Ú s t í n/L. - Hokejové Ústí zažilo čtvrtý neúspěch v baráži v pěti letech. Od Vsetína v roce 2006, přes Boleslav 2008, 2009 po 2011 se táhne černá série nezdarů mužstva, jemuž je v uvedeném období první liga malá, ale také mužstva, které si nedokáže vydobýt svou pozici mezi českou hokejovou elitou. Zvláště letošní porážka hodně bolí. Ústecký tým po potížích na podzim a ve čtvrtfinále play off, předvedl parádní jízdu ve vyřazovacích bojích první ligy a v prolínací soutěži byl velmi blízko prolomení barážového prokletí.

Nepovedlo se. Ač Slovan mocně bojoval. Nastřílel více branek než soupeř. Dokázal srovnat stav zápasů z 1:3 na 3:3. V rozhodujícím mači na půdě Mladé Boleslavi však padl. Litovat tak může především domácích ztrát, protože minimálně v jednom z utkání č. 3 a 4 si výhru zasloužil. Pak by se série jistě vyvíjela jinak…

Pokusme se nalézt momenty, které mohly převážit barážové misky vah na stranu Ústí.

Zápas č. 2:

Ústí ovládlo přesvědčivě první duel a mohlo výhru o den později potvrdit, jenže Boleslav byla šťastnější a slavila těsnou výhru. Slovan bojoval,hlavně ve třetí třetině soka mačkal, ale z tlaku vydobyl jen snížení na konečných 2:3.

Čas 36:36. První ze svých tří záhadných branek série vstřelil Daniel Boháč. Puk, který poskakoval po břevně v souboji hokejek po jeho dopadu dotlačil do sítě.

Čas 45:10: Zásah do ústeckých snah o vyrovnání ve třetí části. Díky Pabiškovi odskočila Boleslav o dvě branky. Slovan jen korigoval a Pabiškův gól byl nakonec vítězným.

Zápas č. 3:

Snad nejsmolnější duel série. Lvi byli po celý úvodní domácí zápas lepší. Čtyřikrát vedli, jenže ani jednou nedokázali odskočit o více než jednu branku. Od vítězství je dělila minuta, přesto se po prodloužení, které skončilo jen sedm vteřin před plánovaným limitem, radovali hosté. Jak by se asi vyvíjela série, kdyby Slovan třetí mač zvládl…? Boleslav v zápase nevedla ani vteřinu, přesto vyhrála!

Čas 58:56. Daniel Boháč vyrovnal, když puk do sítě dopravil nohou. Sporný moment. Podle mnohých se jednalo o úmysl pohyb a branka neměla být uznána. Předtím hosté neměli ve třetí třetině vážnější šanci. I před gólem se zdálo, že Lvi bezpečně dostanou puk z vlastního pásmo. To se ale nepovedlo.

Čas 69:40. Buly v útočné třetině Ústí. Kouč Rosol si bere oddechový čas a punktuje nápor. Jenže v kruhu pro vhazování padá Mikulík. Místo odpískání faulu, hosté vyráží do brejku v čase 69:53 opět Daniel Boháč posílá bruslí touš do sítě. Navíc mu jej do ní poslal zákrokem betonem ústecký brankář Francouz.

Zápas č. 4:

Slovan ztratil i druhý domácí zápas, přestože zase nebyl horším týmem. Opět ztratil nadějné vedení. Před třetí třetinou držel náskok 2:1. Hosté nyní vyrovnání nenechali až na samotý závěr. Dobýt z prvních dvou domácích mačů aspoň jednu výhru, Slovan by baráž asi zvládl…

Začátek třetí třetiny: Slovan vedl 2:1 a měl šance na navýšení náskoku. Snad největší Kamil Černý, který v přesilovce po nacvičeném signálu, který tolikrát zafungoval, tentokrát nedokázal střílet z první a Schwarz se proti jeho střele stačil přesunout.

Čas: 47:23: Lukáš Pabiška vyrovnal na 2:2. Po nepřehledné situaci před ústeckou brankou se k němu puk odrazil. Zděnek Orct puk málem měl, ale srazil si ho sítě. Od té chvíle se hosté zvedli a dokonali obrat v zápase.

Zápas č. 7:

Lvi srovnali z 1:3 na 3:3 na zápasy a byli jediný krůček od postupu. V sedmém zápase se však Boleslavským povedl vstup. Z mála šancí vstřelili dvě branky a utkání pak ubojovali. Lvi měli šance, hlavně ve druhé třetině soka přehrávali, ale zvrat se jim nyní nepovedl.

Čas 14:08: Vrbata z rohu zamířil milimetrově jako snad celou sezonu ne a poslal Mladou Boleslav do dvoubrankového vedení, předtím totiž Hay proměnil přesilovku. Slovan náskok srovnat nedokázal.

Druhá třetina: Hlavě první desetiminutovka byla zcela v režii Ústí. Za pět minuty byl poměr střel na branku 8:0! Nejblíže brance byl snad David Ludvík, ten ale zblízka trefil přesunujícího se Schwarze. Pak měl Slovan k dispozici minutovou přesilovku pět na tři. Do branky kotouč procpat nedokázal.

Začátek třetí třetiny: Slovan hrál přesilovku čtyři na tři. Místo, aby snížil, chvíli poté ve vlastním oslabení inkasoval. Alinčův zásah na 1:3 byl již jen labutí písní Lvů. I když se v závěru snažili, síly jim už evidentně scházely.