OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Všechny góly, které jsme dali, byly spontánní, říká po výhře nad Havířovem Tomáš Rod
30.09.2014 | Barbora Wolfová

Všechny góly, které jsme dali, byly spontánní, říká po výhře nad Havířovem Tomáš Rod

Ústí nad Labem – I přes značně lepší hru domácích skončil zápas s Havířovem jen s jednobrankovým rozdílem. Pět minut před koncem zápasu ještě vedli domácí o tři branky (5:2), ale hostující Marek Loskot, se za záda Michaela Petráska trefil hned dvakrát za sebou. A tak zajistil napjatý konec utkání. O zápase mluví Tomáš Rod, který si připsal dva kanadské body (1+1).

Hned po půl minutě hry jste vstřelil první gól utkání. Myslíte si, že tento gól nabudil váš tým?
Myslím si, že ano, protože jsme během několika minut dali i další. I tak jsme neodehráli první třetinu dobře, kvůli dvěma zbytečně inkasovaným gólům. Od toho se odvíjel celý zápas, že jsme pustili Havířov do útoku, přitom to byl zápas, kde neměli mnoho šancí. Měli jsme v poklidu vyhrát a nedopouštět žádné drama.

Jak se Vámi vstřelený gól odehrál?
Beci rozehráli puk na Jardu Roubíka. Ten přihrál na Víťu Budínského, který mi dal citovou předávku, kterou i když jsem netrefil přesně k tyči, tak gólman už se nestihl přesunout.

Byl Havířov těžkým soupeřem?
Pro nás je každý soupeř těžký. Dnes jsme si z nich ale udělali těžkého soupeře sami. Zápas jsme mohli zvládnout určitě lépe a ušetřit tak síly do příštího zápasu.

Vaše asistence v pátém gólu byla trénovaná, nebo spontánní?
Bylo to spontánní. V přesilovce se založení takové akce trénuje úplně jinak. Všechny góly, které jsme dali, byly spontánní. Žádný natrénovaný signál nemáme. Byla to hezká akce od Víti Budínského pěkně o mantinel, že jsem nemusel brzdit na modré čáře. Jardovi Roubíkovi jsem se to snažil nahrát přes hokejku, protože tyto přihrávky umí zakončit s přehledem.

V posledních minutách byla situace vypjatá, jaké jste od trenéra dostali pokyny při oddechovém času?
Byla potřeba to zklidnit, protože jsme začali bláznit, nechávali jsme často hráče za sebou. Někdy jsme se až moc snažili, dělali jsme nesmyslné chyby a hráč nám vyplul před bránou. Úkolem bylo nepustit soupeře do šance.

Další zápas se odehraje v Českých Budějovicích, kde jste hrál čtyři sezóny. Jak na tyto roky vzpomínáte?
Hrál jsem tam celou střední školu, takže vzpomínám rád. Byly to víceméně nejlepší a bezstarostná léta. Zápas proti Budějovicím už pro mě není nic tak zvláštního, bylo jich už dost. Na souboj se přijedou podívat rodiče i přítelkyně protože to mají blízko, takže se budu snažit se ukázat v co nejlepším světle.

České Budějovice jsou poměrně daleko, neohrozí vzdálenost výkon vašeho týmu?
Myslím si, že ne, protože bychom byli alibisti, kdybychom se na to vymlouvali. Není to zas tak daleko, například výjezdy na Moravu jsou náročnější. Do Budějovic jsou to necelé tři hodiny, ale i tak se na to musíme připravit a vstoupit do utkání obdobně jako dnes akorát víc dozadu.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

7. třída: Sedmáci nestačili na Litvínov

Ú s t í n/L. - V posledním zápase před nucenou pauzou, se naše sedmá třída utkala na zimním... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv