Ú s t í n/L. - Základní část je u konce. V rámci posledního, 52. kola, přivítají Ústečtí Lvi na domácí půdě celek SK Horácká Slavia Třebíč. Bíločervení mají šanci probojovat se o postup do play-off a ukrást tak Slovanu poslední tři body. Podaří se jim oloupit favorita či ne? Souboj vypukne ve středu, 22. února 2012 ve Zlatopramen Areně, netradičně až od 18.00 hodin.

• Třebíč - Litoměřice 7:0

Hokejisté z Třebíče jsou na 11. místě s 66 body. Nutno však podotknout, že mají odehráno pouze 50 kol ze základní části druhé nejvyšší hokejové soutěže. Kvůli nepříznivému počasí hráči od Jizery k zápasu nenastoupili a utkání bylo odloženo. Třebíčské hráče tak díky dohrávce 49. kola čeká náročný program. V pondělí, 20. února poměřili síly s Piráty z Chomutova, které v domácím prostředí přehráli poměrem 4:1. Hned následující den, tj. v úterý, 21. února se na svém stadionu střetnou s klubem Benátek a ve středu, 22. února jedou do Ústí nad Labem, kde se utkají s místními Lvy. Play-off je za dveřmi a postupuje do něj pouze osmička nejlepších. Celky od prvního do šestého místa mají účast ve vyřazovacích bojích jistou. O sedmou a osmou příčku se mezi sebou poperou týmy IHC KOMTERM Písek, HC Rebel Havlíčkův Brod, HC Stadion Litoměřice, SK Kadaň, Salith Šumperk a samozřejmě hráči Horácké Slavie.

Slávistické opory

Nejproduktivnějším hráčem je útočník David Dolníček, který dokázal během 48 duelů nasbírat 38 kanadských bodů. Jeho bilance je tedy 16 + 22. Druhou příčku obývá Marek Laš. Jeho statistiky vykazují 31 bodů. Dvanáctkrát byl do statistik vepsán jako střelec, devatenáctkrát přihrál na gól. Bronzová pozice mezi útočníky náleží Vilému Burianovi, který vlastní 21 bodů, za dvanáct branek a devět přihrávek.

Bekem s nejvyšším počtem bodů je David Rangl. Tento sportovec má na svém kontě šestnáct zásahů. Šestkrát dokázal prostřelit brankáře hostí a v deseti případech byl uveden jako asistent. Mezi Obránci mu zároveň patří další prvenství. Je majitelem největšího počtu trestných minut (52). O druhou a třetí příčku se dělí hned dva hráči. Oba mají shodně po devíti bodech. Jakub Kania dvakrát skóroval a sedmkrát na branku nahrál. Jeho spoluhráč Vladimír Brož vstřelil jednu branku a osmkrát přihrával.

Jasnou jedničkou na postu brankáře je Šimon Hrubec. Tento mladík odchytal v dresu červenobílých 2839 minut. V průběhu základní části vychytal pět zápasů s čistým kontem. Během jednoho utkání obdrží necelé 3 góly (přesně 2,68). Hrubcovi kryje záda Martin Štefl. Ten hájil svatyni pouze ve 4 zápasech. Během nich strávil na ledě 216 minut. Celkem obdržel od soupeře 12 branek. Průměrně v jednom utkání dostane necelé čtyři góly (3,33).

• Asistent: Radek Novák

V letošní sezoně oba celky poměřily síly celkem třikrát. Kluby na sebe poprvé narazily v rámci 13. kola, kdy Ústečtí Lvi jeli do Třebíče. Lépe se ale v utkání uvedli bíločervení. Po dvou třetinách vedli 2:0. Severočechům se podařilo v závěrečné části vyrovnat, ale to bylo vše. V prodloužení rozhodl o výhře Slavie exústecký Brož a hráči v modružlutých dresech odešli z ledu poraženi 2:3. Hokejisté Slovanu se poučili z chyb a ve druhém vzájemném souboji zaskočili soka hned v první třetině. Během ní dokázali hráčům z Vysočiny vsítit tři branky. Příznivý výsledek domácí zřejmě ukolébal a ke slovu se dostala ve druhé části Třebíč. V rozmezí dvou minut vsítila dvě branky a utkání tak zdramatizovala. V závěrečné periodě prostřelil Hrubce Ludvík a zvýšil na 4:2. V 54. minutě hostující Dolníček v dvojnásobné početní výhodě prostřelil Francouze a snížil na rozdíl jediné branky. To ale bylo z jejich strany vše a Slovan si odnesl tři body za výhru. Ke třetímu klání opět jeli žlutomodří na led soupeře. I tento duel byl velmi vyrovnaný. Zápasový účet otevřel v 10. minutě ústecký Ludvík, ale do konce první třetiny Dolníček vyrovnal. Prostřední partie opět začala lépe pro hosty, kdy ve druhé minutě po jejím zahájení skóroval Kovář. Netrvalo však dlouho a Havel korigoval. O pět minut později znovu zvýšil náskok třebíčský Paták. Ústeckým se dlouho nedařilo prosadit a už to vypadalo prohru. 55 vteřin před koncem našel Zeman Jakuba Lva a ten vyrovnal. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých štěstí přálo hráčům od Labe.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2pp (15. 10. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 (23. 11. 2011),
SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4sn (14. 1. 2012).

Poslední utkání obou celků

• HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:6 (0:0, 0:2, 2:4)
    Branky a nahrávky: 56. Dudáš (Horčička, Tvrzník), 57. Dominik Boháč (Hašek) - 36. Daniel Boháč (Zeman, Roubík), 39. Klobouček (Zeman, Roubík), 52. Hanzl (Handlovský), 53. Čermák (Rod, Pajič), 54. Hanzl, 59. Lev (Hanzl, Koutský).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - Zeman, Pavlík, Poživil, Černý, Klobouček, Hořava, Vobořil, Gureň - Rod, Pazourek, Lev, Roubík, Čermák, Šagát, Handlovský, Pajič, Hanzl, Ludvík, Sklenička, Daniel Boháč.
  • SK Horácká Slavia Třebíč - Piráti Chomutov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 17. Kaut (Brož, Sláma), 27. Dočekal (Kaut, Kadela), 32. Laš (Dolníček, Sedláček), 49. Laš (Dočekal) - 53. Jíra (Procházka).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Brož, Valenta, Sobotka, Sláma - Sedláček, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Čech - Stejskal, Kaut, Látal - Finsterle, Vítek, Přibyl.