu osmi hráčů v poli, ujel ústeckým bekům Rob, který na hostujícího gólmana vyslal ránu zápěstím. Málek puk vyrazil před sebe, kde stál připravený Bauer, ale pálil opět jen do ústeckého gólmana. Stejnou situaci si rybníkář Rob zopakoval za pět minut, kdy mu tentokrát neúspěšně dorážel Jenáček. Ozvali se i Severočeši, ale důrazný Sýkora byl před Hovim sražen subtilním Demelem. Do drobné šarvátky, jež následovala vzápětí, se zapojili Jankových s Hrabalem. V polovině utkání dostali Valaši druhou příležitost hrát dvojnásobnou přesilovku. Velikou šanci zahodil Steiner v mezikruží, který s pukem po přihrávce několikrát zamíchal a tak se Málek stihl na jeho střelu připravit. Vteřinu před naskočením čtvrtého hráče Ústí na led se konečně prosadil nejagilnější hráč utkání – Luboš Rob. Domácí forvard napřáhl po vtipné kombinaci s Janáčkem na modré čáře a nekompromisní dělovkou rozjásal vsetínské publikum.

Snížit náskok domácích mohlo duo Jankových – Sýkora, ale druhý jmenovaný byl včas od Hoviho odstaven obráncem Spitzerem. V závěru třetiny hostující obraně solidně zatápěl útok Demel – Stantien – Valko, ovšem při Málkovi stáli všichni svatí a konstrukce jeho branky. Ústečtí Lvi se mohli prosadit v početní výhodě, ale Vsetín si s ojedinělými výpady hostů poradil. Ihned po návratu z trestné mohl navíc skórovat domácí Duba, když na modré dostal dlouhou přihrávku a řítil se zcela osamocen na Málka. V prostoru levého kruhu však záhadným způsobem zakopl a tísněn vracejícím se obráncem trefil jen připraveného Málka.

Ve třetím dějství se tempo hry ještě zrychlilo. D třiačtyřicáté minutě se do slibné šance dostal domácí Valko, když Málka prověřil jedovkou zpoza obránce. K ústeckému gólmanovi se vzápětí sjeli Demel se Stantienem, výsledkem čehož byla další drobná rozmíška mezi oběma týmy. V ideální příležitosti se ocitl také Ondřej Steiner, ovšem v situaci dva na jednoho opět prováhal pravý střelecký okamžik a Málek se stihl přemístit. V čase 43:38 však snaha domácích už plody sklidila. Hrabal v přesilovce napřáhl od modré a jeho střela, tečovaná ještě Demelevou hokejkou, skončila v levém dolním růžku Málkovy klece – 3:0. Domácí mohli vedení ještě pojistit Robem, kterého křížnou přihrávkou z rohu kluziště našel Demel. Vsetínský hráč s jedenáctkou na zádech však tečoval mimo. Pět minut před závěrečnou sirénou se dokázali prosadit také hosté. Při hře čtyř proti čtyřem vypálil od modré čáry Červenka a jeho ránu za Hoviho záda tečoval Grof – 3:1. V čase 56:10 zkusili Severočeši hru bez brankáře. Při šesti hráčích v poli sice vsetínské obraně zatápěli, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Za Vsetín nejprve ujel Valko, jenž trefil levou tyčku, a poté Dubec se Steinerem. Druhý jmenovaný se po sérii mnoha šancí v tomto utkání konečně prosadil a uzavřel brankový účet zápasu na konečných 4:1. Domácí po takticky skvěle zvládnutých šedesáti minutách porazili sebevědomé Ústí s srovnali stav barážové série na 1:1.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): „Myslím, že diváci dnes mohli sledovat atraktivnější utkání, než bylo to včerejší. Oceňuji, že hráči dokázali reagovat na taktické změny, a že se po včerejším nervózním utkání dokázali zvednout. Chtěl bych poděkovat také fanouškům, kterých přišlo opět hodně a vytvořili skvělou atmosféru. Jsem rád, že jsem takovou atmosféru zažil.“

Vladimír Evan (Ústí): „Hrálo se oboustranně lepší utkání než včera. Domácí začali skvěle, podařilo se jim dát rychlý gól. Byli dnes daleko agresivnější. Podobně jako včera stálo štěstí při Málkovi, dnes skvěle zachytal vsetínský brankář Hovi. Nám se podařilo zdramatizovat až závěr. Domácí zkrátka vyhráli zaslouženě.“