pá 10. 3. 2006
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
0:4 0:1, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Mach), 23. Bauer (Červenka, Hořava), 33. Červenka (Mach), 47. Bauer (Červenka, Fiala). Rozhodčí: Petr Blecha - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 11:13, navíc Davídek (JHR) 10 min NESP. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 280. Průběh utkání: 0:4.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Štůrala - Nedbálek, Chrt, Švec, Kolář, Mrázek, Zapletal, Hruška, Kamír, Davídek, Černý, Sluštík, Kratěna, Navrátil, Dolina, Hanzal, Murgaš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Heršálek, Cafourek, Musílek, Weidlich, Kříž, Hořava, Chromý, Fiala, Janus, Bauer, Gottfried, Červenka, Kloz, Hajšman, Jedlička, Matouš, Bašta, Svoboda, Mach, Kučera.

Do utkání hosté doslova vlítli a domácí působili dosti vystrašeným dojmem. V úvodní minutě měl dvě slibné šance hostující Červenka. Ve 4. minutě se mohli domácí dostat do potřebného tempa díky přesilovce, která však kvůli faulu Michala Nedbálka trvala pouhých 35 vteřin. Jenže přesně v okamžiku návratu ústeckého hříšníka z trestné lavice se poprvé měnilo skóre zápasu. Před osamoceným gólmanem Vajgaru Štůralou se ocitli dva hráči hostů a těm nečinilo problém skórovat. Do černého se trefil Jiří Svoboda - 0:1. Od poloviny 9. minuty si zahráli přesilovku i domácí, jenže ta se Vajgaru vůbec nepovedla. Na začátku 13. minuty domácí tým oslabil Martin Davídek, když za vražení ze zadu vyfasoval 2 + 10 minut. Lvi po celou dobu přesilovky atakovali domácí klec, ale ta díky skvělým zákrokům Tomáše Štůraly odolala. Tlak hostů pokračoval i proti pěti hráčům Vajgaru, kteří se často osvobozovali jen za cenu zakázaného uvolnění. Hradec si v 16. minutě mohl zaútočit v nabídnuté přesilovce, ale ani tentokrát se Vajgaru nevedlo usadit se ve svém útočném pásmu. S tresty se v závěru úvodního dějství roztrhl pytel, Vajgar si zahrál přesilovku 4 na 3, ale ani tato výhoda využita nebyla.

Vstup do druhé třetiny byl ze stranu podstatně aktivnější, hned v první minutě nebezpečně a hlavně nečekaně pálil Nedbálek, jeho střela jen těsně minula branku a ani dorážka z hole Jana Kamíra brankou neskončila. V průběhu 22. minuty putovali za katr dva hráči ve žlutém a Ústí dvojnásobnou přesilovku využilo. Bez problémů rozebrali trojici domácích a Jan Bauer s přehledem zavěsil - 0:2. Ani další přesilovka Vajgaru v rozmezí 24. a 26. minuty nic zajímavého nepřinesla. Teprve ve 29. minutě se Jihočechům povedlo se na trochu delší čas dostat do útočné třetiny, ale branku ohrozili jen sporadicky. V polovině zápasu se před Štůralou zjevil Jan Kloz, ale ten nad gólmanem nevyzrál. O minutu později si Jakub Dolina vykoledoval faul, následná přesilovka Vajgaru přinesla pouze jen dalekonosnou střelu Nedbálka. Naopak na druhé straně ujeli v oslabení dva ústečtí na jediného obránce Vajgaru, ale Červenka přestřelil hradeckou svatyni. Gól v oslabení soupeř ale nakonec dal. Osm vteřin před návratem ústeckého Bašty se domácí obrana rozestoupila a Roman Červenka pohodlně ležícího Štůralu - 0:3. O dvě minuty se ke slovu dostali na malou chvilku domácí a zachytal si i gólman hostů Vít Schwamberger. Za zmínku stojí pokusy Jana Koláře nebo Michala Švece. Ani další přesilovka Vajgaru v závěru druhé třetiny se nepovedla a gólem neskončila ani samostatná akce Jaroslava Murgaše v posledních vteřinách druhé dvacetiminutovky.

Pravděpodobně největší gólovou šanci Vajgaru zahodil ve 42. minutě Tomáš Černý, když zpoza branky nepropasíroval puk do její odkrytě části. Do rozhozené ústecké obrany ještě bez přípravy pálil Michal Nedbálek, trefil však jen levou tyč Schwambergerovy branky. Ve 47. minutě využili Lvi již svou třetí dnešní přesilovku. Jan Bauer vystřelil švihem, Štůrala si na puk pomyslně sáhl svým betonem, ale vytlačit ho mimo tyče se mu již nepodařilo - 0:4. O chvilku později se do slibně šance dral Ondřej Sluštík, ale Viktor Musílek ho nedovoleně zpracoval. I tato přesilovka se nesla v duchu těch předešlých, velkou šanci měl Jakub Dolina, který nedokázal zpracovat prudkou přihrávku před odkrytou brankou. V 55. minutě jel sám na Schwambergera domácí Lukáš Hanzal, ale skulinku mezi betony netrefil. Závěr již hosté zvládli s přehledem, v poslední minutě sice špatně vystřídali a rozhodčí si všimli 6 hráčů v modrém, ale to již nic na výsledku utkání nezměnilo.