Ú s t í n/L. - Marodka ústeckého Slovanu se rozšířila během posledních zápasů na devět jmen základní sestavy. Tato nepříjemnost je o to větší, že se tak děje necelý měsíc před koncem základní části WSM Ligy. Do Šumperka tak odcestují svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše v okleštěné sestavě, kde se utkají ve středu 27.1. od 18:00 hod. v rámci 45. kola WSM Ligy s tamním klubem.

Šumperk pod lupou

Šumperku se v poslední době příliš nedaří. Nachází se na 13. příčce tabulky a za sebou má tři porážky po základní hrací době, dvě porážky v prodloužení, jednu porážku po samostatných nájezdech a jen jednu výhru během posledních sedmi zápasů. Nejúspěšnější je pro šumperské draky zatím prosinec, ve kterém si připsali tři výhry a jednu výhru po prodloužení z celkových osmi zápasů.

V předchozím kole hráli Šumperští na ledě Litoměřic. Jako první se trefil domácí Stadion zásluhou Procházky, v 19. minutě ale načal svůj brankový galavečer Tomáš Fořt. Ten ve druhé třetině dokonal hattrick. To ale nebylo vše. Ačkoli ještě Toman snižoval v závěrečné třetině, Fořta tento fakt nerozhodil a přidal ještě další dvě branky. Po konci zápasu na sebe mohl být Fořt nebývale pyšný, neboť to byl právě on, kdo vstřelil všechny branky svého celku, který na severu Čech zvítězil v poměru 5:2.

• Asistent trenéra: Libor Pivko

Nejproduktivnějším hráčem Salithu je Tomáš Fořt (14+20), který dokázal ve třiačtyřiceti zápasech nasbírat čtyřicet bodů za dvaadvacet gólových příspěvků a osmnáct asistencí. V zatím posledním odehraném zápase navíc vstřelil všech pět branek svého celku a je tak hrozbou pro brankáře soupeře. Letos nastoupil i ke čtyřem extraligovým zápasům za Zlín, ve kterých se ale ani jednou bodově neprosadil.

Druhým v pořadí produktivity Šumperka je s šestatřiceti body Jan Milfait (11+25), který své spoluhráče zazásoboval pětadvaceti nahrávkami, ke kterým přidal jedenáct přesných zásahů do sítě soupeře.

Nejproduktivnější dvojici pronásleduje v týmových statistikách Daniel Vrdlovec (9+26), který odehrál z celé trojice nejvíce zápasů - všech čtyřiačtyřicet. Vrdlovec vykazuje v kanadském bodování devět vstřelených branek a šestadvacet přesných přihrávek, se kterými se může pyšnit statutem nejlepšího nahrávače.

V bráně dostává prostor trojice brankářů, z nichž nejlepší statistiky vykazuje Miroslav Svoboda, který se může pyšnit 91,75% úspěšností zásahů, průměrně obdrží 3,30 branek na zápas. O něco hůře je na tom Daniel Zelenka, který odchytal zatím nejvíce zápasů - 17. Třetím maskovaným mužem v brankovišti Salithu je Filip Šindelář s úspěšností zásahů 90,04%.

Vzájemná střetnutí Šumperka a Ústí v letošní sezoně

Ve středu čeká obě mužstva poslední vzájemný zápas v základní části letošní sezóny. Zatím má lepší zápasovou bilanci Slovan, který zvítězil ve dvou měření sil, zatímco Šumperk jen jednou. Zda se povede Ústí nad Labem překonat Šumperk i tentokrát, si musíme ještě chvíli počkat.

Prvním vítězem bylo Ústí, které hrálo na ledě Šumperka v rámci šestého kola. Po první třetině bylo skóre pozitivní pro Slovan - 2:0. V prostřední části se však trefili draci taktéž dvakrát a o drama bylo postaráno. Až v padesáté čtvrté minutě rozhodl o vítězství Slovanu přesnou trefou Rys, který upravil na konečných 3:2 z pohledu Ústečanů.

Druhý zápas hostilo Ústí. Tentokrát byl stav nerozhodný od úvodu až do závěrečné třetí třetiny - 1:1. V poslední dvacetiminutovce nejprve dvakrát zaúřadoval ústecký ostrostřelec Jaroslav Roubík. Na jeho dvě trefy odpověděl Půhoný jedním přesným zásahem. Konečné slovo měl ale Jan Kloz, který ukončil při power-play soupeře všechny naděje Salithu na zisk bodů. Hráči Slovanu si tak připsali vítězství 4:2.

Zatím poslední měření sil muselo diváky bavit především první dvě třetiny. První třetina přinesla pouze branku Roubíka. V prostředním dějství ale padlo gólů hned šest. Nejprve vyrovnával Plášek, aby ještě ve stejnou minutu dostal Slovan zpět do vedení Brož. Jenže následně už úřadovali Šumperští, kteří třemi brankami v řadě rozhodli o osudu zápasu. Nic na tom nezměnil ani druhý zásah Roubíka v zápase ze závěru druhé periody. Třetí třetina už se nesla pouze v neproměňování šancí. V konečném součtu nastřílených branek vyzněl zápas lépe pro Šumperk, který si za výhru 4:3 odvezl všechny tři body zpět na Moravu.

Oblékali dres soupeře

Patrik Poulíček - sezóna 2014/2015, 11 zápasů, 2+1

HC Slovan Ústí nad Labem

Žádný bývalý drak již v Ústí nad Labem nepůsobí.

44. kolo z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
    Branky a nahrávky: 16. Procházka (Kalla, Toman), 51. Toman (Jank, Kalla) – 19. Fořt (Milfait, Drtil), 23. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 36. Fořt (Holík, Milfait), 52. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 59. Fořt (Sedlák).
    Sestava Salith Šumperk: Svoboda – Prokop, Holík, Puzič, Sedlák, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Miškovský – Haas, Hlinka, Brunec – Hroch.
  • ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 8:3 (2:0, 3:2, 3:1)
    Branky a nahrávky: 17. Suchánek (Vráblík), 18. Chovan (Mikyska, Květoň), 24. Kolmann (Bláha), 26. Babka (TS), 27. Květoň (Bohunický, Pajič), 43. Švihálek (Točík, Kříž), 49. Kolmann (Mikyska, Babka), 54. Chovan (Pajič, Zíb) – 31. Gengel (Bernad, Holomek), 36. Dalecký (Gengel), 55. Roubík (Tůma).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Vl. Brož, Chalupa, Bernad, Holomek, Zdvořáček, Skočovský – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, Čurda, Kuchler – Dalecký, Gengel, Křivohlávek – Macek, Navarra.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.