Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Zaostřeno na Jakuba Mataie
21.09.2012 | Eva Skokanová

Zaostřeno na Jakuba Mataie

Ve třetím utkání se Lvi postavili jihlavské Dukle. Po napínavém začátku ji nakonec úspěšně zdolali a připsali si tak další tři body. Součástí jedné z útočných formací, které se Jihlavě postavily do cesty, byl i Jakub Matai. Spolu s ním se podíváme zpět na utkání s Jihlavou, letní přípravu a zaručené recepty na úspěch.

Proti Jihlavě se mi hrálo dobře. Mám skvělou lajnu a výborné spoluhráče. Rozumíme si, nejvíc určitě s Roďákem a Handlošem, se kterými mě dali trenéři dohromady už na začátku. Klape to a daří se nám. Já osobně si myslím, že předvádíme dobrý hokej,“ spokojeně zhodnotil Jakub.

Opět se ocitáme v závěru první třetiny. Slovan propálil šanci a vzápětí se radovali dukelští. Své si o tom myslí i devatenáctiletý Jakub: „Pořekadlo Nedáš- dostaneš existuje a samozřejmě občas platí. Ale my kdybychom vyhráli první třetinu 5:1, tak by si na to nikdo ani nevzpomněl. Je pravda, že my nedáváme vyložené šance, což je naše největší slabina.

Každý hráč může přispět a změnit tak výsledek utkání. Právě Jakuba jsme ve středečním utkání mohli vidět velmi často před soupeřovou bránou. Přesto jeho puky nekončily v síti, čím jen to mohlo být… „Nepadlo mi to tam. My se snažíme co nejvíc chodit na bránu, nastřelovat, střílet, aby nám tam padnul takový ten ulevující gól. Pak už to bude mnohem jednodušší. Zvedne se nám sebevědomí a bude to tam padat daleko víc,“ je přesvědčený mladý útočník.

Do Ústí zavítal v průběhu letní přípravy a všem dal jasně najevo, co je zač. Velmi často tedy arénou znělo jeho jméno. Uvedl se zkrátka a dobře jako velmi produktivní hráč. „Každý se chce ukázat v nejlepším světle. Příprava se mi vyvedla. Teď čekám, abych to potvrdil ještě v ligových zápasech. Chybí mi teď to štěstíčko. Ale určitě v nastaveném trendu hodlám pokračovat,“odhodlaně pravil Jakub Matai.

Vidět ho můžete na střídačce, před bránou, za bránou, ale rozhodně ne na trestné lavici. „Snažím se co nejvíc bruslit a dobruslovat, abych nemusel hákovat. Když už jdu do těla, tak držím ruce dole a pracuji rameny,“ prozradil svůj jednoduchý recept nadějný útočník.

Má – li se ale jedinec nebo tým zdokonalovat, musí znát svá slabá místa. Už víme, o promarněných gólových šancích. Co tam však je dál? „ Já si myslím, že předvedená hra je dobrá. Jen nám chybí to štěstí. Je pravda, že Ústí byla vytýkaná obrana. Vždycky jsou tam nějaké hrubé chyby, ale těmi se člověk učí. A podle mě to rozhodně není špatné. Já osobně musím zapracovat na koncovce. Dále také na střelbě, akci jeden na jednoho, to je moje největší slabina,“ ukázal Jakub, jak umí být kritický i sebekritický.

Jelikož je Ústí druhým týmem tabulky, je rozhodně i co chválit. A co to kromě nových dresů bude? „Kádr si rozhodně zaslouží pochvalu za ten týmový výkon. Myslím si, že je tady super parta, táhneme a jeden provaz, všichni se vzájemně povzbuzujeme. V kabině nejsou žádné partičky a to je bomba. Chválit sebe se mi nedělá moc dobře, vždyť samochvála smrdí. Ale tedy umím dobře číst hru a vím, jak hrát do souhry. A to je to, co mě asi nejvíc baví,“nešetřila chválou útočná síla žlutomodrých.

Teď už se máme kam ohlédnout, proto je možné zhodnotit nástup do sezóny. „Já si myslím, že můj start nebyl špatný. Není sice co chválit, ale špatný nebyl. Ještě by to chtělo potvrdit nějakými góly a bylo by to úplně super,“ dívá se na start s nadhledem Jakub.

Jakub Matai rozhodně vykročil vstříc nové sezóně nabitý optimismem: „ Měli bychom být ten nejlepší tým. Hrát na prvním místě a snažit se jít do baráže.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv