CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT TORAX Poruba 2011 23.9.2019 18.00 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem vs. IHC Králové Písek 5:4p
Za fanoušky jsme rádi, říká Lukáš Volf
20.12.2018 | Ladislava Králová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ve čtvrtek se na led vrátil Lukáš Volf. I přes to, že posílil tým a připsal si asistenci, se Slovanu nepodařilo zvítězit. Ačkoli první třetina působila velmi vyrovnaně, nakonec s Jihlavou, která vévodí tabulce, ústecký celek prohrál 4:8.

Jaké to je, nastupovat do zápasu s takhle náročným soupeřem, jako je Jihlava?
Pro nás je momentálně každý zápas stejný, protože na tom teď nejsme dobře. Musíme si udržovat motivaci, protože nikdo z nás nechce skončit poslední. Takže pro mě osobně je to teď stejné, jako proti každému jinému týmu, chceme vyhrát a nechat na ledě maximum. Samozřejmě s Jihlavou většinou víme, že to bude těžší. Na druhou stranu, my dáme čtyři góly, ale osm jich dostaneme, to je tragédie.

První třetina ale byla celkem vyrovnaná.
Ze šancí jsme dali dva góly, měli jsme štěstí. Jihlava mohla už po první třetině hrát s větším rozdílem. Jenže my místo toho, abychom si šance vážili a začali hrát zodpovědně, tak jsme si v té druhé třetině nechali dát čtyři góly. To se nesmí stávat.

Co mělo vliv na to, že ve se druhé třetině soupeř dostal tak rychle do vedení?
Určitě to bylo i tím, že jsem nezvládl nájezd. Mohlo to být 6:5, a ne 8:4. Neřekl bych, že na vině byly chyby nebo únava, my jsme bojovali a měli jsme šanci z toho i něco vytěžit, jenže s takovýmhle soupeřem nemůžeme tolik chybovat. Zkrátka, když dáme čtyři góly, nemůžeme jich osm dostat, to nejde.

Je pro tým na všech zápasech důležitá podpora fanoušků?
Určitě jsme rádi, že fanoušci chodí. Jsme vděční za každého, kdo přijde, přestože jsme prohráli už tolik zápasů v řadě. Jsme poslední, ale lidé stejně přijdou, klobouk dolů. Samozřejmě jsme za to moc rádi.

Na co se budete především zaměřovat v dalších zápasech?
My musíme zlepšit úplně všechno, od obranné hry přes proměňování šancí, přechod do středního pásma. A to o sto procent.