Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Ve středu přijďte na souboj s Havířovem
26.11.2018 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Michal Polák

Ve středu přijďte na souboj s Havířovem

Ú s t í n/L. - V rámci 29. kola nás čeká soupeř z dalekého Slezska. Tým AZ RESIDOMO Havířov, druhý nejlepší tým soutěže, co se týče venkovních zápasů. Potvrdí Slovan zlepšující se výkony podpořené dobrými výsledky a oplatí Havířovu porážku z prvního vzájemného utkání? Přijďte se přesvědčit sami. Utkání startuje ve středu 28.11.2018 od 18:00.

Tváří v tvář: HC Slovan – AZ RESIDOMO Havířov

AZ RESIDOMO Havířov

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara měli v pondělí volný los a měli tak více času na regeneraci a přípravu na toto střetnutí. AZ zažívá aktuálně příjemnější část sezony. Hokejistům ze Slezska patří 7. místo v tabulce Chance Ligy, a to při zisku čtyřiceti dvou bodů. Z posledních patnácti odehraných utkání poznal Havířov hořkost porážky pouze čtyřikrát. Co se týče venkovních utkání, tak je Havířov druhým nejlepším týmem v soutěži. Z dosavadních třinácti venkovních utkání si přivezl zpět domů celkem osm výher. Jedna z věcí, která však Slezský tým trápí je koncovka. Čtyři a sedmdesát branek je řadí na třetí nejméně produktivní tým v soutěži. Méně branek vstřelila pouze Kadaň (60) a Benátky (59).

Co se týče individuálních statistik, tak nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v průměru na zápas obránce, který zná ústecké prostředí z působení v sezoně 2012-2013, Jakub Matai, který má v průměru na zápas čas na ledě 20 minut a 36 vteřin. Z útočníků je nejvíce vytěžovaným hráčem Slovák Branislav Rehuš, který má průměr času na zápas 19 minut a 53 vteřin. V brankovišti Havířova vládne, Ondřej Bláha, který odchytal celkem jedna dvacet utkání s úspěšností zásaů 89,04%.

Sestava AZ RESIDOMO Havířov z minulého kola:

Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Rutar, Staněk, Mrowiec, Bořuta, Dudek – O. Procházka, F. Seman (A), Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Rehuš, R. Veselý, Kotala – Macuh, Cihlář.

Poslední odehrané utkání:

AZ RESIDOMO Havířov - Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk, Haas) – 21. Vampola (Strnad, Machač), 40. Zikmund (Strnad, Vampola), 42. Říha (Nash, Vampola).

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola:

Stezka (Volke) – Zukal, Látal, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček, M. Jandus – Chrpa, L. Volf, Severa – Melka, Jícha, Jánský – Krliš, Davídek, Tůma – T. Jandus, Kropáček, Pšenička.

Poslední odehrané utkání:

Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po sn. (1:2, 1:0, 0:0).

Branky a nahrávky: 8. Machač (Kubík), 31. J. Strnad (Redlich), 63. J. Strnad (Vampola) – 1. Jícha (Jánský, Melka), 13. Jícha (Melka)

Vzájemný zápas

První vzájemné utkání této sezony se odehrálo na Slezsku a přineslo celkem devět branek. Slovanu však nepřineslo ani bod, a to i přes to, že Slovan šel v první třetině do dvoubrankového vedení.

AZ RESIDOMO Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem 6:3 (0:2, 3:0, 3:1).

Branky a nahrávky: 21. R. Veselý (Rehuš), 32. F. Seman (R. Veselý, Rehuš), 35. Gřeš (Pořízek, Kotala), 45. R. Veselý (Rehuš, Bořuta), 46. Bořuta, 60. R. Veselý (Rehuš, Gřeš) – 16. D. Merta (Vrdlovec), 16. Severa (L. Volf), 41. L. Volf (Severa).
 
 
Aktuálně na webu

Slovan doplňuje kádr o další hráče

Ú s t í n/L. - Vedení Slovanu se pro příští sezónu dohodlo na spolupráci s brankářem Petrem... Celý článek

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv