Ú s t í n/L. - Jak symbolické. V 68. minutě středečního mega dramatu rozhodl ústecký kanonýr Jaroslav Roubík o postupu Slovanu do semifinále WSM Ligy. Ústečtí tak vyřadili "Jágrovo" Kladno po výsledku 4:3pp a celkově v sérii 4:2 na zápasy. Postarali se tak o největší senzaci play-off. "Nervozita Kladna hrála v náš prospěch," říká Jaroslav Roubík.

V osmé minutě prodloužení jste dostal puk za brankovou čáru. Viděl jste kotouč už v síti?
Petr Tenkrát střílel, puk se odrazil přede mě, dotlačil jsem to tam, padlo to za čáru a radoval se (úsměv).

Čím jste Kladno přehráli?
Nervozita a tlak, který se vyvíjel na Kladno, hrál v nás prospěch. Byli jsme vyrovnaným soupeřem a dotlačili to v náš prospěch.

Podali jste výborný týmový výkon, jakou máte atmosféru v kabině?
V kabině máme výbornou chemii už dva roky. Těším se na každý zápas, kluci taky a užíváme si to.

Do čtvrtfinále jste šli z předkola play-off. Byla to výhoda?
V předkole nás čekaly akorát další čtyři zápasy, takže to výhoda nebyla. Možná Kladnu uškodilo to, že dlouho nehrálo. Ale vyhrávali jsme a to nás hnalo dopředu.

Kladenští litovali toho, že v druhém zápase série nedokázali navázat na úvodní výhru 5:1 a přestalo se jim dařit...
Potvrdilo se, že když mančaft první zápas vyhraje jednoznačně, ten druhý je mnohem těžší. My jsme toho využili. Druhé utkání jsme u nich urvali v prodloužení, pak jsme hráli doma a tím se to zlomilo.

Vyřadili jste vítěze základní části, celky v tabulce dělilo 29 bodů...
Základní část se Kladnu povedla, v dlouhodobé části nás přehrávali, dávali si to, byli lepší. Ale o tom je play-off, to je nová soutěž a my jsme bojovali.

Jak jste si užíval atmosféru? Na ústecký stadion přišlo 5 468 diváků...
Děkuji fanouškům za úžasnou atmosféru, byli neskuteční, fantastičtí. Vytvořili elektrizující kulisu. Užili si to a my jsme k tomu přispěli našimi výkony.

Sérii jste odehráli na tři formace, ale pokračujete dál...
Je nás pět a půl a tři junioři, takže je to v pohodě (smích).

V semifinále váš čeká Dukla Jihlava. Co od ní očekáváte?
Na Jihlavu letos neumíme, takže se necháme překvapit. Chceme pro diváky předvést pěkné zápasy a užít si to. Na postup do baráže zatím nemyslíme (úsměv).

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.