Chance Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 26. 9. 2020 od 17:00 hod.
V úterý na Kladno
14.08.2011 | Soňa Jirásková

V úterý na Kladno

Příprava na novou sezónu je v plném proudu a na Ústecké Lvy čeká v úterý 16. 8. 2011 extraligový soupeř ze středních Čech. Podaří se Slovanu v tomto duelu zabodovat? Bude se mu dařit lépe než loni? Odpověď na tuto otázku najdete na městském zimním stadionu v Kladně. Úvodní buly bude vhozeno v 17,30h.

Extraliga ano či ne?

Hokejovým Kladnem zmítala dlouhou dobu nejistota, zda se v nejvyšší české hokejové soutěži udrží. Týmu chyběly finanční prostředky a nebylo tak jisté, zda se je po odchodu hlavního sponzora Vagnerplastu podaří zajistit. Kvůli těmto problémům byla také opožděna letní suchá příprava. Nakonec ale vše dobře dopadlo a středočeský klub bude i v nadcházející sezóně hájit extraligovou příslušnost. V současné době provozuje kladenský klub společnost Hokej Kladno s.r.o., ve které má třicetiprocentní podíl město a sedmdesátiprocentní část patří Jaromíru Jágrovi mladšímu.

Jak se daří soupeři?

Hráči protivníka odehráli zatím tři přátelské zápasy. Dvakrát byli úspěšní a pouze jednou soupeři podlehli. Nejprve se na domácím ledě střetli s celkem HC Mountfield České Budějovice, kterému nadělili čtyři branky a pouze jednu inkasovali. Ke druhému klání zajížděli bílomodří do severočeského Litvínova. Odtamtud odjížděli s těsnou výhrou 5:4. Třetí utkání se hrálo v Českých Budějovicích. Zde kladenští poprvé padli po prohře 3:4. Další měření sil čeká na modrobílé v pondělí 15. 8. 2011, kdy v domácím prostředí přivítají soka z dalekého Ruska – tým Salavat Yulaev Ufa. Již o den později se tamtéž střetnou s vítězem 1. ligy sezóny 2010/2011.

Vzájemná bilance

V loňské sezóně se celky Kladna a Ústí nad Labem utkaly celkem dvakrát. Jednou to bylo v rámci přípravy, podruhé v rámci hokejového Tipsport Cupu. V obou případech se však dařilo více hokejistům hájícím modrobílé barvy. Na domácím ledě si hravě poradili s ústeckými šelmami a kotouč umístili do jejich sítě hned šestkrát a sami ani jednou neinkasovali. Ve 4. kole Tipsport Cupu hraném na hřišti Zlatopramen arény přehráli žlutomodré poměrem 2:1.

Sestava Kladna ze zápasu v Českých Budějovicích:

HC Kladno: Cikánek (Chábera) - Toman, Růžička, Piskáček, Procházka, Drtina, Diviš, Hájek, Kameš - Hlaváč, Patera, Bicek, Kalla, Melka, Hovorka, Bělohlav, Lukáč, Kafka, Kuchler, Knotek, Valský.
 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Junioři nestačili na pražskou Kobru, doma tak poprvé padli

Na ústecké juniory čekal první soutěžní zápas v této sezoně. Soupeřem Slovanu byla pražská Kobra.... Celý článek

V sobotu na ledě Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. – V pátém utkání sezóny míří ústecký celek na led frýdecko-místeckých Rysů. Tento tým... Celý článek

7. třída: Sedmáci doma nestačili na Děčín

Ú s t í n/L. - Ústečtí mladíci se v rámci 3. kola ligy mladších žáků utkali na domácím ledě proti... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv