Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1
Václav Novák: Zápas asi zlomilo moje vyloučení
01.12.2007 | Marcel Voneš

Václav Novák: Zápas asi zlomilo moje vyloučení

Ú s t í n/L. - V prvním derby na ledě Litvínova Ústečtí Lvi nebodovali, ale partii sehráli vyrovnanou. Dvakrát se sice žlutomodří dostali do vedení, Litvínovští však vždy krátce poté srovnali. Dobrou formu potvrdila nově vytvořená formace Novák, Martinec, Šaffer, která bodovala i ve svém čtvrtém zápase. Trefa Václava Nováka v závěru už však znamenala pouze snížení na 4:3. Vyhecované utkání přineslo několik osobních trestů, jedním z takto potrestaných byl v závěru i Daniel Zápotočný.

„Sice jsem dal gól, ale udělal jsem hroznou chybu při oslabení pět minut před koncem,“ kál se po zápase útočník Václav Novák. „Vyhazovali jsme puk, ten to tam trefil na hrudník. Já fauloval Janského. Já bych řekl, že to faul nebyl, že skočil. Ale dobře, to je hokej, umí to a byla moje chyba, že jsem se nechal takhle nalákat,“ nevymlouvá se.

„Je to prostě nedisciplinovanost, se kterou se ale potýká celý tým. Máme hodně vyloučených a dost z toho inkasujeme,“ vidí Novák hlavní příčinu neúspěchu v derby. „My jsme tým, který se musí soustředit a vyhecovat na každý zápas,“ odmítá zkušený forvard, že na severočeský souboj by se tým více hecoval. „Musíme jít krůček po krůčku a sbírat ty bodíky. Taky bychom se chtěli v tabulce dostat trošku výš. Chtěli jsme tu vyhrát, v první třetině jsme hráli výborně, v té druhé taky. Ale prohráli jsme.“

Kde se podle hráče s číslem třináct zápas rozhodl? „Ten zápas asi zlomilo moje vyloučení. Tam to zvýšili na 4:2. Ale to je o těch vyloučeních a o dorážkách, my to před bránou nečistíme a protihráči mají dostatek času na dorážky. V šatně jsme se bavili o tom, že se nenecháme vyprovokovat a že budeme hrát bez zbytečných faulů. My třeba neděláme takové zákeřné fauly, ale zase třeba háčkujeme.“

Sedm zápasů v ústeckém dresu už má za sebou třiatřicetiletý forvard. „Trávím na ledě hodně času, mám hodně důvěry od trenéra, chci pomoct Ústí zachránit extraligu. Jsem teď srdcař Ústí,“ opakuje Novák, kterého čeká v neděli návrat na led Liberce. Je to jako každej druhej zápas,“ nepřipouští si zvýšenou motivaci, ale přiznává, že se těší na setkání s fanoušky Bílých Tygrů. „Já si tam fanoušků vážím a po zápase jim určitě půjdu poděkovat a rozloučím se s nimi, uzavírá Václav Novák.

Vyhecovaný zápas nedohrál ústecký obránce Daniel Zápotočný. Začalo to tím zákrokem od Šlégra, který to postavil do úplně jiný roviny,“ připomíná důrazný bek moment z první třetiny, od kterého se na ledě přitvrdilo.“ Pak přišel další zákrok, ale já si myslím, že ten rozhodčí to všechno posoudil tak jak měl. Od tý doby to bylo vyhecovaný. My jsme je zaskočili tím aktivním přístupem, oni si mysleli, že nás přejedou. My jsme do té půlky zápasu hráli výborný hokej," pokračuje v hodnocení.

A jak ústecký obránce viděl situaci před odchodem na trestnou? „Tak tam David Pojkar zbytečně štouchal do Reichela, který ten faul přihrál a na to tam přijel po odpískání Jánský, který ho tam zezadu přibil a pak tam štěkal. Když jsem ho vyzval na souboj, tak se otočil a odjel. To mě rozčílilo,“ vrací se trestu Zápotočný.

Do Litvínova zavítala velmi slušná podpora i z Ústí. „Určitě mě to překvapilo. Je to výborný zážitek, když na cizím kluzišti slyšíte stadion křičet „Ústí.“ Myslím, že to překvapilo i domácí fanoušky. My jsme jim za to vděční a já před fanouškama smekám," vzkazuje příznivcům Daniel Zápotočný.


K zákroku, po kterém skončil Jiří Zeman v nemocnici s podezřením na těžký otřes mozku, se vyjádřil i hříšník Jiří Šlégr: "Od nich přešla nahrávka na útočníka, já tam šel zádama. On ten puk nepřebral, takže to asi faul byl, ale podle toho, co jsem viděl na videu, tak maximálně na dvě minuty.“ říká hráč s přezdívkou Guma. „Chtěl jsem ho trefit tělem, ale určitě jsem ho nechtěl zranit,“ doplňuje.

„Neviděl jsem to, budu se muset ještě podívat na video,“ řekl k situaci litvínovský Robert Reichel, který obdržel osobní trest. „Já jsem jen bouchnul hokejkou do zapalovače, který ležel na ledě, rozhodčímu jsem neřekl ani slovo, nerozumím tomu,“ hájil se kapitán po zápase. "Takovýho mladýho rozhodčího komentovat nebudu, je na té komisi rozhodčích, že sem takové posílají," uzavřel své hodnocení.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan tahal za kratší konec, z Třebíče jede bez bodů

T ř e b í č - Na dobrý domácí výkon proti Jihlavě Slovan dnes nenavázal, v utkání proti Třebíči byl... Celý článek

PREVIEW: Slovan čeká cesta na Vysočinu, utká se s Horáckou Slavií Třebíč

Ú s t í n/L. – V rámci jedenadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek do Třebíče. Slovan má... Celý článek

Petr Hamalčík: Věřil jsem, že ten bod navíc uděláme

Ú s t í n/L. - Dlouhý středeční večer prožili aktéři utkání 20. kola mezi domácím Slovanem a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv