Ústečtí Lvi dnes vrátili Hradci porážku ze čtvrtého kola s velice podobným výsledkem. Po bojovném výkonu porazili soupeře poměrem 4:1 a drží se na čtvrtém místě tabulky. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které dokonali obrat zápasu Kudrna s Appelem. Třetí část utkání už domácí kontrolovali hru a cenné tři body si nenechali vzít. Vítězství se budou snažit hokejisté vybojovat také v sobotu v Prostějově, který dnes těsně podlehl Třebíči 3:4.
st 12. 11. 2003
Královští lvi Hradec Králové
4:1 1:1, 2:0, 1:0

Branky: 17. M. Tvrzník (Buďa, Lipina), 24. Kudrna (Koudelka, Hodek), 35. Appel (Sýkora, Sedlák), 47. Hodek (M. Tvrzník, Skuhrovec) - 8. Šulc (Hubáček). Rozhodčí: Chlupsa - Sichrovský, Stulák. Vyloučení: 4:2, navíc Mečiar 10 min. a Roubík (oba H. Králové) 5+OK. Bez využití. Diváci: 2200.

Jedna z nejnižších návštěv dnes na ústeckém zimním stadionu viděla po delší době opět tříbodové vítězství domácích hokejistů. Po dvou porážkách doma a jedné venku se ale vítězství vůbec nerodilo lehce. Hráči Slovanu vstoupili do utkání hodně zvolna a brzy museli dohánět jednogólové manko.

Východočeši vstoupili do utkání hodně opatrně. Věděli, že v domácí kabině proběhly po předešlých neúspěších pohovory, a tak nejprve vyčkávali. Když ale zjistili, že se domácí hráči pod tlakem okolností nemohou dostat do tempa, od 4. minuty přitlačili. V 6. minutě pronikl lehce do útočného pásma Mocek, mezi kruhy našel najetého Poláka, ale jeho střelu na poslední chvíli domácí obrana zablokovala. O 2 minuty později vybojoval kotouč za domácí brankou Hubáček, dloubákem naservíroval před branku volnému Šulcovi, který se zblízka proti Sáblíkovi prosadil - 0:1. Ve 14. minutě vyrobil při přesilovce v obranném pásmu minelu Skuhrovec, ale z následného závaru vyšel jako vítěz domácí brankář. Poté se domácí hokejisté usadili před brankářem Malým, ale nic nevymysleli. Další tlačenice, tentokrát kolem hradecké branky, přišla v 17. minutě. Při té se nejrychleji zorientoval Buďa, od zadního mantinelu předložil před branku M. Tvrzníkovi, který střelou z voleje vyrovnal - 1:1. Asi největší šanci úvodní třetiny si vypracoval několik vteřin před sirénou Domin, který se pěkně uvolnil, ale jeho pokus na hranici brankoviště bravurně zlikvidoval Sáblík.

Druhou třetinu zahájili domácí hokejisté o dost lépe, než tu předešlou. Více napadali i bruslili, z čehož pramenily šance. Ta první se zrodila ve 24. minutě. Po nenápadné akci dostal od Koudelky zprava přihrávku před branku Kudrna a jeho pohotová střela, přestože si na kotouč brankář asi sáhl, vymetla všechny pavučinky v horním rohu branky - 2:1. Po necelé půlminutě musel do sprch odejít hradecký Roubík, který po krosčeku zezadu u hrazení zranil domácího Staňka. Naštěstí pro domácí to spravily dva stehy na bradě a led na noze. Šanci na vyrovnání měl ve 28. minutě Šulc, ale jeho nepříjemnou střelu zpoza obránce Sáblík vystihl. O 2 minuty později vyřešil domácí brankář na výbornou přečíslení 2 hráčů Hradce na 1 obránce. Zlom v zápase nastal ve 35. minutě. Appel se rozjel od levého mantinelu, projel až před Malého a střelou zápěstím pod vyrážečku pečetil vedení domácích - 3:1. Energetici mohli brzy snížit, když hráli od 36. minuty přesilovku. Při ní si najel mezi kruhy na přihrávku zpoza branky Fišer, ale jeho pohotový volej Sáblík skvěle chytil.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí opět dost vlažně. Hosté se jejich tempu ale celkem rychle přizpůsobili, takže se prvních 5 minut hokej téměř vytratil. To se ale změnilo ve 47. minutě, kdy domácí hokejisté využili špatného střídání Východočechů. M. Tvrzník našel na útočné modré přesným pasem osamoceného Hodka a domácí kapitán nedal při nájezdu Malému nejmenší šanci - 4:1. Vzápětí se zrodila obrovská šance i na druhé straně. Proti Sáblíkovi se řítili Pahulák s Polákem, ale posledně jmenovaný netrefil zcela odkrytou branku. Domácí hokejisté poté kontrolovali hru a nepouštěli hráče Hradce do větších šancí. Naopak mohli své vedení i zvýšit, ale v rozmezí mezi 55. a 57. minutou vychytal Malý nejprve Staňka a po něm Kudrnu. Na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná přesilovka, kdy na trestné lavici pykal domácí Appel.

Názory trenérů:
Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): "Myslím, že to byl pěkný zápas. Tvrdý a rychlý. Domácí byli ze začátku pod tlakem. Měli snad nějaké pohovory, takže to jim asi svazovalo trochu ruce i nohy. V první třetině nás Ústí dostalo pod tlak pouze v přesilových hrách, které byly ale dost sporadické. Vyvrcholením tam byla branka na 1:1. Za tohoto stavu jsme měli brejk, ten jsme nezvládli a dostali jsme gól. Video jsem neviděl. Nevím, jak to bylo. Hlavní zapískal až za chvíli, brankový nerozsvítil červené světlo. Ta samá situace se opakovala za stavu 2:1. Měli jsme brejk, nedali jsme a vzápětí jsme inkasovali. První přesilovky jsme my hráli až někdy v půlce zápasu a potom úplně na konci. Možná kdyby byl zápas o něco delší, měli bychom za stavu 4:1 ještě dvě přesilovky, aby se to srovnalo. My jsme se po třetím gólu položili. První a třetí gól byl po našich jasných chybách, když jsme měli puk vzadu pod kontrolou a obránci namazali. Za stavu 3:1 si to Ústí už pohlídalo. Jejich hráči byli v klidu, hodně bruslili. Tím, že jsme nedali na začátku třetí třetiny hned kontaktní gól, tak se zápas už jen dohrál. Roubík dostal 5 plus do konce utrkání. Faul to určitě byl, ale takový zákrok tam byl ještě jeden z druhé strany."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chtěli jsme po předešlých prohraných zápasech už konečně vyhrát. Vsadili jsme na bojovnost, zarputilost v obraně a věřili jsme, že z toho přijdou šance. Ty jsme si vytvořili a dnes jsme je dokázali i proměnit. Před zápasem jsme dostali určité ultimátum, které spočívalo v tom, že dnes vyhrajeme nebo vedení klubu bude uvažovat o procentuálním snížení platů všech hráčů, trenérů, činovníků i managementu a představenstva klubu. Dnes tu byl poprvé na střídavý start ze Slávie obránce Staněk. Spolehlivě nám pomohl, protože na místě levého beka nám jeden hráč chyběl. Udělal minimum chyb a s jeho výkonem jsme byli spokojeni. Do týmu se vrátil také Dan Tvrzník. Ukončil své angažmá v Itálii ve Val Gardena a ode dneška může hrát opět za nás. Přišel včera, my jsme ho zatím neviděli hrát, takže bylo riziko ho brát do utkání. V dalších zápasech bude už ale určitě hrát."