CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT TORAX Poruba 2011 23.9.2019 18.00 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem vs. IHC Králové Písek 5:4p
Zlepšení nepřišlo - budou hrát mladí, říká sportovní jednatel Vladimír Evan
28.01.2019 | Daniel Brzák
Autor fotografie: Sporty Ústí

Zlepšení nepřišlo - budou hrát mladí, říká sportovní jednatel Vladimír Evan

Ústí n. L. - Konec přestupního termínu v hokejové Chance lize se blíží a hráčské turbulence ve Slovanu ještě nekončí. "Příležitost v závěru sezóny dostanou mladí hráči," připustil Vladimír Evan.

Můžeme tedy očekávat ještě nějaké změny?

Určitě ano, po doplnění mužstva na přelomu roku se nám podařilo v celkem slušné sestavě vyhrát v Budějovicích porazit Prostějov a Kadaň. Po těchto třech výhrách a dobrým výkonem proti Kladnu jsme věřili, že by mohl být leden naším nejlepším měsícem. Následná vysoká prohra v Havířově a další série proher nás však vrátila do reality.

Jsou tedy příčinou hráčských odchodů prohry a postavení Slovanu v tabulce?

Vzhledem k tomu, že jsme již celkem brzy ztratili naděje na play-off, tak se ostatní týmy začaly zajímat o hráče Slovanu a doplnit si tak svá mužstva pro play-off. Někteří oslovení hráči měli ve svých hlavách nabídky a začali ztrácet ve Slovanu sportovní motivaci, což se pak odrazilo jak na jejich výkonech, tak i na výkonech celého mužstva. Jiné odchody jsme naopak jako klub neměli možnost ovlivnit. Musíme si ale naopak vážit hráčů, kteří nabídky odmítli a dohrají sezonu ve Slovanu. Mezi tyto hráče patří např. i Jarda Roubík.

Jak tedy bude vypadat konec sezony?

Jsme rozhodnuti! Zlepšení nepřišlo, dáme tak příležitost mladým. Již příchod Tomáše Schwambergera a Jana Grima ukázal, že tito hráči mají do budoucna potenciál a zatím ve Slovanu podávají dobré výkony. Na včerejším tréninku s námi trénovali další mladíci hrající extraligu juniorů a to obránci Vít Seemann, Jakub Štochl a útočníci Kryštof Ouřada, Petr Chlán a Matyáš Svoboda. Oslovili jsme i další kluby o mladé hráče a uvidíme.

Řada fanoušků se ptá, proč nedostanou prostor i junioři Slovanu, můžete to vysvětlit?

Máme zde samozřejmě i naše juniory, ale ti se připravují na závěrečnou část sezony a jejich cílem je postup do extraligy. Nechceme tedy do jejich přípravy příliš zasahovat, ale pokud bude trenér juniorů Jiří Merta souhlasit, určitě se v "A" týmu do konce sezony ještě objeví.

Do konce chybí 9 utkání je to tedy příprava na další sezonu?

Víte, za posledních pět let,co jsem ve funkci sportovního jednatele, je to po sportovní stránce jednoznačně nejhorší sezona Slovanu a těžce to nesu, protože nerad prohrávám. Nicméně už od října bylo zřejmé, že pro nás nebude tato sezona jednoduchá a musíme si to protrpět až do konce. Věřím však, že hráči, kteří zde zůstali a mladí, kteří dostanou příležitost mohou být základní kostrou Slovanu pro příští sezonu.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První domácí výhra, junioři přehráli Písek

Ú s t í n/L - V dalším utkání REDSTONE extraligy juniorů přivítal Slovan na svém ledě písecké... Celý článek

Na sever zavítá prozatím neporažená Poruba

Ú s t í n/L. - Neúspěšné derby s Chomutovem je minulostí a hned v pondělí čeká Slovan výzva v... Celý článek

Slovan ztratil utkání s Chomutovem v závěru

C h o m u t o v - Po dvou vysokých prohrách zavítal Slovan na led velkého rivala z Chomutova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv