Vzhůru na ústecké bojiště! Play off  začíná, Lvi se utkají s Vrchlabím
17.02.2011 | Vít Čepický

Vzhůru na ústecké bojiště! Play off začíná, Lvi se utkají s Vrchlabím

Ú s t í n/L. - Je to tady! Vrchol sezóny startuje. Lvi se oblékli do armádního mundůru a vyzbrojeni zkušenostmi ze základní části netrpělivě očekávají start vyřazovacích bojů. Slovan míří vysoko, ovšem hned první soupeř je více jak kvalitní. Jako první změří síly se Lvy Vrchlabí. Zápasy s kolegy od řeky Labe se budou hrát v pátek 18. února od 18:00 a v sobotu 19. února od 17:00. A Slovan bude potřebovat i vaši podporu!

23-9-5-7 celková bilance 16-5-6-17
1. postavení v tabulce po základní části 10.
92 získané body 64
160:94 skóre 111:119
2 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 4
10:1 (Znojmo) nejvyšší výhra 5:1 (Chrudim)
2:5 (Olomouc) nejvyšší prohra 0:6 (Ústí nad Labem)
Robin Hanzl 39 b. (13+26) nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek 26 b. (9+17)
Robin Hanzl; 26 nejvíce asistencí Kamil Tvrdek, Martin Filip; 17
Zbyněk Hampl - 75 min nejtrestanější hráč Ondřej Poživil - 55 min
92,76 % úspěšnost brankářů 92,27 %
2,14 průměr inkas. branek 2,64
skup. A: 1. (2421) pořadí v domácí návštěvnosti skup. B: 3. (1188)

Trochu jiný pohled

Přichází nejočekávanější část sezony, play off. Od září fanoušci pravidelně chodili na hokej, podporovali svůj tým. Vždyť právě fanoušky živ je hokej. Proto právě nyní, v rozhodující fázi sezony, dostanou svůj prostor i v pozvánkách na zápasy. Budeme se ovšem znažit zprostředkovat vám pohled z tribuny i od příznivců jiných klubů. Dnes dostávají prostor dva fanoušci. Letitý a zapálený fanoušek Vrchlabí se s námi podělí o dojmy ze sezony a případná očekávání od čtvrtfinálové série, genderovou vyváženost potom obstará fanynka Lvů a její pohled na hokej.

Přál jsem si právě Ústí

První pohled nám přináší fanoušek Vrchlabí. Dlouholetý zapálenec, milovník hor a vřelý znalec Krkonoš. Jak tedy viděl základní část, co čeká od play off?

„Určitě nás mrzelo, že jsme po základní části nevybojovali umístění v první osmičce, což by týmu zajistilo jistotu předkola a atraktivnější soupeře pro druhou část soutěže. Největší slabinou týmu byla střelecká produktivita. Zápasů, ve kterých dalo Vrchlabí více než 3 góly, opravdu moc nebylo, z 34 zápasů se to podařilo jen 5x. Po rozdělení soutěže jsme se poměrně stabilně drželi na prvním místě tabulky B. Musím konstatovat, že kvalita odehraných zápasů v naši „slabší“ skupině byla nad očekávání kvalitní. Nejspíše to bylo dáno větší motivací týmů, šlo nejen o předkolo play off, ale i hrozba předčasného konce sezóny a vyhnutí učasti v baraži nutila všechny týmy bojovat o každý bod. Proto je nutné si vítězství v této skupině vážit. Hodně se mi líbily zápasy s Litoměřicemi a Pískem, nebo Táborem. Právě před hráči Tábora musí člověk smeknout, i přes známé problemy s penězi bojovali jejich hráči vždy naplno a osobně jsem rád, že nakonec první ligu zachránili. Díky vítězstí ve skupině B jsme pro předkolo vyfasovali nejslabší tým skupiny A, tedy Beroun. Ačkoli vítězství 4:0 v Berouně a domací dvě shodné výhry 3:0 by mohly znaznačovat jednoduchou záležitost, všechny zápasy byly hodně vyrovnané a dle mého názoru rozhodla o výhře kvalitní vrchlabská obrana. A pokud jsme u naší obrany, domnívám se, že je jedna z nejzkušenějších v celé lize. Podařilo se vhodně skoubit starší zkušené hráče s dravým a rychlým mladím a to všechno pod taktovkou v životní formě chytajícího brankaře Koutského.

Co se týká soupeře pro play off, osobně jsem si prál právě Ústí. Kvalita a ambice Ústí a Chomutova jsou hodně podobné, ale Ústí je blíž, dle mého subjektivního dojmu je lepší i atmosféra na zimáku a hlavně jsou tu pro vrchlabského fandu známé tváře .. Rok Pajič, Tomáš Rod, nebo i Marek Čurilla.

Bude hodně záležet na prvních zápasech v Ústí a i na tom, kdo nastoupí v dresu Vrchlabí. Bohužel jsme přisli o tahouny týmu Tvrdka a Kubeše, kteří se po dlouhodobých zraněních připravují na baráž v Písku. Vedení se naštěstí podařilo zajistit kvalitní náhrady v podobě mladých pardubických útočníků Kousala a Radila, kteří se ukázali v tom nejlepším světle, stejně jako mladý boleslavský útočník Marek Loskot a mostecký Vladislav Vrtek. Obrana přišla o zkušeného Miroslava Dubna, ale i tady se podařila odpovídající náhrada boleslavským Martinem Dudášem.

Přál bych si, abychom byli důstojným soupeřem největšího favorita první ligy, abychom viděli pěkný hokej a série trvala co nejdéle. Myslím, že pokud náš tým naváže na skvělé výkony ze série s Berounem, věřím, že můžeme Ústí hodně potrápit.“

Bojím se Olomouce

Trochu jiný pohled nám ukázala dlouholetá fanynka Slovanu. Opět ji, stejně jako kolegu z Vrchlabí, zanecháme v anonymitě.

„Celá dosavadní sezona mi přišla ve srovnání s těmi posledními, jiná... Jako každý sport, tak i hokej se vyvíjí a vím, že nelze srovnávat současný hokej s hokejem před x lety. Zápasy nebyly tak jednoznačné, jako tomu bylo dřív, vyhrávali jsme rozdílem jedné branky a prohrávali s týmy, nad kterými jsme dříve jasně vyhrávali. Potrápily nás i slabé týmy. V letošním roce vidím určitý pokles i u brankářů, není mezi nimi nyní nikdo, kdo by z mého pohledu byl hvězda. Vím, že to souvisí i s naší obranou... Za Hořavy se mi zdála lepší, trenér Rosol má jinou koncepci.

První zádrhel vidím v semifinále, pokud narazíme na Olomouc, tady, ač klukům věřím, si nejsem zcela jistá na sto procent postupem, ale vím, že play off je o něčem jiném než-li základní část, takže se snad ty tři prohry u kluků nepromítnou.“

Poslední zápasy obou celků

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Berounští Medvědi 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hampl, Alinč), 31. Diviš (Hořava, Poživil), rozhodující nájezd Čurilla - 8. Tůma (Doležal, Veselý), 12. Besser (Knotek, Pavel).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - Vobořil, Gureň, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý - Majdan, Mikulík, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Roubík (jedno střídání), Pajič, Diviš - Sklenička, R. Hanzl, Handlovský.HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Beck (Chaloupka), 47. Loskot (Beck), 55. Čížek (Beck).

Sestava HC Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Drábek V., Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Chaloupka, Hanzl - Hubáček, Loskot, Látal O., Rusnák, Beck, Drábek J., Urban, Zíma, Filip, Vrtek, Andres, Bláha.

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv