Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Vít Borůvka: Chceme udržet starší dorost v extralize
25.06.2013 | Jan Prošek

Vít Borůvka: Chceme udržet starší dorost v extralize

Ústí nad Labem – U starších Lvíčat se usídlil na podzim loňského roku. Až během letní přípravy poprvé poskytl rozhovor. Vít Borůvka společně s Miroslavem Machem budují tým, který, doufají, nebude hrát v nejvyšší soutěži „druhé housle“. Cíl by se dal definovat jedním slovem - nesestoupit.

Příprava na suchu se blíží ke konci. Jak ji hodnotíte?

Hodnotím ji pozitivně. Máme podobný problém jako juniorka – málo hráčů. Ti, co tu jsou, se připravují dobře a poctivě. Líbí se nám přístup k tréninkům. Myslím si, že i sami hráči na sobě pozorují zlepšení. Bude to dobrý odrazový můstek pro další část přípravy.

Jak velkým problémem je absence konkurence?

To se ukáže až na ledě. Hráči, kteří tu jsou, udělali přes léto velký pokrok. Ukázali, že konkurence není všechno. Je to ale dobrá a v některých případech nezbytná věc. Jde o to, že pak vyvíjí maximální úsilí a výsledky jsou daleko lepší. Někteří hráči jsou pohodlní a vědí, že jim stačí menší úsilí a do sestavy na zápas se dostanou. Je to o každém hráči a jeho přístupu k hokeji.

V týmu jsou i loňští mladší dorostenci. Jak se jeví?

Jak sami říkali, je to pro ně skok. Myslím, že se s tím poprali dobře a bojují statečně. Vyrovnávají se klukům, kteří jsou ve starším dorostu druhým rokem.

Máte představu o sestavě?

O té jsme se ještě nebavili. Ještě máme dost času. Nicméně v brance to vypadá tak, že jedničkou bude Robin Zvědělík, který v minulé sezóně pomohl mladšímu dorostu postoupit. Mančaft se ještě bude určitě vyvíjet. Budeme se snažit ho nějak vhodně posílit. Chceme zde mít hráče, kteří mají ke klubu nebo městu nějaký vztah. Do týmu přišla loňská první formace z mladšího dorostu. Jestli spolu budou hrát, to se uvidí. Sestavu poskládáme tak, aby byla nejlepší pro hráče i pro tým jako celek.

Vytváří se budoucí formace již při hraní her?

Sportovních her, bohužel, moc nemáme. Když jsme je hráli, většinou se někdo zranil. Doplňkové hry dávkujeme velice opatrně, abychom se všichni nezranili.

Jaké jsou cíle pro sezónu?

Jednoznačným cílem je záchrana v extralize. Je to kvalitní soutěž. Úkol to není snadný, uděláme pro splnění všechno.

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv