Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi jsou po šestnácti kolech na druhém místě. V posledním mistrovském utkání padli na ledě Jihlavy poměrem 1:3. Ve středu, 31. října 2012, změří hráči Slovanu síly s dalším klubem z Vysočiny. Protože ve Zlatopramen Areně bude probíhat taneční show, duel proti Třebíči se odehraje na ledě HC Děčín. Utkání startuje netradičně od 18.00 hodin. Úvodní buly vhodí exústecký gólman Jiří Zikmund. Během zápasu bude probíhat jeho autogramiáda. Fanoušci, kteří do Děčína přijedou, tak mají jedinečnou možnost získat podpis tohoto legendárního brankáře.

Aktuální forma Třebíče

Celek Horácké Slavie má odehráno šestnáct utkání a patří mu sedmá příčka tabulky. Zajímavostí je, že v základní hrací době dokázali bíločervení shodně šestkrát vyhrát i prohrát. Jedenkrát dokázali zvítězit v prodloužení a jedenkrát udolali soupeře v samostatných nájezdech. Také bilance prohraných duelů vykazuje jednu prohru v prodloužení a jeden ztracený zápas v nájezdech. Za tyto výkony náleží hráčům z Vysočiny čtyřiadvacet bodů. Od 15. října drží tento tým bodový půst. V posledních pěti zápasech získali hokejisté z Třebíče pouze jediný bod, za prohru v prodloužení proti Kadani (1:2pp).

Nejlepší hráči

Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie je útočník Vilém Burian, kterému s deseti kanadskými body patří první příčka (3+7). Devět bodů nasbíral v šestnácti duelech David Dolníček, za čtyři branky a pět asistencí. Pomyslný bronz náleží taktéž forwardům, Davidu Ostřížkovi (5+3) a Jakubu Čuříkovi (2+6). Oba jmenovaní mají shodně, osm bodů.

Nejlepší střelec dle statistických výkazů je David Ostřížek. Tento hráč má na svém kontě pět úspěšných tref. Hned za ním, se čtyřmi zásahy je David Dolníček. Poslední příčka v tomto hodnocení patří Vilému Burianovi a Tomáši Vondráčkovi, kteří třikrát skórovali.

Nejvíce asistencí se podařilo nastřádat Vilému Burianovi. Sedmkrát přihrál spoluhráčům na gól. Šestkrát byl v nahrávce úspěšný Jakub Čuřík. Pětkrát asistovali u branek David Dolníček a zadák Jan Zdráhal.

Nejvíce vytíženým brankářem je dvaadvacetiletý Marek Čiliak, který strávil v kleci 923 minut. Průměrně inkasuje 2,02 gólů za zápas. Jeho procento úspěšnosti se pohybuje hranici 94,21%.

Vzájemné duely

První měření sil v letošní sezóně proběhlo na ledě třebíčského zimního stadionu v rámci 4. kola. Ačkoliv Třebíč vstoupila do zápasu lépe, nakonec si tři body za výhru odvezli Ústečtí Lvi. Úvodní branku klání vstřelil třebíčský Kaut. Hostující Sklenička v 6. minutě vyrovnal. Čtyři minuty před první sirénou překonal Koutského Čuřík a vytvořil tak jednobrankový náskok. Branky začaly znovu padat až ve třetí části. Ve 46. minutě srovnal stav modrožlutý Ludvík. Pět minut před závěrečným signálem prostřelil Čiliaka Roubík a poslal šelmy do vedení. Bíločervení zkusili power-play, ale ani početní výhoda další branku nepřinesla. Třebíč v domácím prostředí podlehla Severočechům těsně, 1:3.

Poslední utkání obou celků

• Královští lvi Hradec Králové - SK Horácká Slavia Třebíč 0:2 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 26. Moskal (Šagát), 46. Budínský (Mikeska).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak – Rangl, Dlapa, Sláma, Zdráhal, Sobotka, Malena, Peroutka – Nahodil, Dolníček, M. Čech – Vondráček, Čuřík, Burian – E. Kadela, Káňa, Fořt – Přibyl, Moučka, Křivohlávek.
  • HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 7. Jeslínek (Filip, Dobrovolný), 13. Polcar (Hubáček, Jaroš), 49. Čachotský (Drtina, Maliník) - 55. Sklenička (Poživil, Tůma).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Holomek, Motejlek - R. Kovář, do 40. Hess, do 40. Rod - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš - D. Tůma, do 40. Matai, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička.