CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Zápotočný: Netrefíme ani prázdnou bránu
18.09.2005 | Mesk, Martin Řežábek

Zápotočný: Netrefíme ani prázdnou bránu

J i h l a v a - Ve 4. kole první ligy zavítali Ústečtí Lvi ve šlágru kola do Jihlavy. V jejím kádru se objevil tehdejší kapitán Ústeckých Daniel Hodek. V dresu Slovanu zase už tradičně bojoval Lukáš Sáblík a nově i Daniel Zápotočný, bývalí hráči Dukly, kteří hodnotili zápas. Problém Severočechů vystihl Zápotočný vtipně a hlavně trefně. "Netrefíme ani prázdnou bránu," řekl na adresu produktivity Ústí.

Do úvodu utkání vstoupila domácí Dukla s až zbytečným respektem a hosté měli od začátku více příležitostí, ale recept na Suchana nemohli najít. „Z výsledků Dukly jsme samozřejmě měli respekt. Naše výkony nebyly stoprocentní a to především kvůli neproměňování šancí. Tenhle problém nás trápí stále, protože jak jste viděli i dnes, netrefíme ani prázdnou bránu," říkal Daniel Zápotočný. Důrazný obránce, který ještě nedávno oblékal dres Dukly potvrdil, že se hosté nejvíce připravovali na jihlavské duo Bakus - Hodek. „Ze statistik jsme viděli, že z Dukly se daří pouze první pětce, kde to táhne Bakus s Hodkem, takže jsme se proti nim snažili hrát tvrdě. Jeden gól nám sice po Bakusově přihrávce dali a Daniel Hodek nám párkrát ujel, jinak se ale příliš neprosadili."

Gól Jiřího Dobrovolného po přihrávce Oldřicha Bakuse byl však ze strany Dukly jediným, od 12. minuty už Lukáš Sáblík za svá záda ani jeden kotouč nepustil. „Naposledy, když jsem tady chytal proti Dukle, tak jsem dostal několik gólů a šel jsem střídat, takže sem se trošku obával, aby se to neopakovalo, ale naštěstí se tak nestalo a my jsme vyhráli."

Když už to vypadalo, že Dukla vedení udrží až do první přestávky, vyjel v přesilové hře 5 na 3 Pazourek z rohu a zasunul kotouč pod ležícího brankáře Dukly. Druhá třetina vyzněla ještě výrazněji pro Severočechy a po brance Jankových zvýšil vedení Ústí na 3:1 v závěru druhé části opět Pazourek. „Ten moment byl podle mě dost sporný. Jejich hráč vystřeli od mantinelu, já puk vyrazil a když sem se vracel do branky, tak mě zezadu podrazil jeden ze soupeřů, což mě v tu chvíli dost rozčílilo. Potom sem vzteky odpálil puk a trefil jsem jednoho z rozhodčích, za čož jsem poté dostal desetiminutový osobní trest," řekl po zápase smutný Jaroslav Suchan.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s... Celý článek

V první třetině jsme urazili hokejového boha, říká Ondřej Smetana

Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který... Celý článek

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv