Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma
Znovu venku, Slovan nastoupí v Přerově
27.11.2020 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Druhým zápasem pro oba týmy pokračuje po restartu Chance Ligy. Ústečtí hokejisté míří k zápu na led Přerova. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 28. listopadu v 16 hodin. Utkání můžete sledovat nan Onlajnech nebo na Hokejka TV.

V úvodním zápase po dlouhé vynucené přestávce nastoupil Přerov proti Frýdku-Místku. Už v jedenácté minutě poslal Zubry do vedení Radek Číp. Frýdek ale díky brankám Michala Matiaška a Vojtěcha Tomiho dokázal otočit zápas. V závěru třetí třetině Přerov zabral a dokázal zápas strhnout na svou stranu. Nejprve vyrovnal Vlasimil Dostálek, a pak rozhodující gól vstřelil Jakub Svoboda. Přerov dokázal vyhrát 3:2.

Ústí nad Labem ve svém prvním zápase po restartu ligy hrálo ve Vrchlabí. Žlutomodří se prosadit nedokázali a na ledě nováčka soutěže prohráli 0:6. „Z našeho pohledu byl začátek utkání dobrý a celá první třetina také. Dobře jsme bruslili, šli jsme si pro fauly, akorát jsme nevyužili žádné přesilovky. Začátek druhé třetiny také nebyl špatný, ale od té doby, kdy jsme udělali chybu v naší přesilovce, když jsme dostali gól, šla naše hra trošku dolů. Následně jsme šli špatně vystřídat, soupeř dal ještě jeden gól , převzal iniciativu a my jsme se už nedokázali k ničemu zvednout. Vrchlabí nás v závěru utkání jednoznačně přehrálo, dávalo nám góly do prázdné brány, takže nezbývá než jim pogratulovat k výhře,“ sdělil po zápase Jaroslav Roubík.

Vzájemné zápasy

Ústí nad Labem na Přerov neumí. Od roku 2015 spolu tyto týmy odehrály celkem 18 zápasů a jen pětkrát vyhrál Slovan. Čtyřikrát v základní hrací době, jednou v na nájezdy. Ústí jedenáctkrát prohrálo v základní hrací době a dvakrát na nájezdy. Ani jednou se vzájemný zápas nerozhodl v prodloužení, vždy až v nájezdech.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 30. října 2019 a domácí Přerov vyhrál 5:2. Slovan byl v zápase střelecky pasivnější, 22:50. Za Ústí se trefili Jan Havel a Daniel Kružík.

Slovan naposledy vyhrál nad Přerovem 17. listopadu 2018. Severočeši získali tři body za výhru 1:0, rozhodl Jakub Chrpa. Gólman Aleš Stezka pochytal tehdy 34 střel soupeře a bylo to první čisté konto Slovanu v sezóně 2018-2019.