Ú s t í n/L. - Robin Hanzl patří v současné době se 12 asistencemi mezi nejlepší nahrávače Ústeckých Lvů. Na paty mu šlape Jan Alinč, který má na svém kontě přihrávek 11. Naopak Hanzl dýchá na záda v počtu získaných bodů Marku Čurillovi. Ovšem v zápase s Olomoucí tento rychlý útočník své umění dobře nahrát nepředvedl. Slovan si tak připsal třetí domácí porážku. Reputaci si mohou ústečtí hokejisté napravit už v pondělí na ledě Chrudimi.

Robine, paradoxně po lepším vstupu do utkání jste jako první inkasovali. Shodou okolností jste byl v tu dobu na ledě. Vzpomenete si, co se tam stalo?
My jsme je v tu dobu zrovna dost tlačili. Ale ten puk se nějak vyhodil ze třetiny, tak jsme jeli dozadu. Jeden olomoucký hráč vystřelil na Zdeňka Orcta, ten puk vyrazil. Následně chybovali naši obránci, že tomu olomouckému hráči nechali moc prostoru a nechali ho ten puk dorazit. Jak jsme měli předtím ten tlak, tak nás tím gólem zaskočili, spadlo nám sebevědomí a přestali jsme hrát.

V první třetině hrál Slovan jako by byl v křeči. Bylo to tím, že se Olomouc dostala tak rychle do vedení? Nebo jste ještě měli v hlavách tu prohru v Písku?
Ne, to určitě ne. Tu prohru v Písku jsme v hlavách neměli. My jsme si v kabině před zápasem řekli, že začneme aktivně. To jsme taky začali. Pak jsme dostali takhle rychlý gól a sesypali jsme se. Ale stávat se to nemá, protože před námi byl ještě celý zápas. Musíme se z toho ponaučit.

Ani ve druhém dějství Olomouc nepolevila a dál vás přehrávala. Co vám dělalo největší problémy, že jste se nemohli vůbec prosadit?
Určitě nám dělaly problémy přesnosti nahrávek a zbrklost dozadu. Nešla nám kombinace. A od dobré kombinace se pak odvíjí všechno ostatní.

V závěrečné třetině jste sice dokázali snížit olomoucký náskok, vytvořili jste si i několik dalších gólovek. V čem ale byla Olomouc dnes lepší?
Tak my jsme tu třetí třetinu zabrali. Ale jedna třetina prostě na výhru nestačí. Dneska byla Olomouc ve všem lepší. Nic jiného se na to říct nedá.

Plyne z dnešního zápasu nějaké ponaučení?
Ponaučení… my se musíme odrazit od té třetí třetiny a začít příští zápas tak, jak jsme dneska skončili.

Robin Hanzl v zápase:

0:45 – sebral puk za brankou hostí, přihrál na modrou Romanu Němečkovi, ten následně vyslal střelu na Žigárdyho
1:10 – byl na ledě u obdrženého gólu
3:20 – narazil soupeře na mantinel, tím se spoluhráči dostali lépe do pásma
6:08 – vyhrál buly, ale Kloz následnou přihrávku nezachytil
6:20 – přihrával mezi kruhy na najíždějícího Kloze, ten přestřelil hostující branku
6:43 – v obranném pásmu poslal k ledu Řípu
13:25 – tečoval do útočného pásma přihrávku Kloboučka
13:59 – snažil se vybojovat puk v rohu kluziště
16:36 – byl na ledě při přesilovce
16:52 – rozjel slibnou šanci domácích; zpoza brány přihrál na Kloze, ten následně poslal puk na Kloboučka, který přestřelil
24:31 – na střídačce živě diskutoval s Klozem a Handlovským; možná promýšleli novou taktiku, jak vyzrát na soupeře
25:43 – bojoval v rohu o puk, ale dva olomoučtí hráči ho od kotouče odstavili
32:14 – snažil se přihrávat před branku, ale puk zblokovali olomoučtí obránci
32:49 – málem si srazil puk do vlastní branky
38:49 – vybojoval puk ve středním pásmu, následně nezachytil přihrávku na modré
42:40 – napadal soupeře za domácí brankou
46:00 – snažil se vymyslet gólovou akci v útočném pásmu
49:52 – ve středovém kruhu přikopl puk na hokejku Handlovskému
53:15 – jeho lajna si dokázala vytvořit tlak a uzamknout soupeře ve třetině