Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Václav Novák: Tři body jsou super
12.01.2008 | Hanka Veigendová

Václav Novák: Tři body jsou super

Ú s t í n/L. - V dalším severočeském derby dokázali Ústečtí Lvi porazit šelmy z Liberce 4:1. Místo zabijáckých Tygrů, viděla Zlatopramen Arena mírumilovná koťata, která jen jednou dokázala vystrčit drápky, když Zikmunda překonal Víšek. Jinak to byli Ústečtí, kteří diktovali tempo hry. Zvláštní nádech měl tento zápas pro kapitána Václava Nováka, který ještě nedávno v Liberci působil.

Poprvé v novém roce dokázali Ústečtí Lvi plně bodovat. „Na tento zápas jsme se připravovali jako na každej jinej zápas, ale věděli jsme, že přijede hodně kvalitní mančaft, tak jsme to zkusili, plnili jsme příkazy trenéra a povedlo se nám to. Tři body jsou super," radoval se kapitán Ústeckých Lvů Václav Novák.

Právě pro něj měl tento zápas zvláštní nádech. V dresu Bílých Tygrů ještě nedávno působil. „Já hraju každej zápas s chutí, ale že to byl právě Liberec, tak si cením toho, že jsme ho porazili. Každé vítězství je pro Ústí hodně důležitý, pomůže nám to se trošku vyhrabat vejš. Když prohrajete šest, sedm nebo osm zápasů, tak jdete níž a níž a je to strašnej nápor na psychiku. Každé takovéhle vítězství s takovým mančaftem jako je Liberec nás zase trošku dostane nahoru."

Ústecké Lvy pronásleduje jako noční můra zranění obránců. Dnes k nim ještě přibyl David Pojkar. „Liberec měl zranění, my máme zranění, je to strašně těžký. Ale my nemáme tolik hráčů jako třeba Liberec. Takže o to si víc ceníme toho vítězství, ale musíme se připravit na další zápas. Rychle zapomenout na nějakou euforii," hodnotil kapitán.

Ale i přes velkou marodku to Ústečtí Lvi zvládli a bodovali. Velkou zásluhu na vítězství měl jak brankář Jiří Zikmund, tak i celé mužstvo. „Tak samozřejmě, že nám Jirka hodně pomohl, ale celkově bylo vidět na všech hráčích, že ta chuť tam je. I přístup je jinej, než poslední zápasy, co jsme tady hráli. A přesně to jsou ty věci, který si musí srovnat každej hráč v hlavě. Když bude každej přistupovat na sto procent na zápas, tak se ty výsledky dostaví. Každej musí začít u sebe a stoprocentně pracovat na ledě," chválil Novák.

I samotný kapitán měl několik šancí, které neproměnil. „Na to nemám, co dodat. Jsem dřevěnej a je to ostuda, co jsem dneska předváděl (směje se). Jsem tam asi třikrát nebo čtyřikrát netrefil bránu, do těch šancí jsem se dostal, ale hlavní je, že ty góly dal někdo jinej a já z toho mám velkou radost. Kdybychom ty góly nedali, tak mě to bude hodně mrzet, ale dali to kluci, takže super."


V dresu Ústecký Lvů se při dnešním zápase představil nový obránce Marek Zukal, který působil v minulé sezóně v ústecké juniorce, kde odehrál 29 zápasů. „Pan Šaffer mi před třemi dny zavolal, jestli bych se nechtěl vrátit, tak jsem kývl na jeho nabídku a jsem tu. První trénink jsem absolvoval ve čtvrtek, takže jsem byl před zápasem dvakrát na ledě."

Zukal se objevil v obranné dvojici s Jakubem Evanem. „My jsme si dobře rozuměli, takže výborná spolupráce." A co říká na partu v ústeckém týmu? „Myslím, že kolektiv je úplně super, přijali mě velmi dobře. Zápisné jsem už také odevzdal (směje se), takže zatím dobrý."


V dnešním zápase si Pavel Janků připsal jednu asistenci a jeden gól, kterým poslal Ústečany do vedení. „Myslím si, že jsme hráli velmi dobře, měli jsme hodně šancí. Šance měl samozřejmě i Liberec, pár okýnek jsme tam měli, ale nám dneska zachytal výborně gólman. My jsme hráli dobře, měli jsme dobrou taktiku a tím, že jsme jí plnili, nám přinesla úspěch."

Sestava Lvů se začíná hodně bortit. Obrana se hodně rozpadá… „Tak je to neuvěřitelné, já jsem to nikdy nezažil. Na začátku sezóny sme měli tolik beků, že jsme je museli posílat pryč a teď jich máme sotva pět. Budeme to muset nějak vyřešit." V neděli čeká Ústecké Lvy další zápas, tentokrát na Slavii. „Slavie je fantastický mužstvo a my tam pojedeme s cílem, abysme bodovali. Uvidíme, jakou trenér nachystá taktiku. Porazit se dá každej."

 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv