so 28. 1. 2006
HC Energie Karlovy Vary
1:2 0:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Janíček (Ivanov, Místecký) - 42. Rohan (Záhora, Mareček), 60. Novák (Mareček). Rozhodčí: Štěpán - Šerý, Vitík. Vyloučení: 9:9, navíc M. Rohan TS (PODR). Využití: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 30:25 (5:3, 15:8, 10:14). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Žižka, Brož, Šimanovský, Šulc, Šimon, Prokš - Šrámek, Hanzl, Jirkovský - Místecký, Ivanov, Janíček - Ouilcký (Rubeš), Řídel, Kočí

HC Energie Karlovy Vary: Benda - Čižniar, Novák, Tomeček, Přindiš, Rohan M., Ryžuk, Tollinger - Chocholáč, Hudák, Kellner - Mareček, Záhora, Mistoler - Topinka, Polák, Chaljavin - Rohan T.

Po úvodním vzájemném oťukávání se před domácím brankářem Dědkem mezi kruhy zjevil pozapomenutý T. Rohan, ale netrefil dobře kotouč. O minutu později hrála domácí Lvíčata první přesilovku, ale jejich tlak byl bezzubý. Vzápětí měli tutéž výhodu i hosté z Karlových Varů, ale domácím se při ní dařilo hosty eliminovat. V 9. minutě se Janíček srazil na červené čáře s hostujícím obráncem a po pravé straně se tak otevřel prostor pro M. Rohana. S jeho nájezdem si ale strážce lví svatyně poradil. V 10. minutě měl při závaru před karlovarskou brankou šanci Hanzl, ale hostující obrana ho odblokovala. Ve 12. minutě vypíchli hosté na modré čáře Brožovu přihrávku na Žižku, ale Dědek byl opět na místě. Poté si hosté vytvořili tlak, který svým faulem rázně utnul Prokš.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale prakticky Bendu v brance hostí neohrozili. Ve 24. minutě si Hanzl šikovně najel mezi kruhy, ale jeho volej šel těsně nad. O minutu později Lvíčata roztočila před Bendou kolotoč, ale Rubeš je zbytečným útočným faulem zastavil. Přesto se domácím hráčům Šrámkovi s Žižkou podařilo v následném oslabení dostat do přečíslení, ale Žižka netrefil zcela odkrytou branku. Další nebezpečná situace před karlovarskou brankou přišla ve 29. minutě. V závaru se nejlépe zorientoval Janíček, který v pádu za brankářova záda usměrnil Ivanovovu přihrávku. Hosté po obdržené brance přidali a sevřeli Lvíčata několikrát před jejich brankou. Hra se ve zbytku třetiny častými vyloučeními hodně kouskovala.

Brzy po úvodním vhazovaní v závěrečné části utkání dostal rozjetý Šrámek přesný pas na útočnou modrou, ale Benda zvýšení vedení domácích nepřipustil. Naopak byli to hosté, kdo udeřil. Ve 43. minutě, při přísném vyloučení domácího kapitána Hanzla, se po pěkné souhře trefil pod víko T. Rohan. O minutu později mohla Lvíčata opět gólově odskočit, ale Šrámek po Hanzlově příhře k pravé tyči nedokázal zvednou kotouč přes Bendův beton. Ve 46. minutě našlápl do brejku Řídel, ale M. Rohan včas zatáhl za ruční brzdu. Následovalo trestné střílení, ke kterému se postavil Hanzl, ale brankář hostí ho zkušeně vychytal. V polovině třetí třetiny hráli hosté přesilovku a domácí mohli děkovat svému brankáři za to, že na ukazateli skóre svítil stále nerozhodný stav. Po vyrovnání sil na ledě se hrála vyrovnaná partie. V 58. minutě si hostující trenéři vyžádali oddechový čas. Vzápětí vyrobil minelu Brož a hostům se otevřela cesta do brejku. Domácí brankář spolu s vracejícím se Žižkou katastrofu sice odvrátili, domácí obránce ale putoval na trestnou lavici. Lvíčata se sice v oslabení ubránila, ale dvě vteřiny po návratu Žižky na led našel zcela volný Novák skulinu mezi Dědkovými betony - 1:2.