Ú s t í n/L. - V posledním domácím duelu Slovan zaváhal. Ve středu 9. prosince nastoupí žlutomodří k dalšímu zápasu. Na sever Čech zavítá celek Salith Šumperk. Utkání začíná v 18:00 hodin na ústeckém zimním stadionu. Oba kluby spolu měřily síly v rámci 6. kola. Klání se hrálo na ledě Draků a tři body za výhru 3:2 získali Krušnohorci. Podaří se jim navázat na tento úspěch?

Šumperk pod lupou

Moravané jsou po jednatřiceti odehraných kolech na předposledním, tedy třináctém místě. Za tuto dobu získali třicet bodů. Pouze sedmkrát zvítězili v základní hrací době, jedenkrát v prodloužení a dvakrát po samostatných nájezdech. Osmnáctkrát šumperský celek okusil porážku po šedesáti minutách hry. Dvakrát padl v nastaveném čase a jednou podlehl po penaltách. Nejvyšší prohru utrpěli žlutomodří v duelu proti jihočeskému Motoru, kterému podlehli 0:7. Naopak nejvíce se Drakům dařilo proti Havířovu, který porazili 5:1. Úspěch zaznamenali také v kláních proti Prostějovu a Dukle. Oba tyto celky přehráli poměrem 6:2.

• Asistent trenéra: Libor Pivko

Nejúspěšnějším hráčem moravského klubu je útočník Tomáš Fořt (12+14), jenž získal šestadvacet kanadských bodů. Tento forvard je současně nejlepším střelcem. Druhá příčka v produktivitě náleží Danielu Vrdlovcovi (5+20), který nasbíral pětadvacet bodů.

Hráč s jednasedmdesátkou na zádech je zároveň nejlepším asistentem. O třetí pozici se dělí Jiří Půhoný (10+9) a Jan Milfait (8+11), kteří si připsali do statistik devatenáct bodů.

Největší důvěru od trenéra má brankář Filip Šindelář, který odchytal čtrnáct zápasů. Jeho úspěšnost je 90,04% a průměrně inkasuje 3,63 gólů. Jeho kolega Daniel Zelenka strávil v kleci 518 minut. Průměrně za svá záda pustí 3,47 gólů a jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 90,99%.

Vzájemná měření sil v letošní sezóně

V letošním ročníku se spolu oba celky utkaly zatím jedenkrát. Utkání se hrálo na ledě Šumperka a bylo velmi vyrovnané. První třetina vyšla lépe Ústeckým, kteří se po trefě Jana Kloze a Davida Tůmy dostali do vedení 2:0. Prostřední část se naopak povedla domácím, kteří zásluhou Jana Milfaita a Daniela Vrdlovce vyrovnali na 2:2. O výhře Severočechů rozhodl šest minut před koncem zápasu Jiří Rys. Tři body za výhru 3:2 tak putovaly do Ústí nad Labem.

Poslední utkání z pohledu obou celků

• Salith Šumperk – HC Stadion Litoměřice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 11. Berger (Valášek, Rousek), 22. Beránek (Ondráček), 59. Doležal (Ondráček, Beránek).
    Sestava Salith Šumperk: Zelenka – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 18. Pohl (TS) – 10. Heřman (Nouza, Zíb), 17. Babka (Kuchejda, Žálčík), 31. Pajič (Květoň, Chovan), 60. Heřman (Pajič, Zíb).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, Smetana, J. Látal, Bernad – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, Gengel.