Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Ve 4. kole za lídrem do Jihlavy
16.09.2005 | Jan Horák

Ve 4. kole za lídrem do Jihlavy

Ústí n./L. - Třetí kolo přineslo Ústeckým Lvům nečekanou ztrátu se Sarezou Ostrava, z které také vyplývá průběžné sedmé místo v tabulce. Naopak Dukla Jihlava zvládla vstup do sezóny na výbornou a s osmi body vede celý ligový peloton. V sobotu 17. září od 17:30 bude mít Ústí možnost zaznamenat po deseti dnech plný bodový zisk.

Loňská sezóna

Větší části hokejových nadšenců je určitě známé, že Jihlava se v první lize objevuje po roční přestávce, vyplněné nezdařilým účinkováním v extralize. Ačkoliv do sezóny 2004/2005 vlétla Dukla domácím vítězstvím 6:2 proti Slavii, tehdejšímu poraženému finalistovi, již od třetího kola neodvratně směřovala k bojům o záchranu. Konečná bilance 40 porážek a pouhých 6 vítězství v řádné hrací době vrhla Jihlavu do barážových spárů Českých Budějovic. Jihočeský tým, posílený o zvučná jména Dvořáka, Prospala nebo Turka, se po úvodní porážce 1:5 nadechl k velkým výkonům a po pátem utkání mohl slavit postup do nejvyšší soutěže. Duklu čekala cesta opačným směrem, do prvoligových vod.

Změny v kádru

Sestup do první ligy s sebou přinesl důkladné pročištění jihlavské kabiny. Svatyni žlutočervených už nebudou hájit Lukáš Hronek a Edgars Maslaskis, oba zamířili po hostování v Dukle zpět do svých mateřských klubů. Prvně jmenovaný oblékne opět slávistický dres a lotyšský reprezentant se postaví do klece Karlových Varů.
Taktéž obranné linie se řádně ztenčily. S Petrem Buzkem byla ukončena smlouva již během základní části extraligy a mistr světa z roku 2000 nyní hájí barvy Slovanu Bratislava. Obranný val Jihlavských bude nadále postrádat Dušana Devečku (Liptovský Mikuláš), Tomáše Dolanu, jenž se upsal druholigovému švýcarskému klubu Forward Morgers, či Tomáše Ficence (Žilina). Defenzivním výkonům Petra Punčocháře budou letos tleskat v Litvínově a po vypršení smlouvy se vydal do Skalice Martin Zajac. Doplnit obranné řady se vrátili z píseckého hostování Přemysl Duben respektive Martin Lupač. Mezi čerstvé posily jihlavské defenzivy se zařadí také Jiří Dobrovolný z Plzně (na hostování) potažmo Slovanu dobře známý Robert Pospíšil, jenž si po roce ve francouzském Epinalu zahraje znovu v Čechách.
I útočná síla se oslabila o některá známá jména. S vypršením smlouvy nastaly velké starosti Romanu Kaděrovi (bez angažmá), Pardubice přivítají navrátilce Ladislava Lubinu, do Košic se stěhuje Pavel Vostřák a Aleš Padělek zkusí štěstí v Plzni. Zcela nový útok naopak vytvořili spolu se Sparťanem Janem Dušátkem (na hostování) Michal Blanár a Jonáš Fiedler, kteří přišli do 1. ligy z nižších zámořských soutěží. Jako domácí se na Horáckém stadionu mohou po roce hostování znovu cítit Ota Lazorišák, Ondřej Polák (oba Pelhřimov) společně s Vladimírem Říhou (Mladá Boleslav). Zvýšenou motivaci bude mít v sobotu Daniel Hodek, bezpochyby se bude snažit svým bývalým spoluhráčům připravit řadu těžkých chvilek.

Příprava a vstup do soutěže

Dvanáctkrát se Jihlava postavila k přípravnému utkání, třikrát v rámci turnaje Polygon Cup, kde vedle Nitry, Žiliny a polské ComArch Cracovia obsadila poslední čtvrté místo. V přípravě došlo mimo jiné i na opakovaná měření sil s Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, Jihlava však ze všech čtyř střetnutí odešla jako poražený. Překvapivě však Jihlavští zdolali 4:2 na domácím ledě Pardubice. Celková bilance vypadá z pohledu Dukly následovně: 4-2-6, se skóre 33:41.
První dvě ligová kola uhájila Jihlava domácí prostředí jak proti Hradci Králové (4:1), tak s Chomutovem (3:0). Třetí zápas rozhodli svěřenci trenéra Chalupy na olomouckém stadionu v prodloužení, kdy na konečných 3:2 upravil Rytnauer.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemná ligová utkání se datují k ročníku 2003/2004. Tehdy oba kluby dokázaly před zraky domácích fanoušků uhájit vítězství.
Ústí - Jihlava 5:2
Jihlava - Ústí 6:3

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Drábek, Vála, Klobouček, Kudrna, Mazanec, Pavlas, Grof, Zápotočný - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Antoš - Kysela, Slížek, Kuchler - Buďa, Klimt, Lopuski.
Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Malena, Dobrovolný, Pospíšil, Duben, Staněk - Rytnauer, Bakus, Hodek - Polák, Altrichter, Čachotský - Lazorišák, Hlouch, Havel - Fiedler, Dušátko, Blanár.

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv