Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Ve středu první ostré derby sezony s Kališníky
15.10.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ve středu první ostré derby sezony s Kališníky

Ú s t í n/L. - První ostré derby letošní sezony s Kališníky z Litoměřic se odehraje ve středu na ledě Kalich arény. Náš nedaleký soupeř hraje ve velké pohodě a je aktuálně na 3. místě Chance ligy. S Litoměřicemi jsme navíc nedokázali uspět již šestkrát v řadě. Povede se to Slovanu právě středu? Utkání začíná v 17.30.

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice jsou opět vážným kandidátem na postup do play off. Jejich tým je mixem mladých talentů, kteří jsou zapojení do projektu Dukla, a kvalitních zkušených hokejistů v čele s finským duem. Řeč je o Markusi Korkiakoskim a nové před sezónní posile Kristianu Kangasovi, který působil naposledy ve finské druhé nejvyšší soutěži, v týmu Hermes. „Pro mladé hráče je to dobrá škola. Setkají se s jiným stylem hokeje, jinou školou a navíc musí při komunikaci překonávat jazykovou bariéru, což jim do budoucna může pomoct," uvedl o finských posilách předseda klubu Daniel Sadil. Trenéři Stadionu si pak cení, že oproti předešlému ročníku dorazili mládežničtí reprezentanti do Litoměřic už na suchou přípravu. Tým je tedy pohromadě delší dobu, což je vždy ku prospěchu věci. Loni se skládal na poslední chvíli a bylo to znát. Svazem podporovaný projekt Dukla jde do třetí sezony. A mohla by být nejúspěšnější.

Trenérské duo David Bruk a Daniel Tvrzník se muselo před sezonou vypořádat s citelným odchodem ústeckého odchovance Jana Kloze, ten zamířil o patro výše do Pardubic. Nahradit by jej měl právě finský útočník Kangas. Radost naopak musejí mít trenéři z dalšího ex-ústeckého hráče Aleše Pavlase, ten je nejzkušenějším hráčem v týmu Kališníku a právě on jde mladým spoluhráčům příkladem. Aktuálně se však tým musí obejít bez jeho služeb, jelikož je na seznamu zraněných.

HC Stadion Litoměřice

  • Odehrané zápasy: 14
  • Počet získaných bodů: 28
  • Nejlepší střelec: D. Voženílek
  • Nejproduktivnější hráč: D. Voženílek

Kališníci zatím potvrzují, že projekt Dukla má smysl a třetí sezona v tomto režimu se rozjela velmi dobře. Litoměřice jsou na 3. místě tabulky s počtem 28 bodů a ztrácí na vedoucí Motor pouhé čtyři body. Největší progres zaznamenal v tomto ročníku třiadvacetiletý útočník Daniel Voženílek. Ten je aktuálně nejlepším nahrávačem Chance ligy a celkově je třetí nejproduktivnější hráč celé soutěže. Suma sumárum 18 bodů (5+13). Finský objev Litoměřic Markus Korkiakoski je zatím letos na deseti bodech (5+5). A co jeho nový finský spoluhráč Kristian Kangas? Po čtrnácti zápasech zatím pět bodů za tři branky a dvě asistence. Co může být problémem pro Stadion je domácí mistrovství světa juniorů. Pokud na něj odcestují například Otakar Šik a Vojtěch Střondala, může to být pro Litoměřice citelná ztráta.

Sestava Litoměřic v posledním utkání

A. Beran – Šalda, Kukla, Strejček, Dajčar, Klejna, Marcel – Voženílek, Jícha, Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – Sklenář, Vitouch, Kangas – Kropáček.

Poslední utkání Litoměřic

HC Frýdek – Místek - HC Stadion Litoměřice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2).

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Martynek, Kovář), 39. Martynek (Novotný, Kudla) - 20. Jícha (Strejček), 34. Kangas, 58. M. Beran (Jícha, Marcel), 60. Kadlec (Voženílek, Marcel).

Poslední vzájemné zápasy

V sezoně 2018/2019 jsme nedokázali v regionálním derby s Kališníky získat ani jeden bod. Když vezmeme v potaz i dva přípravné zápasy před aktuální sezonou, natáhla se šňůra bez získaného bodu proti Litoměřicím již na šest utkání. Poslední vzájemné utkání na ledě Kalich arény jsme odehráli právě v rámci přípravy na letošní sezonu.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 8:2 (5:1, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky 2. Jánský (Strejček, Voženílek), 6. Vitouch (R.Procházka), 8. Šik (Štohanzl, Klejna), 9. Korkiakoski (Kropáček, Sklenář), 15. Korkiakoski (Kukla, Marcel), 28. Sklenář (R.Procházka), 40. Marcel (Kadlec), 58. Marcel (Kukla) – 11. Veber (M.Bláha), 27. Maršoun (Severa) – 11. Veber (M. Bláha), 27. Maršoun (Severa).

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv