Ú s t í n/L. - Třetí zápas série předkola play-off dopadl lépe pro hosty ze Vsetína, kteří se tak přiblížili postupu. Po utkání jsme vyzpovídali kapitána Ústeckých, který byl u obou branek Slovanu. Jak hodnotí utkání a co vzkazuje ústeckým fanouškům se dozvíte v článku.

Michale, na Vsetín to bohužel nestačilo, jak se podle Vás utkání vyvíjelo?
Měli jsme špatný vstup do zápasu, dvě třetiny jsme tahali za kratší konec, až tu třetí jsme si začali vytvářet šance a začali jsme s tím zápasem z našeho pohledu něco dělat.

Z mého pohledu mi přišlo, že měl Vsetín možná větší štěstí v zakončení, vnímal jste to podobně?
Úplně bych to nesváděl na štěstí. Myslím si, že jsme první dvě třetiny neměli tak dobrý pohyb jako oni, byli všude dřív, na puku hráli víc. Nemluvil bych o štěstí, ty první dvě třetiny jsme zaostávali v pohybu, tu třetí jsme hráli naší hru.

Soupeř odskočil na rozdíl tří branek, jak probíhala komunikace na střídačce?
Ten třetí gól to vlastně rozhodl. Už tu třetí třetinu, i když jsme to dostali na 3:0, jsme ale cítili, že jsme víc v zápase, že se do šancí dostáváme, že s tím zápasem můžeme něco udělat. Škoda toho třetího gólu.

Chvíli to vypadalo, že dokážete skóre srovnat, byl jste u obou branek Slovanu. Co chybělo ke vstřelení třetí branky?
Byly tam nějaké příležitosti, které tam mohly padnout za stavu 3:2, oni byli trošku zaskočení, měli jsme tam u nich pár buly. Nebyly to nějaké ložené šance, že by jel někdo sám na bránu, ale dalo se skórovat. To se nám ale nepovedlo.

Popsal byste nám Vaší branku na 1:3?
Dal jsem to tam Vrdlovi (Daniel Vrdlovec pozn. redakce) a ujížděli jsme tam dva na jednoho. Ten puk tam pak poskakoval po brankové čáře, vypadalo to, že se tam nedošourá, tak jsem ještě objel bránu a doklepl ho tam.

Vsetín si výhrou vypracoval matchball, jak na dnešní utkání?
Dnes by to chtělo do zápasu lépe vstoupit, včera jsme zaostávali, rozdíl v pohybu byl naprosto markantní. Chce to lépe vstoupit do zápasu a nenechat si je odskočit o tolik gólů.

Vaše lajna má každé utkání série obrovský ice time, zbývá ještě dost sil?
Určitě. V play-off už se není na co šetřit, to si myslím, že problém nebude.