Ú s t í n/L. - První ostrý start mají Ústečtí Lvi za sebou. Hned na úvod ligy čekaly na Ústecké Lvy Benátky nad Jizerou. A nebyl to jednoduchý soupeř. Benátečtí po celý zápas Slovanu hrdě vzdorovali a nakonec padli až v samostatných nájezdech, ve kterých byli ústečtí hokejisté úspěšnější. „Bohužel jsme se nechali hodně strhnout hrou a faulovali holí. A to nás stálo vítězství v základní hrací době,“ přiznal chybu Lukáš Poživil.

Lukáši, hned na úvod ligy vás čekal tvrdý start v podobě Benátek. V té první třetině jste měli mnoho šancí. Benátky jste k ničemu nepouštěli. Bylo naplánované, že na ně takhle vlétnete?
Určitě. Byl to pokyn od trenérů. V tom útoku jsme silní. My jsme dokázali přehrát Litvínov a ostatní extraligové mančafty, když jsme po nich šli. Takže určitě to byl plán. Vlétnout na ně, vytvořit si šance a dát góly. Bohužel to poslední nevyšlo. Tomáš Vošvrda je kvalitní gólman a nám chybělo trochu i štěstí, abychom ty góly vstřelili.

Na konci první třetiny vstřelil Slovan branku, kterou rozhodčí neuznal. Vy jste se s ním dal ještě do diskuze. Cítil jste se ukřivděně?
To jsou emoce. Člověk si stejně nepomůže (smích). V těch emocích na ledě člověk za tím rozhodčím prostě jde, ale on to stejně zpátky vzít nemůže (smích).

Druhá třetina byla o poznání horší než ta první. Proč vám dělají ty druhé třetiny takové problémy?
Já bych řekl, že ta druhá třetina nebyla herně až tak špatná. Akorát jsme byli hodně vylučovaní, no. To byla ta chyba. Jinak si myslím, že bychom dnešní zápas vyhráli. Akorát, že jsme měli strašně moc vyloučených hráčů a to nás stálo vítězství.

Vy sám jste byl několikrát vyloučený. Vypadalo to, jako by si vás Benátečtí vyhlédli a šli do vás tvrdě schválně…
No…, rozhodčí mě vyloučil, takže to byl faul (smích).

Po tom druhém dějství vás trenér v kabině asi nepochválil…
Nic lichotivého to určitě nebylo (smích).

Ve třetí třetině se povedlo Benátkám vyrovnat. Ale tím, že jste měli hodně vyloučených hráčů, jste si o to dlouho koledovali…
To je to samé jako v té druhé třetině. Prostě jsme měli hodně vyloučených hráčů a to to zapříčinilo. Jinak si myslím, že při hře pět na pět jsme byli lepší. Bohužel jsme se nechávali hodně strhnout hrou a faulovali holí. A to nás stálo vítězství v základní hrací době.

Na konci závěrečného dějství se vám povedlo snížit na 2:3. Vzpomenete si, jak k tomu gólu došlo?
Máme sehraný signál, který měly Benátky už trochu přečtený, protože to byla několikátá přesilovka. Jarda (Roubík pozn.aut.) to vzal na sebe a chtěl vystřelit, já bych šel do dorážky. Ale trefil beka, co stál před ním, tak se to od něj krásně odrazilo a byla to nakonec od Jardy krásná přihrávka (smích).

Nakonec se vám povedlo vyrovnat a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých jste byli úspěšnější. Není ale přeci jenom škoda toho ztraceného bodu?
Tak určitě. Ten bod je vyloženě ztracený našimi chybami. Jinak by to bylo jasné vítězství.

Lukáš Poživil v zápase

1:09 – odrazil útok hostujícího týmu
4:12 – odzbrojil benáteckého hráče od puku
5:30 – dobře bránil Benáteckým v rozehrávce
7:08 – vyslal dělovku na Vošvrdu, ale jeho střelu zblokoval padající benátecký hráč
8:22 – po chybě jednoho z ústeckých hráčů udržel se štěstím útočné pásmo
11:45 – při ponechané výhodě byl tvrdě sražen u mantinelu
12:13 – zapojil se do přesilovky
19:28 – diskutoval s rozhodčím, proč neuznal Ústí gól
23:47 – dobře rozehrál puk na Roubíka, který následně založil nový útok
26:55 – objevil se na ledě při přesilovce
26:20 – vyloučen za nedovolené bránění
30:15 – opět vyloučen, tentokrát za držení protihráče