CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 26. 2. od 18 h. | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Volke děkoval fanouškům. Jsem rád, že na mě nezapomněli, říká
24.08.2011 | Martin Pešout

Volke děkoval fanouškům. Jsem rád, že na mě nezapomněli, říká

Ú s t í n/L. - Nejenže své někdejší spoluhráče vychytal, ještě je pokořil dvěma gólovými přihrávkami. Brankář Litvínova Martin Volke si udržuje stabilní formu z uplynulé sezóny, což potvrdil i v dalším přípravném klání proti Ústeckým Lvům. „Na Ústí se mi daří. Trefují mě,“ tvrdí sám fantom v brance Chemiků.

Úterní večer na ledě svého bývalého klubu mu vyšel. Litvínov podržel jistými zákroky a navíc se stal nejproduktivnějším hráčem utkání. Dvě asistence za zápas u gólmana? Slušná bilance. „Možná se mi už něco podobného povedlo, ale spíše ve druhé lize. Byly to ale spíš náhody. Puk proskákal až na modrou čáru a tam už to kluci vyřešili,“ nedělá Volke ze dvou kanadských bodů velkou vědu.

Děvetadvacetiletý gólman se proslavil aktivní hrou holí, kterou na sebe na jaře upozornil v extralize. „Snažím se tím klukům pomoct. Když třeba mají protihráče na zádech, pošlu to ven po mantinelu,“ vysvětluje svou taktiku.

Zápasy na ledě Ústí mají pro Volkeho stále zajímavou příchuť. „Je to pro zvláštní. Přestože hraji v Litvínově, tak v Ústí bydlím a jsem Ústečák. Proti Slovanu jsem už nastupoval s Litoměřicemi. Takže taková konfrontace pro mě není nová, ale stále je to zajímavé,“ vypráví.

Na jeho stopu zanechanou v ústeckém klubu nezapomněli ani fanoušci, kteří po utkání vyvolávali jeho jméno. „Musím jim poděkovat. Je hezké, že na mě nezapomněli a je tedy vidět, že jsem tu jednou byl. I když spousta z nich si mě v Ústí asi nepamatuje. Ale je to příjemné,“ děkoval Volke žlutomodrým příznivcům.

V úterním večeru nemohlo být poraženého, protože Volkeho otec působí v realizačním týmu Slovanu. „Vždycky se trochu hecujeme, ale není to nic velkého. Sranda musí být. Bavil jsem se i s některými hráči Ústí, kteří se mnou za Slovan hrávali. Na ledě ale hraje každý sám za sebe,“ upozorňuje.

Volke se připravuje na novou sezónu, do které možná poprvé v kariéře vyjede jako jednička. „Těším se na sezónu, snad se dobře připravím. Ale kdo začne chytat, to je na trenérech. Tým máme kvalitní, dobře vyvážený. Všechny celky omlazují, stejně jako my. Současně máme i starší hráče. To je potřeba,“ uzavírá.

Pojkar: Hodně zvláštní zápas

Ještě zajímavější příchuť měl souboj s Ústím pro obránce Davida Pojkara. „Bylo to pro mě hodně zvláštní. Vždyť jsem v Ústí pět let hrál,“ říká pilíř ústecké obrany posledních let, který je v Litvínově na hostování do konce sezóny.

Ani Pojkar nedovolil domácím se výrazněji prosadit a měl velký podíl na vítězství Litvínova. „Jsme rádi za každý vyhraný zápas. Každé vítězství navíc pomáhá i psychicky,“ tvrdí.

V litvínovské šatně se Pojkar cítí jako doma. „Hráče jsem znal už z mého krátkého působení v Litvínově z loňska. Navíc v Litvínově hraje řada hráčů, co prošla i Ústím, takže s tím problém nebyl.“

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

7. třída: Ústí nestačilo na PZ Kladno

Kladno - Ústecká sedmá třída ve víkendovém zápase nestačila na svého soupeře. Týmu PZ Kladno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv