Ú s t í n/L. - Úspěšný vstup do semifinálové série mají za sebou ústečtí hokejisté. Ve Lví aréně se dlouho proti organizovaně hrajícímu Hradci Králové nemohli prosadit. Klid na jejich hokejky přinesla až trefa Ladislava Slížka z počátku druhé třetiny. Definitivní úvodní bod semifinálové série po prvém střetnutí přiřknul svými brankami Jiří Kudrna. V závěru domácí svůj náskok ještě navýšili. Škoda zbytečné branky čtyři vteřiny před koncem, kdy Málek nečekal a nezachytil puk od vlastního obránce. Druhý díl semifinále se hraje ve Lví aréně již zítra 6. března v 18. hodin.
ne 5. 3. 2006
Královští lvi Hradec Králové
4:1 0:0, 2:0, 2:1

branky a nahrávky: 21. Slížek (Mazanec), 30. Jiří Kudrna (Jankových, Sýkora), 42. Jiří Kudrna (Sýkora, Jankových), 56. Zápotočný (Červenka) – 60. Domin (Suchý Pavel). Rozhodčí: Trombík - Prchal R., Prchal T. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváků: 5524. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Střely na branku: 55:21 (21:8, 19:5, 15:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, Klobouček, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Klimt - Fink, Červenka, Kudrna Jiří,

Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Blanár, Mocek, Suchý Petr, Šeda Michal, Hendrich, Černý, Plíhal, Toužimský - Volráb, Roubík, Diviš - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Potůček, Šeda Jan, Suchý Pavel - Prachař, Domin, Fišer

Hned v 1. minutě zlomil Eiselt hokejku a při hře bez ní přidržel soupeře, za což musel pykat. Hradci se přesilovka ale příliš nevedla, dokonce jim při ní ujel Sýkora, ale jeho klička skončila na betonu Koutského. Hrál se rychlý hokej bez zbytečného přerušování, domácí měli trochu více ze hry, ale hosté jim toho precizní obranou příliš nepovolili. V 11. minutě se Jankových se Sýkorou dostali do přečíslení, ale vracející se obránce jim vložil do finální přihrávky hůl. 3 minuty před první sirénou se do dvou šancí dostal Jankových. Nejprve v cestě puku do branky zabránila brusle obránce hostí a vzápětí pálil vedle. Při bleskovém protiútoku si pouze domácí obránce Vála vykoledoval dvouminutový trest.

Jen několik vteřin po zahájení druhé třetiny se srazil za Málkovou brankou zřejmě ústecký Pazourek s hradeckým Blanárem a hostující obránce si při střetu poranil pravé koleno. Led opustil za doprovodu lékaře a zpět do hry se už nevrátil. Vzápětí po vhazování po pravici Koutského předvedl hradecký brankář jeden ze svých téměř zázračných zákroků. Branky se tak domácí fanoušci dočkali až o půl minuty později. Vondráček lehl do Mazancovy střely a odražený kotouč se dostal k volnému Slížkovi, který se parádně trefil do víka - 1:0. Poté se toho na ledě moc nedělo. Až ve 26. minutě si domácí při přesilovce vynutili drtivý tlak, ale časté ostřelování Koutského ani jednou neskončilo za jeho zády. Ve 30. minutě nahodil Sýkora kotouč ze středního pásma do pravého rohu kluziště, tam ho vybojoval Jankových a téměř z nulového úhlu ho poslal na Koutského. Hradecký brankář ho vyrazil před sebe k volnému Jiřímu Kudrnovi, který ho bekhendovým dloubákem přehodil - 2:0. Domácí hokejisté gól posadil do sedla a stupňovali tempo hry. Velkou šanci snížit měli Východočeši ve 37. minutě. Před Málkem se vytvořil závar, Toužimský se snažil v nepřehledné situaci pálit od modré, ale do střely mu padl Sýkora.

Hned po 22 vteřinách třetí třetiny měl gól na čepeli své hokejky Eiselt, ale jeho teč zneškodnil pozorný Koutský. O necelé 2 minuty později se i s Koudelkou, coby "batohem" na zádech, obtočil kolem hradecké branky Jiří Kudrna a v pádu ještě stihl přesně zamířit - 3:0. Poté se hosté snažili více tlačit před Málkovu branku, rozpoutal se doslova boj o každý kousek ledu. Na to zareagovali domácí hokejisté zrychleným bruslením a přihrávkami a energetiky víceméně k ničemu nepouštěli. V 56. minutě kličkoval útočným pásmem Červenka, na modré čáře našel Zápotočného, jehož střela přes hráče se zastavila až v síti hradecké svatyně - 4:0. V 56. minutě Hendrych trefil hokejkou do obličeje Havla, kterého vzápětí ozdobily čtyři stehy na horním rtu. V dlouhé přesilovce se domácí nikam nehnali a utkání se tak už jen dohrávalo. Kuriózní situace nastala 4 vteřiny před závěrečnou sirénou. Vála "uklízel" kotouč pod Málka, ten však v té chvíli kontroloval časomíru, a tak se zrodil čestný úspěch hradeckých hokejistů. Dlouho se potom diskutovalo, komu z hostí branku připsat. Nakonec se zúčastnění dohodli na Dominovi. Trochu nesmyslně pak působí fakt, že Pavel Suchý zvládl na branku přihrát...

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): "Ústí dnes podalo špičkový výkon. Je i více odpočaté, má širší kádr, ale porazit nás musí ještě dvakrát. Když jsme v zápase dostali třetí, a pak čtvrtý gól, bylo prakticky rozhodnuto. Prohráli jsme 1:4, ale v play off se může klidně prohrát 0:8, a pak vyhrát 2:1. My máme hodně zraněných hráčů, které jsme nechali doma a máme i užší kádr, takže ve čtvrtém útoku hrají dva kluci z Chrudimi. Musíme počkat, jestli se nám někdo uzdraví. Dnes to musíme hodit za hlavu, zítra je další zápas. Ústí musí vyhrát, my můžeme jen překvapit. Uvidíme zítra nebo v dalších zápasech. Rádi bychom hráli doma dva zápasy."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první řadě bych chtěl pochválit hráče za výborný a trpělivý výkon. Už v první třetině jsme si vytvořili nějaké jasné šance, které jsme ale nedokázali zrealizovat. Mohlo to vypadat třeba i jinak. My jsme šli trpělivě střídání za střídáním a myslím, že tak od poloviny utkání už soupeři docházely síly. Potom jsme je už k ničemu nepouštěli. Na začátku třetí třetiny jsme dali třetí gól a myslím, že bylo po zápase. Hradec je mužstvo, které chce především hrát hokej a prezentovali se tu výborným výkonem. První třetinu hráli výborně do obrany a měli výborný pohyb. Rozhodně přispěli k nadprůměrnému utkání. Utkání se divákům muselo líbit."