Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Začínáme! Ústečtí hokejisté startují přípravu na novou sezónu
04.08.2014 | Šárka Kulhánková
Autor fotografie: Miroslav Rosendorf

Začínáme! Ústečtí hokejisté startují přípravu na novou sezónu

Okurková sezona už je pasé a na hokejisty Slovanu čeká první přípravný zápas, ke kterému se vydají do Kadaně. V loňském ročníku si Ústí nad Labem spolu s Kadaní zahrálo zápasy o baráž. Jak dopadne první přípravný zápas žlutomodrých hokejistů, kteří se znovu vrhnou do zápasového tempa? To se dozvíme 5. srpna od 18 hodin.

Kadaň v loňském roce

Kadaňští hokejisté neprožívali v loňském roce zrovna nejlepší sezonu. V základní části se jim příliš nedařilo, což dokazuje například šňůra třinácti prohraných zápasů v řadě. Severočeši byli po dvaapadesáti utkáních na jedenáctém místě tabulky a následovalo play-out, v němž se nakonec s pořádnou porcí štěstí umístili na poslední nesestupové příčce.

Příchody a odchody

Sportovní klub Kadaň přišel po sezoně 2013/2014 například o obránce Martina Szakala či Romana Proška. Prvnímu jmenovanému byla nabídnuta funkce mládežnického trenéra v Chomutově. Tým ztratil také útočníka Petra Mainera, který byl v tabulce produktivity osmým nejlepším forvardem Kadaně.

Největší změna v kádru proběhla na trenérském postu. Tandem Miroslav Buchal – Karel Soudek vystřídal dvaašedesátiletý rodák z Prostějova Jaroslav Beck. Ten si k sobě jako asistenta zvolil Petra Martínka, se kterým spolupracuje už několik sezon, a oba společně v předešlých letech vedli úspěšně juniory Chomutova.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně narazil Slovan na svého severočeského rivala hned v prvním kole základní části. Zápas byl sice celou dobu vyrovnaný, ale z vítězství se nakonec radovala Kadaň, která na ledě Zlatopramen Areny porazila Ústí 3:2.

Ani v následujícím utkání si žlutomodří nedokázali se Sportovním klubem poradit a opět jen těsně o gol soupeři podlehli.

Slovan oplatil prohry Kadani ve druhé polovině základní části, když ji nejprve na domácím ledě porazil poměrem 3:0 a pak na soupeřově ledě vybojoval tři body za výhru 3:1.

Nakonec se oba celky setkaly ještě v play-out, kde se lépe vedlo Ústí, které v tabulce skončilo dvě místa před Kadaní.

Autor fotografie: Miroslav Rosendorf

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv