so 25. 2. 2006, T-Mobile Aréna
HC Sparta Praha
10:3 2:1, 6:0, 2:2

Branky a nahrávky: 5. Pacovský (Pekárik, Cicvárek), 16. Vrána (Fiala, Pekárik), 21. Kafka, 28. Pacovský (Pekárik, Fiala), 30. Morkes (Karpov, Vrána), 35. Chára (Vošmik), 37. Dvořák (Pacovský, Pekárik), 39. Karpov (Kafka, Morkes), 44. Kölbl (Kudláček, Forman), 48. Kniazev (Eis, Chára) - 13. Brož (Šimon, Místecký), 43. Šrámek (Šimon), 47. Karel (Místecký, Jirkovský L.). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:11, navíc 10 minut Jirkovský (UNL). Využití: 5:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 20.

HC Sparta Praha: Pucholt - Veselý, Grin, Husák, Cicvárek, Dvořák, Vrána, Malý, Trojan - Kudláček, Pacovský, Kafka, Pekárik, Karpov, Forman, Morkes, Kniazev, Chára, Eis, Kölbl, Fiala.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek (30. Halama) - Kočí, Šimon, Prokš, Šulc, Brož - Hanzl, Šrámek, Jirkovský L., Jarkovský J., Rubeš, Řídel, Karel, Místecký, Oulický.

Přestože od samého začátku měl navrch domácí dorost, první příležitost měl na holi hostující Rubeš, když se prodral k odraženému kotouči a bekhendem mířil nad rameno Pucholta. Poté se na delší dobu ke slovu dostala Sparta. Ta zejména po celý zápas krutě trestala nedovolené přestupky Lvů. Skóre otevřel v 5. minutě při hře čtyři na čtyři Pacovský, když po ideálním pasu v úniku uspěl bekhendovou kličkou. Následně mohl v téže situace soupeře ztrestat Morkes, tentokrát gólman Dědek akrobatickým způsobem šanci domácím sebral. Holešovičtí excelovali i ve vlastním oslabení, Karpov s Kafkou sami na gólmana nevyzráli, z dorážky do odkryté klece neuspěl Chára. Ve 13. minutě pykali na trestné lavici beci Cicvárek s Dvořákem, když Lvi vyrovnali. Brož využil situace, kdy gólman Pucholt postrádal hokejku a střelou k tyči srovnal. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, již v 16. minutě potrestala Sparta vyloučení střelce vyrovnávací branky a šla opět do vedení. Fialovu střelu z místa švihem uklidil do sítě Vrána. V závěru dostalo Ústí opět výhodu dvojnásobné přesilovky, s více než minutu trvající výhody ale branku tentokrát nevytěžilo. Nejvíce se musel Pucholt činit proti Místeckému, který dostal tři pokusy na dorážku, než jej beci stačili odstavit.

Vyložený brankostroj spustili Pražané s úvodem druhé části. Ve 22. minutě opět v přesilovce Kafka míchal puk za brankou, nakonec jej nastřelil do chráničů Dědka zezadu a neposedný touš si s pomocí tyče našel cestu za brankovou čáru. Snížit mohl vzápětí Lukáš Jirkovský, když naskakoval z trestné lavice, z nájezdu proti pohotovému Pucholtovi neuspěl. Zato Sparta opět úřadovala, tentokrát za katrem pykal ve 28. minutě Řídel. Pekárik napříč pásmem nabil Pacovskému, který bez přípravy poslal puk přesně k tyči. Hosté se nestačili z branky ještě oklepat, časomíra odkrojila pouhé dvě minuty a už lovili ze své sítě puk popáté. Gólmana Dědka v oslabení vyhnal na střídačku Morkes, který dokončil nedotáhnutý blafák z úniku svého kolegy Karpova. Mezi tyče se postavil náhradník Halama, ihned musel čelit bombě Husáka, ta rozezvonila tyč. Další šance z 35. minuty ovšem opět domácí rozjásala. Tradičně v početní výhodě vypálil Vošmik, kotouč tancoval po brankové čáře, za kterou mu ťuknutím pomohl Chára. Hra na jednu branku nebrala konce, čím více se Lvi snažili rozjetou Spartu zmírnit, tím více chybovali a za hrubice pykali. Ve 38. minutě bek Kočí sklepl puk Pacovskému z hole jen na připraveného Dvořáka, ten zavřel oči a velkým nápřahem nasměroval puk mezi Halamovy betony. Za Ústí se chvíli uvolňoval Šrámek, z ojedinělé šance hostů ale puk k tyči neprotlačil. Gólovou nadílku prostředního dějství uzavřela Sparta ve 39. minutě. Morkes se za brankou obtáčel okolo Kočího, puk hodil před branku, kde jej postupně promáchli všichni Ústečtí a pro Karpova už zbyla snadná úloha popostrčit touš za záda brankáře.

V samém začátku závěrečné třetiny usedl za katr Husák a Lvi pokračovali v nastoleném trendu využívání přesilových her. Střelu Šimona Pucholt ztlumil jen na hůl nepokrytého Šrámka, který bez váhání poslal z metru puk zápěstím do víka. Vzápětí mohl korigovat ještě hostující kapitán Hanzl, nezamířil ovšem přesně. Na řadu přišla přesilová hra a s jejím využitím Sparta dlouho nelelkovala. Ve 44. minutě zpoza branky namazal Kudláček příhru Kölblovi, ten ke vzdálenější tyči povedeným švihem nad rameno znovu skóre navyšoval. Zcela stejnou akci jako podle šablony předvedlo o dvě minuty posléze Ústí, akorát k to mu nepotřebovalo početní výhodu a na konci celé gólové souhry stál útočník Karel. Nabažené diváky nenechali mladí hokejisté v klidu ani chvilinku. Kudláček zblízka rozezvonil horní tyč brankové konstrukce a předpověděl tak, že brankovým hodům ještě není konec. To posledním gólem zápasu potvrdil ve 48. minutě Kniazev, když si nabruslil na dlouhý pas Eise z vlastní třetiny a zápěstím nad lapačku vsítil kulatý desátý zásah. Opaření hosté v závěru ztratili síly úplně a jen z povzdálí sledovali další útočné snažení domácích, když byli v každé situaci o pomyslný krok později. Své možnosti nedokázali zužitkovat nadvakrát Kafka ani Kudláček. Naopak na druhé straně v početní výhodě Karel nepřelstil Pucholta z dorážky, Hanzl dostal před brankářem dostatek času i prostoru, avšak unáhlené zakončení namířil jen do tyče. Divoká přestřelka skončila exhibičním tempem a zaslouženým vítězstvím hokejovější Sparty. Nyní je na řadě play off, Lvi si zahrají o udržení.