V rámci 23. kola I. hokejové ligy ČR se Slovan chystá na jih Čech, do Českých Budějovic, kde je čeká souboj o jedenáctou příčku v tabulce. V posledním utkání zdolali žlutomodří hokejisté českobudějovický Motor 3:0. Jak to dopadne tentokrát? Zápas se odehraje v sobotu 16. 11. 2013 a úvodní buly bude vhozeno v netradičních 16:00 h.

• Most - Motor ČB 5:3

Jihočechům se momentálně příliš nedaří. V tabulce se nachází na na jedenácté příčce, tedy před Ústeckými Lvy, se ziskem pětadvaceti bodů. V posledních pěti utkání padly Budějovice celkem čtyřikrát. Podobně jako Slovan, podlehl Motor druhému nejhoršímu celku tabulky, soupeři z Mostu.
Vedení prvoligových Českých Budějovic reaguje na špatné výsledky změnami v kádru. Minimálně na měsíční hostování odchází do Litvínova zkušený obránce Marek Posmyk, obranné řady Motoru naopak posílí odchovanec Ivo Kotaška. "Zatím se jedná jen o měsíční zkoušku," říká sportovní ředitel Radek Bělohlav. Zdaleka nejde o poslední změny, které vedení klubu připravuje.

• Asistent: Jaroslav Jágr

Titulem nejproduktivnějšího hráče, nejlepšího střelce a zároveň i nejlepšího asistenta Českých Budějovic se může pyšnit Aleš Kotalík. Čtyřiatřicetiletý útočník, který zakusil i zámořskou NHL, si ve dvaceti dvou kláních připsal dohromady třináct kanadských bodů. Šestkrát se totiž trefil do soupeřovy sítě a sedmkrát se na gólech podílel svou asistencí.

Za Kotalíkem se v tabulce kanadského bodování jihočeského mužstva drží Václav Skuhravý s deseti body. Statný forvard se čtyřiatřicítkou na zádech strávil velkou část své kariéry v Karlových Varech. V dresu Českých Budějovic hraje teprve první sezonu a v ní se mu podařilo vstřelit čtyři branky a na své konto si připsal šest šest asistencí.

Po devíti kanadských bodech mají útočníci Marek Vaniš, Antonín Melka a Ondřej Zdeněk. Poslední jmenovaný je zároveň i nejtrestanějším hráčem Motoru, neboť obdržel už čtyřicet jedna trestných minut.

Dominik Halmoši působí jako brankářská jednička v týmu Jihočechů. Svatyni Českých Budějovic hájil v letošním ročníku osmnáctkrát. Zaznamenal devět výher, devět proher a dokonce si třikrát připsal vychytanou nulu.
Záda Halmošimu kryje Hynek Kůdela, který se zatím do branky postavil pouze ve čtyřech utkáních. On a jeho spoluhráči ovšem všechny tyto čtyři zápasy prohráli.

Poslední vzájemný duel

Ústečtí Lvi se v rámci desátého kola 1. hokejové ligy, konkrétně 9. 10. 2013, střetli s Českými Budějovicemi. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale domácím se podařilo v každé třetině vstřelit branku, a díky skóre 3:0 tak nováčka ligy porazili a zmocnili se tří bodů. Domácí gólman Michael Petrásek nedovolil soupeři ani jedinou brankou, čímž si udržel čisté konto. Skóre otevřel ve třinácté minutě Václav Meidl a ve 34. a 47. minutě přidal další dvě branky Jan Kloz, čímž bylo utkání rozhodnuto.

22. kolo z pohledu obou celků

• HC Most - HC Motor České Budějovice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
    Branky a nahrávky: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Sedláček, Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) – 39. Kotalík (Moravec, Melka), 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Ondřej, Rob).
    Sestava HC Motor ČB: Halmoši – Kříž, Novák, Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček – , Melka, Skuhravý Kotalík – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Šperger, Pitule, Třetina – Vaniš, Rob, Ferebauer – Bárta.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 25. Roubík (Grin, Daniel Boháč) – 8. Pekr (Řípa, Kindl), 36. Cartelli (Kindl, Řípa).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Holomek, Smetana, Vl. Brož, Vaněk, K. Černý, Motejlek – V. Meidl, Roubík, Daniel Boháč – Dostálek, Alinč, P. Přeučil – Baránek, J. Kloz, Rod – Vávra, M. Hanzl, Pořický.
Autor TOP fotografie: Marek Šnajdr