Chance Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 26.9.2020 od 17:00 hod.
Ve čtvrtek souboj Lvů s Medvědy
11.08.2004 | Miroslav Janíček

Ú s t í n/L. - V pořadí třetí přípravný zápas na "domácím ledě" v Děčíně sehrají ve čtvrtek 12. 8. hokejisté Slovanu. Tentokrát přivítají mužstvo HC Berounští Medvědi. Začátek zápasu je opět v 18 hodin. Vzhledem ke kvalitě všech předchozích soupeřů Berouna nás nečeká žádný jednoduchý zápas a můžeme jen doufat, že se hokejisté Slovanu o výsledek poperou, aby tak odčinili porážku 2:6 s Hradcem Králové.

Jistě mají ještě všichni v živé pamětí, že účastník letošního finále play off, ve kterém podlehl Jihlavě, vyřadil naše hokejisty celkem s přehledem 3:0 na zápasy. Beroun přes léto udržel základní kostru týmu, který se loni zasloužil o historický úspěch, ke které by se v průběhu srpna měli na hostování postupně připojovat další perspektivní mladí hráči. V brance zahájili trénink Miroslav Kopřiva s Romanem Handlem. Největší rybu však Medvědi ulovili na post obránce. Tou je bývalý reprezentant a držitel Zlaté hokejky za rok 1991 Bedřich Ščerban, naposledy hráč německého Freiburgu. Dlužno říci, že tu byla i možnost, aby se připojil k Ústeckým Lvům, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. V přípravě Medvědi zatím čtyřikrát prohráli (Litvínov 1:8, Pardubice 1:4, Jágr Team 6:8, Kladno 1:7) a jednou zvítězili. To bylo právě v jejich posledním zápasu, kdy si porážku 0:2 odvezla Mladá Boleslav.