Druhým zápasem pro oba týmy pokračuje po restartu Chance Ligy. Ústečtí hokejisté míří k zápu na led Přerova. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 28. listopadu v 16 hodin. Utkání můžete sledovat nan Onlajnech nebo na Hokejka TV.

V úvodním zápase po dlouhé vynucené přestávce nastoupil Přerov proti Frýdku-Místku. Už v jedenácté minutě poslal Zubry do vedení Radek Číp. Frýdek ale díky brankám Michala Matiaška a Vojtěcha Tomiho dokázal otočit zápas. V závěru třetí třetině Přerov zabral a dokázal zápas strhnout na svou stranu. Nejprve vyrovnal Vlasimil Dostálek, a pak rozhodující gól vstřelil Jakub Svoboda. Přerov dokázal vyhrát 3:2.

Ústí nad Labem ve svém prvním zápase po restartu ligy hrálo ve Vrchlabí. Žlutomodří se prosadit nedokázali a na ledě nováčka soutěže prohráli 0:6. „Z našeho pohledu byl začátek utkání dobrý a celá první třetina také. Dobře jsme bruslili, šli jsme si pro fauly, akorát jsme nevyužili žádné přesilovky. Začátek druhé třetiny také nebyl špatný, ale od té doby, kdy jsme udělali chybu v naší přesilovce, když jsme dostali gól, šla naše hra trošku dolů. Následně jsme šli špatně vystřídat, soupeř dal ještě jeden gól , převzal iniciativu a my jsme se už nedokázali k ničemu zvednout. Vrchlabí nás v závěru utkání jednoznačně přehrálo, dávalo nám góly do prázdné brány, takže nezbývá než jim pogratulovat k výhře,“ sdělil po zápase Jaroslav Roubík.

Vzájemné zápasy

Ústí nad Labem na Přerov neumí. Od roku 2015 spolu tyto týmy odehrály celkem 18 zápasů a jen pětkrát vyhrál Slovan. Čtyřikrát v základní hrací době, jednou v na nájezdy. Ústí jedenáctkrát prohrálo v základní hrací době a dvakrát na nájezdy. Ani jednou se vzájemný zápas nerozhodl v prodloužení, vždy až v nájezdech.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 30. října 2019 a domácí Přerov vyhrál 5:2. Slovan byl v zápase střelecky pasivnější, 22:50. Za Ústí se trefili Jan Havel a Daniel Kružík.

Slovan naposledy vyhrál nad Přerovem 17. listopadu 2018. Severočeši získali tři body za výhru 1:0, rozhodl Jakub Chrpa. Gólman Aleš Stezka pochytal tehdy 34 střel soupeře a bylo to první čisté konto Slovanu v sezóně 2018-2019.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.