Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Zlepšeme koncovku, nabádá kapitán Pořický
21.09.2012 | Jan Prošek

Zlepšeme koncovku, nabádá kapitán Pořický

Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým měl před sebou velmi těžký úkol. Porazit Zlín, který se pyšnil prvestvím v tabulce NOEN extraligy juniorů. Zápas měli domácí rozehraný slušně, ale branku vstřelit nedokázali, naopak Zlín v úvodu posledního dějství skóroval. Parta Jakuba Pořického se v závěru dostala do zajímavé pozice, hrála přesilovku 6 na 3. Ani to ovšem na gól nestačilo. Po zápase jsme vyzpovídali útočníka, který nosí "C".

Hráli jste čtvrtý extraligový zápas, jak jste spokojeni v lize s umístěním?
Tak spokojeni moc nejsme. Klidně jsme mohli mít o 2-3 body víc. Bylo by to příjemnější než se ze začátku potácet na konci tabulky.

Vyhovují ti zápasy jako dnešní, že se čeká až do poslední třetiny na branku?
Tak, jak se to vezme. Určitě je lepší hrát na 0:0 než třeba prohrávat a dotahovat ztrátu. Pochopitelně, že vedení je nejlepší.

Proč se nepodařilo vstřelit branku dřív než soupeř?
Tak to nevím. První třetinu nás podržel „Pety“, takže jsme mohli klidně prohrávat, ale on to vychytal až na tu jednu střelu všechno. My ale nedáváme góly.

Ty konkrétně jsi měl hodně šancí skórovat. V čem byl problém?
Jo těch šancí jsem měl hodně, nějak mi to tam zatím nepadá. Konkrétně tu šanci v poslední minutě druhé třetiny jsem měl proměnit. Určitě by se ten zápas vyvíjel úplně jinak…

Jak hodnotíš zápas?
Myslím si, že až na první třetinu jsme hráli docela slušně. Škoda těch neproměněných šancí, ale to je hokej. Já doufám, že se to obrátí a začneme vyhrávat.

Proč se nepodařilo vyrovnat?
Při té přesilovce 6 na 3 jsme málo stříleli a neclonili jsme před gólmanem. Sice tam Kuba Grin trefil tyčku, ale brankář ostatní střely všechny pochytal. Tak snad to bude poučení do dalších zápasů.

Jak se budete připravovat na Pardubice?
Připravovat se budeme jako na každý zápas. Večer zatrénujeme a do Pardubic se pojedeme poprat o nějaké body. Snad se nám to tam už podaří a začne to všechno klapat tak, jak má.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv