Ústí nad Labem - Základní část se pomalu chýlí ke konci, vše již směřuje k vrcholu sezony, kterým bude play-off. V předposledním zápase základní části zavítají Ústečtí Lvi v rámci 43. kola na led čtvrté Olomouce, která se zotavuje z marodky. Na pojištění první pozice stačí Slovanu uhrát jediný bod. Zda se mu to povede se dozvíme v sobotu 5. února 2011. Utkání začíná v 17:00 hod.
19-5-5-12 celková bilance 23-8-5-6
4. postavení v tabulce 1.
72 získané body 90
113:94 skóre 155:87
4 utkání bez vstřelené branky 2
4 utkání se shut-outem 5
5:0 (Litoměřice) nejvyšší výhra 10:1 (Znojmo)
1:4 (Benátky nad Jizerou) nejvyšší prohra 0:3 (Olomouc)
Milan Ministr 29 b. (11+18) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík 44 b. (22+22)
Michal Černý, Petr Haluza; po 12 nejlepší střelec Jaroslav Roubík; 22
Milan Ministr; 18 nejvíce asistencí Robin Hanzl; 24
Radim Kucharczyk - 106 min nejtrestanější hráč Zbyněk Hampl - 75 min
Martin Prusek – 95,24 %; Štefan Žigárdy - 91,79 % úspěšnost brankářů Pavel Francouz - 94,16 %; Zdeněk Orct – 92,42 %
Martin Prusek – 1,55; Štefan Žigárdy - 2,33 průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,93; Zdeněk Orct – 2,18
11. pořadí v domácí návštěvnosti 1.

Jak se vede Olomouci?

Náleží ji čtvrtá příčka, ale oproti Jihlavě, na kterou ztrácí jediný bod, má odehráno o zápas méně. V novém roce Olomouc během šedesáti minut ještě neprohrála, posledním přemožitelem bylo Znojmo ve středu 29. 12. 2010. Od té doby podlehli Moravané pouze Jihlavě (po samostatných nájezdech) a opět Orlům (v prodloužení).

Severomoravský kádr

Jedničkou v dresu Olomouce je šestadvacetiletý Štefan Žigárdy, jenž se v letošním ročníku zasloužil o tři ze čtyř shut-outů (jedním i proti Ústí nad Labem). Za sedmatřicet klání se může pyšnit úspěšností 91,79 %.

Připraven zasáhnout je bývalý reprezentační brankář z Vítkovic. Martin Prusek, který je v Olomouci na hostování zatím moc prostoru nezískává. Jeho procentuální úspěšnost za 271 minutu činí 95,24 %.

Kanadskému bodování vévodí šestatřicetiletý Milan Ministr, jenž se během čtyřiceti jednoho utkání radoval ze vstřeleného gólu jedenáctkrát, asistencí nastřádal o sedm více. O šest kanadských bodů méně má na kontě Michal Černý (12+11). Nejlepším střelcem Olomouce je kromě Černého i Petr Haluza (12+8).

Soupeř Ústí má ve svých řadách i nejtrestanějšího hráče ligy. 106 trestných minut již obdržel Radim Kucharczyk. Druhý nejtrestanější hráč Mory, Petr Domin, nasbíral 59 minut.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

Z předešlých soubojů vzešlo vždy šťastnější hostující mužstvo. Když hrály proti sobě tyto dva celky, hra v domácím prostředí se ani jednomu nevyplatila. V prvním střetnutí uspěl na Zimním stadioně v Olomouci ústecký Slovan (1:3), na konci listopadu zdolali svěřenci trenéra Petra Fialy Lvy poměrem 1:2. O negativní bilanci s týmem ze severu Moravy zatím svědčí poslední vzájemný zápas, kdy Severomoravané zvítězili ve Zlatopramen Areně 0:3. Během těchto zápasů nastřádal z ústeckého výběru nejvíce bodů Milan Mikulík (1+1).

Poslední zápasy obou celků

KLH Chomutov - HC Olomouc odloženo na 9. 2. 2011 - 17:30 hod. z důvodu marodky hostí!

HC Olomouc - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Haluza, 10. Černý (Polodna, Šedivý), 60. Černý – 9. Zohorna.

Sestava HC Olomouc: Žigárdy – Mikel, Ondrušek, Tesařík, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Pekr, Ministr, Řípa – M. Hlinka, Domin, Haluza – Šedivý, M. Černý, Polodna – R. Meidl, Brančík, Kolouch.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC VCES Hradec Králové 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Sklenička (Rod), 12. Roubík (Poživil), 20. Čurilla (Alinč, Hampl), 23. Šagát (Alinč, Diviš), 34. Handlovský (Hanzl, Klobouček), 39. Šagát (Alinč, Hořava), 41. Gureň (Alinč) - 13. Budínský (Koudelka), 31. Koudelka (Volráb).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Gureň, L. Poživil, P. Hořava, Vobořil, Boháč, Klobouček, K. Černý - Čurilla, Alinč, Hampl - Šagát, do 12. Roubík, Diviš - Sklenička, Rod, Ludvík - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.