Ú s t í n/L. - Po utkání s Benátkami jsme vyzpovídali nejproduktivnějšího útočníka Tomáše Vildumetze. V posledním venkovním zápase první části Chance Ligy si připsal jednu branku, když vystřelil přes celé hřiště puk do prázdné branky, a tím tak upevnil vítězné skóre Slovanu, který bodoval v pátem utkání v řadě.

Dnes jste nastoupili k poslednímu utkání první části Chance Ligy proti Benátkám, jak byste dnešní výkon týmu zhodnotil?
Dnešní zápas byl velice těžký, protože ještě po druhé třetině jsme prohrávali o jednu branku, ale ubojovali jsme to, a nakonec otočili výsledek.

Co se stalo tak zásadního, že jste dokázali vstřelit v závěrečné části hry tři branky?
V poslední části jsme šli za vyrovnáním, šance tam z naší strany byly. Poté, co padl první gól na 1:1, si myslím, že už jsme měli více ze hry a odměnou byl druhý gól.

Dnes jste se dokázal prosadit přes celé hřiště do prázdné branky, jak tato situace vznikla?
Situace vznikla, že nás snad drželi přes minutu v obranném pásmu, vyhodili jsme to, a poté jsme měli puk. Byl signalizovaný ofsajd, takže jsem dostal nahrávku a zkusil jsem to od půlky. Trochu jsem se bál, že to chytí hráč v bráně, ale naštěstí puk prošel.

Čtyři vyhrané zápasy v poslední době a inkasovali jste v nich jen čtyři branky, zaměřili jste se více na obrannou činnost nebo se můžete hlavně spolehnout na perfektní brankářské duo?
Samozřejmě, že všechno jde z obrany a pracujeme na tom, ale myslím si, že je to taky o tom, kdo dá první gól a pak se nikam tým nemusí honit. Navíc na gólmany se můžeme vždy spolehnout.

Patříte k nejproduktivnějším hráčům ústeckého týmu, sledujete své statistiky?
Určitě vím, kolik mám branek a asistencí, ale teď se hlavně koukám na tabulku. Máme jeden cíl, a to udělat minimálně desáté místo v tabulce. Ve hře je čtyřiaosmdesát bodů, tak máme o co hrát.

Bodovali jste v pátém utkání v řadě, jaká je momentální nálada v kabině?
Momentální nálada je, když jsme udělali z pěti zápasu třináct bodů, výborná, ale víme, že je to jen začátek a musíme makat dále.

Budete mít v následujícím týdnu nějaký odpočinek nebo budete pokračovat v obvyklém tréninkovém vytížení?
Odpočinek máme snad jeden až dva dny, jinak trénujeme pořád stejně a těšíme se na další porci zápasů.